Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

UFO Xinjiang China

Creat de StarDust, 12 Noiembrie 2007, 21:46:06

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

StarDust

Ce ziceti de aceasta filmare?
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

Rayden

destul de interesant..

Parca ar fi un..fel de fulger globular..

oricum, daca ar fi avut mai multa stabilitate in timpul filmarii, s-ar fi putut observa mai bine forma obiectului/fenomenului..

StarDust

Si eu sunt 80%  :-D sigur ca e un fulger globular, filmul nu cred ca e fake, la o prima analiza vizuala, "obiectul" e clar fix fata de acel munte, o sa ma uit la el cadru cu cadru, dar inca nu am avut timp. Va salut!
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

StarDust

Deci revin, m-am uitat la filmare cadru cu cadru si am constatat urmatoarele: Obiectul nu e fix, ci executa o miscare in cerc deasupra muntelui. La un momendat in timpul miscarii timp de un cadru dispare. Aceasta disparitie devine evidenta in momentul flash-ului, postez aici filmarea derularii cadru cu cadru ca sa puteti urmari fenomenul. Din pacate a trebuit sa convertesc fisierul WMV in AVI ca sa il pot derula cadru cu cadru, dar cred ca se vede destul de bine totul. Va salut!
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

OzN_HunteR

A nation which has forgotten the quality of courage which in the past has been brought to public life is not as likely to insist upon or regard that quality in its chosen leaders today - and in fact we have forgotten.

John.F.Kennedy

jackie28t



Atasez mai jos acelasi film dar editat.Am pus putin zoom pe el si iam dat un slow motion.
Si mie a-mi pare a fi un fulger globular dar poate fi foarte bine si altceva mai ales ca nu avem nici o informatie despre acest film.
Cand a fost filmat?Unde? De cine?Cum a fost intamplarea?Cum a fost vreamea afara?Ce filmase defapt atunci?
Sut fel si fel de intrebari la care noi inca nu avem raspunsurile pentru a putea trage o concluzie.Putem doar specula in jurul acestui fim.Filmul e interesant.Sigur nimic extraterestru din cate se vede doar in cazul in care atunci iesise reptilienii la o vanatoare de iepuri.LOL  :-P
Deci atasez mai jos secventele editate.........

StarDust

Link catre filmul preluat de pe Metacafe:
http://www.metacafe.com/watch/131601/ufo_in_xinjiang_of_china/

Explicatii:
"Filmed by tourist in XinJiang of China. Best footage i'v ever seen of a UFO or just some lightning."

În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

Rayden

pai..dupa ce am vizionat filmuletele ..inclin sa cred ca e un fulger globular si e mai aproape de cel care a filmat..nu e deasupra muntelui din zare...sau deal ce o fi..

oricum, destul de tare!