Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

FALSE FLAG

Creat de Max C., 14 Noiembrie 2007, 13:02:35

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Max C.


Max C.

De-a lungul istoriei, toti liderii au avut ca scop principal controlul populatiei, dobandirea unei puteri absolute asupra acesteia, si in final transformarea oamenilor in sclavi. Oricine a studiat putina istorie stie acest lucru.
Intrebarea e, acum in secolul 21, cei ce ne conduc sunt pentru noi sau pentru ei si impotriva noastra ?
Raspunsul majoritatii la aceasta intrebare este conditionat.

Pentagonul si CIA recunosc ca in 1953 au inscenat atacuri teroriste "false-flag", revolte si diferite atacuri pentru a da vina pe presedintele ales al Iranului, Mossadeq si a-l scoate din functie. Este oficial, puteti gasi pe site-ul oficial CIA.org recunoasterea publica a acestor fapte.

Apoi avem documente declasificate precum Operatiunea Northwoods din anii '60 care a primit unda verde pana la presedintele Kennedy, care a spus "Nu" aceste operatiuni si.. stim cu totii ce s-a intamplat cu el un an mai tarziu.
In acest document, Pentagonul, propune ca plan operational pe care vrea sa-l implementeze, ca pretext pentru a declara razboi Cubei si apoi poate Uniunii Sovietice, un intreg ansamblu de atacuri teroriste de tip "false flag" impotriva cetatinilor americani si alte situatii in care ar pretinde ca americani au murit cand acest lucru nu s-a intamplat. Unul dintre cele 5 atacuri teroriste discutate in acest document, atacuri pe care intentionau sa le puna pa seama guvernelor straine, este deturnarea unui avion, prin telecomanda si apoi prabusirea acestuia si a avea o lista de americani morti "de preferinta studenti" pentru a creea un eveniment catalizator pentru a infuria publicul si a-l conditiona sa sustina un razboi.

Acest plan oficial, admis public, imi suna cunoscut si similar cu.... hmmm.. 11 septembrie... hmm.. metroul din anglia... hmm.. trenurile din spania.. hmm... could it be ? No... Our leaders love us now. They wouldn't do that. :roll:

Tot in Operatiunea Northwoods se vorbeste despre atacarea unui vas american in portul Havana, si deghizarea unor soldati americani, in soldati cubanezi si aruncarea in aer a unor depozite de munitie, si chiar impuscarea altor soldati americani. Caracteristic unei operatiuni "false flag"

De asemeni, se discuta planificarea unor atacuri de sniper si cu explozibili plastici in Miami si Washington DC, la fel, evident impotriva propriei populatii.
Toate acestea in Operatiunea Northwoods. Document declasificat, pe care il voi atasa acestui mesaj.

Sunt sute de astfel de exemple.
Atacuri de tip "false-flag" pe care CIA si pentagonul le-au planuit si a caror urmari au fost catastrofale.
Acum exista documentele declasificate, puteti citi pe site-ul oficial CIA, de asemeni istoricii CIA si NSA au recunoscut ca incidentul din Golful Tonkin a fost complet inscenat. Este vorba de incidentul ce a declansat razboiul din Vietnam. Un eveniment inscenat, navele nu au fost atacate, a fost doar pretextul de a spune ca au fost atacate pentru ca apoi SUA sa declare oficial razboi in 1964 impotriva Vietnamului. Razboi planificat timp de 5 ani inaintea acestul incident.
Minciuna "Tonkin" a cauzat moartea a 58.000 de soldati americani si peste 1.000.000 de vietnamezi.
Sunt documente oficiale declasificate, sunt lucruri admise.

Sunt fapte cutremuratoare. Greu de admis.
Aceasta este lumea in care traim si trebuie sa infruntam adevarul. Si ar fi bine sa intelegem ce se intampla cu noi si in jurul nostru si sa luam masuri pana nu este prea tarziu. Puteti spune ca "eh.. da' ce treaba au lucrurile astea cu mine ?" si sa ingropi capul in nisip. E ca si cum ai vedea un leu la 100 de metri de tine care mananca pe cineva si ai spune " eh, lasa ca acum mananca pe altcineva, nu-mi fac griji.". De fapt lucrurile sunt mult mai complexe. Haideti sa le intelegem.
Haideti sa gandim liber.

