Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Istoria annunakilor (zeii de ieri - extraterestrii de azi?)

Creat de baaron, 21 Ianuarie 2006, 15:05:12

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Dreadg

Sunt total de acord cu Ramo . Are dreptate si O planeta ca Nibiru este din punct de vedere astrofizic INEXISTENTA , adica , se zice ca are o orbita elpitica .. daca o planeta trece de "peretele" acela de comete si corpuri inghetate NU mai este tinuta de gravitatia soarelei astfel  nu mai are o orbita .

Sa presupunem ca face parte dintr-un alt sistem solar  si trece  o data la 3600 de ani pamanateni pe langa soare .GRESIT! nu exista planete cu doi sori deoarece ara avea 2 orbite , deci e imposibil .

Dar... teoria cu Illuminatti si Annunnakilor sau cum le zice pare sa aiba un sambure de adevar DOAR dupa ce studiezi din mai multe parti , eu nu stiam de annunnaki dar stiam foarte multe despre Illuminatti , cand am pus totul cap la cap am aflat ceva extraordinar si destul de credibila chair daca e cam SF . Oricum eu nu cred in zei sau altceva.
"Atheism is an attitude, a frame of mind that looks at the world objectively, fearlessly, always trying to understand all things as a part of nature." Carl Sagan

jean

Citatdaca o planeta trece de "peretele" acela de comete si corpuri inghetate NU mai este tinuta de gravitatia soarelei astfel  nu mai are o orbita .
Nu este un perete de comete. Am vazut ca, ''perete'' este pus intre ghilimele,  este numai o zona la marginea sistemului solar, cu o densitate mult mai mare in astfel de corpuri.
Nici un corp din sistemul solar nu poate parasi acest sistem. Nu poate scapa de atractia soarelui decat atingand o anumita viteza. In acest caz destul de mare.
Am facut aceasta corectie pt. cei care nu sunt in tema cu astfel de lucruri. Exprimarea de mai sus ducand la o intelegere gresita.
Adevarul este dincolo de noi

Dreadg

da stiu uitasem momentan , la ce faceam referire este Centura Kaiper.
"Atheism is an attitude, a frame of mind that looks at the world objectively, fearlessly, always trying to understand all things as a part of nature." Carl Sagan

calator astral

Citat din: Dreadg din  27 Ianuarie 2010, 21:41:33
Sunt total de acord cu Ramo . Are dreptate si O planeta ca Nibiru este din punct de vedere astrofizic INEXISTENTA , adica , se zice ca are o orbita elpitica .. daca o planeta trece de "peretele" acela de comete si corpuri inghetate NU mai este tinuta de gravitatia soarelei astfel  nu mai are o orbita .
Sa presupunem ca face parte dintr-un alt sistem solar  si trece  o data la 3600 de ani pamanateni pe langa soare .GRESIT! nu exista planete cu doi sori deoarece ara avea 2 orbite , deci e imposibil .

Dar... teoria cu Illuminatti si Annunnakilor sau cum le zice pare sa aiba un sambure de adevar DOAR dupa ce studiezi din mai multe parti , eu nu stiam de annunnaki dar stiam foarte multe despre Illuminatti , cand am pus totul cap la cap am aflat ceva extraordinar si destul de credibila chair daca e cam SF . Oricum eu nu cred in zei sau altceva.

eroare...
Traiectoria planetoidului este PERPENDICULARA pe traiectoria celorlalte planete ale Sistemului nostru Solar....asta explica instantaneu de ce nu e distrusa de centura lui KUIPER.

Xanadron

Citat din: ryn din  18 Aprilie 2008, 19:55:37
Am atras atentia despre acest caz real pe baza caruia D. Davidovici a scris romanul intr-un post mai vechi. In una dintre cartile lui facea referire la gasirea acestei statuete si la conditiile in care aceasta a disparut. La vremea aceea se pare ca statueta se afla in camera pe care o impartea D. Davidovici cu un coleg, mort si el la aceasta ora.

Confirm informatia - in sensul ca poate fi mai mult de-un simplu zvon (desi, evident, n-am vazut cu ochii mei respectiva statueta a zeitei cu cite 6 degetzele). :-)

Motivul: destul de bosorog :-D fiind - si-n plus fost membru al unor demult apuse cenacluri SF -, am stat in citeva ocazii de vorba cu regretatul Doru Davidovici.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

elena78


angellla29

Citat din: elena78 din  02 Mai 2012, 16:46:32

iata aici un filmulet  care  merita sa-l urmarim cu atentie!!!!


