Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Lucruri de baza

Creat de wlady, 21 Ianuarie 2006, 14:55:38

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

De unde vin extrateretrii

Vin din alta dimensiune
1 (12.5%)
Vin din alta galaxie
3 (37.5%)
Vin de pe alta planeta
4 (50%)

Numărul total de membrii care au votat: 0

Votare închisă: 20 Februarie 2006, 14:55:38

wlady

In primul rand , dupa cum spunea un bun prieten (baaron) , trebuie sa ne gandim mai intai la originile noastre , dupa care putem sa ne gandim la originile LOR.Sunt mai multe teorii referitoare la originea extraterestriilor , enumar si eu cateva : A. Vin din alta dimensiune
                                B. Vin din alta galaxie
                                C. Vin de pe alta planeta


Dupa cum spune numele : extra + terestru inseamna ca nu este de pe pamant ( sau cel putin nu in aceasta dimensiune ). Am deschis un chestionar referitor la originea banuita de noi .... astept cu drag parerile voastre


--------------------------------------------------------
Wlad

draculasblood

ai uitat sa pui o varianta : de pe planeta noastra ! :lol:

wlady

am pus-o : alta dimensiune

wlady

in cazul alta galaxie gaurile negre ar fi un raspuns foarte plauzibil pt ca ele n-au fost vizitate de oameni si sunt necunoscute ( necerceteate cu exatitate ) , ele putand fi niste porti cu alte galaxii sau , cine stie , alta dimensiune

wlady

am facut acest topic pt a sti si parerea lumii vis-a-vis de originea lor

baaron

Sustin ceea ce afirma Jackie....wlady tu trebuie sa intelegi ca noi nu cunoastem nimic la ora asta despre extraterestrii iar ceea ce incercam noi sa facem acum este pur si simplu cautarea unui ac intr un car de fan....

As putea sa adaug ca exista o foarte mare posibilitate ca nimic din tot ceea ce cunoastem sa nu fie adevarat....noi de abia pasim in era fizicii cuantice si cine stie ce ne asteapta dupa aceasta era....exista legi si formule care sunt sigur ca la un moment dat in istoria omenirii vor schimba complet cursul acesteia....Noi nu trebuie sa cautam sa intelegem extraterestrii...Legile noastre sunt foarte diferite de ale lor cu siguranta....Singurul lucru care ne aduce aproape de extraterestrii este MATEMATICA.....LIMBAJUL UNIVERSAL

Poate ca un an din oricare civilizatie extraterestra corespunde cu un milion de ani din civilizatia umana...si gandeste te ca noi cunoastem lucrurile mai importante de abia in ultimii 50 de ani....diferenta cum se vede este enorma.

wlady

Niste tipuri de alieni : http://www.mufor.org/aliens.htm

Avem ( incredibil ) pe acel link o origine de alien :

Alien Type : Grey   
Star System :
Zeta 2 Reticuli   
Home Planet :
Zeta 2 Reticuli IV   

Skywalker

Parerea mea e ca toate cele 3 raspunsuri sunt corecte.

      Pamantenii in cautare de extraterestrii
Prin anii '50, operatorii unui telescop urias american au observat ca din univers vin tot felul de unde. Si au montat un televizor, ca sa vada daca acele unde transmit ceva.  Au indreptat telescopul spre constelatia Orion.
De acolo veneau unde puternice, insa, spre marea dezamagire, pe televizor nu apareau decat pureci. Insa dupa un timp, deodata pe ecran a aparut un text intr-un alfabet necunoscut, dar care nu exista pe pamant, iar mai tarziu a aparut pe ecran un vehicul ciudat. Acele 2 aparitii nu au fost intamplatoare. Ele veneau de la un emitator situat undeva in univers.
Daca scanez imaginile cu aparitiile respective, nu stiu daca se vor vedea suficient de clar.  
 Un satelit artificial, dupa ce a trecut pe langa Titan(un satelit al planetei Saturn), s-a oprit brusc, stingandu-i-se toate instalatiile electrice. Care a fost cauza?
  Si in sfarsit, niste cercetatori au emis niste ipoteze cum ca sub stratul de gheata ai unor sateliti ai Jupiterului si Saturnului, s-ar putea gasi viata.
Insa se pare ca cercetarile n-au mai continuat. Da, decat dsa se tot investeasca bani in arme tot mai noi, mai bine s-ar investi bani 9in explorarea acelor sateliti.

draculasblood

CitatDaca scanez imaginile cu aparitiile respective, nu stiu daca se vor vedea suficient de clar.
si daca nu o scanezi ma faci sa mor de curiozitate !!! :cry:

Skywalker

Draculasblood, nu muri inca, mai avem nevoie de tine :)

Crede-ma, chiar si in carte pozele se vad foarte rau.

Iar despre Zeta 2 Reticuli, sistemul de unde vin omuletii gri, o voi cauta pe harta cerului pe care o am. In caz ca o gasesc acolo, o sa va dau detalii despre unde-i amplasat. Dar nu-i sigur ca apare pe harta.

Ce ziceai, baaron?
Singurul lucru care ne aduce aproape de extraterestrii este MATEMATICA.....LIMBAJUL UNIVERSAL

O, nu, nu!!! Voi fi un vesnic analfabet!!!!

wlady

skywalker, mai bine nu scana imaginile ca dupa ce le scanezi sunt siguri ca o sa sara lumea sa-ti dea in cap , ca nu se vede bine ca nus clare , mai bine lasa

later edit : skywalker , respectiv la galaxia omuletilor gri , e mai simplu sa iei un program de pe net cu galaxiile si iti va fi mult mai usor

Skywalker

Acum va scriu ce am vazut mai demult pe Discovery. Si am acum si dovada de pe site-ul lui Wlady.
 Era un documentar despre un dinozaur destul de mic, aproape 2 m inaltine. Era foarte agil, era un bun vanator de noapte. Insa ceva deosebit era faptul ca era cel mai inteligent dintre toti dinozaurii, mai inteligent si decat mamiferele din vremea lui. Si la sfarsitul documentarului spunea
ca daca aceasta specie de dinozaur ar mai fi evoluat, ajungea sa dezvolte si un limbaj, sa creeze societati si sa stapaneasca pamantul in locul omului.  
 A si aratat un mulaj reprezentand acel dinozaur daca ar mai fi evoluat si... semana foarte bine cu extraterestrul reptilian.

Citez de pe site, in legatura cu extraterestrul reptilian:

"It is interesting to note that this entity is similar to what the dinosaurs may have evolved into had they still been around."

draculasblood

ce ciudat... :shock:
poate ca exista si alta planeta unde au fost dinozuri si au evoluat...sau poate : ACESTI REPTILANI SUNT CEI DIN CENTRUL PAMANTULUI !!! ( care se zice ca sunt extraterestrii ) :?

draculasblood

jackie acu sa nu crezi ca am ceva cu tine :)  dar cand se muta un topic trebuie sa dai si concluziille mutarii...adica raspunsuri la : de ce s-a mutat ?
:)   daca ar fi dupa parerea mea putea sa ramana si acolo...doar ca s-a deviat de la subiect asta e altceva...treuia doar  etc...( sa nu mai continui ca stii tu mai bine ce trebuie facut sau nu :D  :)  :wink:  )

iniventor

  Un lucru minunat s-ar putea face in 2011 vis-a-vis de ceea ce a spus Skywalker : tehnologia din ziua de azi ar putea traduce mult mai bine semnalul receptionat in anii 50 cu acel tv . Ar fi frumos si interesant sa traducem la nivelul tehnic din ziua de azi .

cu stima si respect,

Iniventor