Sursa: SoftpediaForum  :wink:

romulus

----Actiunile de genul celor de mai sus apartin preponderent serviciilor de informatii, dar nu numai...
----Acele actiuni despre care apar acum informatii eu le consider doar varful aisbergului.....
CitatSunt fapte cutremuratoare. Greu de admis.
Or fi , insa  realitatea este cu mult mai cruda, cu mult mai mult.... Parerea mea !
----Ce vreau eu sa subliniez este doar o simpla/mica idee: daca analizati la rece doar si o mica parte din cazuri va veti da seama ca , dupa modul cum s-au petrecut fapte, premeditarea actiunilor, meticulozitatea pregatirii,nu denota numai cinism, denota ca acelora care organizau actiunile acelea NICI MACAR NU LE PASA de - eventuale - urmari... De faptul ca ucideau proprii lor concetateni...Vax, cantitati neglijabile ! Ei si sistemul lor sa traiasca......Intrebarea logica este :de ce ? Raspunsul este asta :Pentru ca se simteau Dumnezei, erau Stapanii Lumii. Cine avea sa-i judece??
----Stau si ma intreb asa, ca nea Gheorghe daca nu cumva si sunt, cu atata prostime in jur.....
Mergand mai departe, poate sunt si unii dintre noi de pe forum  care-si pun intrebari de genul : da ce domle, ce o fi atata stradanie din partea mai marilor lumii /Stapanilor sa disimuleze realitatea ca exista contacte cu entitati din afara Terrei, ca exista actiuni comune in derulare........ Raspunsul e similar cu cel mentionat mai sus....la care mai adaugam , poate : asa d'aia sa se mire unii.....!
CitatHaideti sa le intelegem.
Haideti sa gandim liber.
----De acord, haidem ! Insa doar gandirea, si atat, nu stiu daca ne va folosi prea  mult !
----Howgh !

"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

Urban

Citat din: romulus din  15 Noiembrie 2007, 21:14:39
...De acord, haidem ! Insa doar gandirea, si atat, nu stiu daca ne va folosi prea  mult !....

Punctul pe i...

jackie28t

#4
Citat din: Maxx din  14 Noiembrie 2007, 13:02:35
Operatiunea "False Flag"...scurta istorie .

http://video.google.co.uk/videoplay?docid=-8489153098606965862

Maxx,cea ce ai postat tu este doar o bucata din documentarul lui Alex Jones numit ''TERRORSTORM''



http://video.google.com/googleplayer.swf?docId=786048453686176230&hl=de

Max C.

@Jakie28t
Multumesc de postare!(il stiam dar e binevenit)

@romulus
Asa...si ce-i de facut pentru inceput , ca dumneata ai mai multa experinta in "transhee"


romulus

Citat...si ce-i de facut pentru inceput , ca dumneata ai mai multa experinta in "transhee"
----Raspunsul e facil :doi ne-am gasit Maxx si romulus si  "Hai la lupta cea mare...... " ca doar am invatat pe vremea  defunctului ! Cum ? Asa, usurel , usurel, ....Exista un nucleu organizatoric ;oameni cu doxa vad ca sunt (cativa); vointa sa speram ca  se va gasi, asemenea si timp disponibil ....;o prima tema de mobilizare gasim, spre exemplu copiem ce-a facut S. Greer  in SUA, ori daca avem, punem de o actiune originala......pur made in Romania ....
----Dar dupa cate am vazut ,chiar si din incercarile amicilor din staff-ul Rufon de a initia o intalnire cu simpatizantii/membrii , participarea e sublima, e extraordinara, dar lipseste .......vorba lu' nenea Iancu, concitadinu' meu !
----Stiti si voi vorba ceea...." teoria ca teoria, da' praftica ne omoara"
----Howgh !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

antoniu

ce faci coane, umbli cu provocari ,sa vezi cine pune botu, ha,ha,ha...........

romulus

Citat
Citat din: antoniu din  28 Februarie 2008, 01:43:08
ce faci coane, umbli cu provocari ,sa vezi cine pune botu, ha,ha,ha...........
--Cred ca nu ! Dar daca maxx a intrebat ceva, i-am raspuns, nu ? Ce-i spuneam lui atunci, va spun si dvs. acum dom'profesor ! Nu mi-am schimbat - inca - parerea  despre tema in discutie.
---Howgh !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

Stefy1994

Totusi...pe cine crede CIA ca pacaleste?Daca au recunoscut ca au pus la cale unele...chestii,atunci e clar ca si 9/11,precum si metroul din spania si trenul din anglia au fost operele lor...;)
Friendship is the greatest treasure

Xanadron

Strict ontopic:

http://www.veteranstoday.com/2011/05/04/top-us-government-insider-bin-laden-died-in-2001-911-a-false-flag/

E o stire dupa mine realmente interesanta, fiindca "the Former Deputy Assistant Secretary of State under three different administrations Steve R. Pieczenik"ar fi PRIMUL (fost) oficial USA de rang inalt care ar "da pe goarna" :-D sub prestare de juramint doua din cele mai controversate operatiuni "false-flag" ale istoriei recente: 9/11.2001 - Twin Towers si asa-zisa lichidare a lui Osama Bin Laden.
Asta, daca n-o sa fie cumva "sinucis" pina atunci... 8-)
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

fiulploii


9/8/11 asa a fost denumit noul osama  :-D si ma refer aici la United K.