Anunnaki & Nibiru - Everything you need to know

Superb filmuletul!!! Mi=a placut :wink:

fiulploii

  Am recitit subiectul si de fapt il reactivez că îmi trecu un fuljer printre cei doi neuroni blonzi - zici ca ar fi coloanele lui Herc'  :lol: - si in urma fuljerului rămase o întrebare care sună cam așa :
  -Dupa părerea voastră , Anunnaki aveau un corp de militari sau aveau serviciu secret?

Eu zic ca in mod obligatoriu aveau . Întrebarea următoare ar fi:
   - Avem in ziua de azi printre noi - nu noi ăștia amărâții de pe Rufon , ce naiba sa șpionezi aici? aiurarile pisicii, zăngănelile omului de tinichea, revoltele neputincioase ale leului fricos, ironiile chibiților neînțeleși, anatemizarile lui Aramis, fanfaronadele lui Porthos, nadele lui Athos, bravadele lui D'Artagnan ?  :lol: :lol:  Daca o fi vreunu' rătăcit pe Rufon atunci clar ii cu caș la gură ori nah, tras pe linie terțiară ca sa aibă omu' activitate  :lol: - părerea mea asta fiindca observ in ultima vreme cum apar tot felul de postari in care se strecoară cu noblețe ba că băieții supraveghează, ba ca nu spun mai multe ca vreau sa fiu liniștit  :lol: 
   Deh, e si asta chestie de PR ( pablic rileișăn  :lol: ) si de marchetingu' personal - băi nene, mă cetește amica si tre' sa bag o impresie artistica, nu?  :lol:

   Dar sa revin, normal ar fi fost ca ăștia de sus, ca or fost Extratereștrii , ca or fi fost altceva, trebuiau sa culeagă informatii despre Pamant si despre fraierii " ce trăiește" pe acolo . Mai bagi un scan sa vezi mineralele si alte chestii , numeri discret populația indigenă, ii afli obiceiurile, orarul de funcționare, cand iese la plimbare, cand se setează  :wink:, obiceiurile alimentare , etc .
   Ce le stiu , așa-i? Zici ca fac parte din servicii  :lol:  alea anunnachiene  :evil:
   No, până aici m-ați ințăles? Amu intreb serios: e posibil sa fi ramas conserve până in ziua de azi ? Nu conserve de carne evident  :lol: deși is in carne si oase aparent ci de alea de cercetare si adunare de ....aur printre altele . Zău ca nu stiu mai mult decât am zis !

   Si acum legătura cu subiectul celălalt : zice lumea ca alienii ăștia au venit dupa aur . Eu susțin ca nu e adevărat ci e o acțiune de acoperire a serviciilor anunnakiene. De ce zic asta?
    Pai nu ziceam mai sus ca ăia in mod sigur au scanat planeta dupa resurse ? Am zis . Ei bine, cât aur se găsește in Mesopotamia ? Ce se găsește insa din abundență acolo ?

Rayden

hehe @fiulploii!

pot sa zic si yo o gluma, nu?  haios stilul tau de a baga batu' printre gard sa-ntarati cainii! :)))

si, acum revenind de la gluma (sper ca nu te-ai suparat) la aiurelile noastre, hai sa zic si eu o aiureala si mai si...si daca locul descris de tablite nu este sumerul? nu e Mesopotamia? si locul asta ar fi.....eh..o sa zic si eu..dar dupa ce va aud pe voi intai...
si, cred ca au "servicii" nu stiu daca cu ochi albastri..sau nu, dar, de unde crezi ca s-au inspirat oamenii?

parerea mea.


fiulploii

#40
Citat din: Rayden din  08 Mai 2016, 10:24:33
hehe @fiulploii!

pot sa zic si yo o gluma, nu?  haios stilul tau de a baga batu' printre gard sa-ntarati cainii! :)))

si, acum revenind de la gluma (sper ca nu te-ai suparat) la aiurelile noastre, hai sa zic si eu o aiureala si mai si...si daca locul descris de tablite nu este sumerul? nu e Mesopotamia? si locul asta ar fi.....eh..o sa zic si eu..dar dupa ce va aud pe voi intai...
si, cred ca au "servicii" nu stiu daca cu ochi albastri..sau nu, dar, de unde crezi ca s-au inspirat oamenii?

parerea mea.
@Rayden , e a doua oară cand ma acuzi de băgat bete in roate sau prin gard si nu înțeleg ce vrei sa spui așa ca fii bun si detaliază puțin . Am zis ceva neadevărat cumva?
    Si oricât de mult ai vrea ca tăblițele sa descrie locuri si fapte din zona efemeric numita acum Romania , imi pare rau sa te dezamăgesc dar ipoteza asta nu se sustine nici arheologic si nici suficient lingvistic - bineînțeles doar părerea mea .

  @kenjiro , merci , chiar nu ma gândisem la statuile astea :lol: oare expresia de băieți cu ochii albastri sa provină de atunci? Posibil, zic eu datorită ție.