Printre alte surse vezi www.infocon.ro , bbc one , sky news .

Martori oculari povestesc ca politia statea si nu intervenea in timp ce bandele spargeau magazine , incendiau cladiri si masini si acelasi lucru a fost aratat in direct si de cele doua televiziuni  :-D

Firma care contruieste telefoanele Mura  :lol: s-a pus la dispozitia politiei cu mesajele de pe messengerul BB -  curios lucru, BlackBerry are un mess separat si retea de telefonie gen talkie-walkie ce nu pot fi interceptate in mod normal , adica daca io si Tayka avem fiecare BB putem vb intre noi fara sa apelam la celulele-releu existente  :wink: de aceea BB a fost interzis in unele tari arabe  :-)

etc.

spooky

Citat din: Xanadron din  08 Mai 2011, 20:23:53
Strict ontopic:

http://www.veteranstoday.com/2011/05/04/top-us-government-insider-bin-laden-died-in-2001-911-a-false-flag/

E o stire dupa mine realmente interesanta, fiindca "the Former Deputy Assistant Secretary of State under three different administrations Steve R. Pieczenik"ar fi PRIMUL (fost) oficial USA de rang inalt care ar "da pe goarna" :-D sub prestare de juramint doua din cele mai controversate operatiuni "false-flag" ale istoriei recente: 9/11.2001 - Twin Towers si asa-zisa lichidare a lui Osama Bin Laden.
Asta, daca n-o sa fie cumva "sinucis" pina atunci... 8-)

Cam murise topicul acesta...

Uite aici articolul din mai:
http://www.infocon.ro/2011/05/din-surse-interne-ale-guvernului-sua-bin-laden-a-murit-in-2001-atentatele-de-la-11-septembrie-a-fost-o-operatiune-tip-%e2%80%9esteag-fals%e2%80%9d/
Din surse interne ale guvernului SUA: Bin Laden a murit în 2001, atentatele de la 11 septembrie a fost o operațiune tip ,,steag-fals"
Fostul deputat adjunct și secretar de stat sub trei administrații diferite, Steve R. Pieczenik, spune că este pregătit să spună unui mare juriu federal numele unui general de top care i-a spus direct faptul că atacurile de la 11 septembrie... (Continue reading)

Mai multe pe aceasta tema:
http://www.infocon.ro/category/terorism/
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

Xanadron

#13
Citat din: fiulploii din  10 August 2011, 18:46:33
9/8/11 asa a fost denumit noul osama  :-D si ma refer aici la United K.

Printre alte surse vezi www.infocon.ro , bbc one , sky news .

Martori oculari povestesc ca politia statea si nu intervenea in timp ce bandele spargeau magazine , incendiau cladiri si masini si acelasi lucru a fost aratat in direct si de cele doua televiziuni  :-D

Firma care contruieste telefoanele Mura  :lol: s-a pus la dispozitia politiei cu mesajele de pe messengerul BB -  curios lucru, BlackBerry are un mess separat si retea de telefonie gen talkie-walkie ce nu pot fi interceptate in mod normal , adica daca io si Tayka avem fiecare BB putem vb intre noi fara sa apelam la celulele-releu existente  :wink: de aceea BB a fost interzis in unele tari arabe  :-)

etc.

Nu stiu de ce, dar Infocon-ul are pe computerul meu niste fonturi cit casa, :-D de-mi ies din monitor efectiv. Ireductibile oricum.
Cit despre concertarea de catre anumite servicii din 3 litere a "miscarilor spontane" din Marea Britanie (si nu numai), e deja chestie clara.

Se zice deja "Arab spring - British summer - American fall"... :lol:

P.S. Rezolvat  cu marimea literelor Infocon - cred ca exploziile solare :star: mi-au lovit computeru-n freza. :-D
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

romulus

CitatSe zice deja "Arab spring - British summer - American fall"... :lol:
Ar trebui ca in loc de British  sa spunem  EU summer ! Parerea mea.
Operatiunile False Flag se invata temeinic la cursuri in scolile in care se pregatesc cadrele de informatii - fie ca sunt ei ofiteri, agenti, insurgenti....si orice  mai doriti . Pana si securistii nostrii nenorociti le faceau temeinic la cursul denumit MIO (munca informativ operativa), cu examen al dreaku, la final!
Daca ati citit pe Infocon ati observat -cred- ca , la un moment dat Pieczenik spune ca, el insusi a predat aceasta materie....
Asa ca tipu' stie ce zice . Dupa parerea mea insa, chiar si pentru unul care nu a trecut prin cursurile alea, 11 septembrie si uciderea lui Bin Laden sunt mistificari care zgarie retina si ....urechea!
Vorba lu' Basescu ( aia cu rusine Dinu Patriciu ) rusine CIA, DIA, NSA  and so on .... :-D !
Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David