Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Cine sunt cu adevarat stapanii din umbra?

Creat de paul_, 24 Octombrie 2007, 13:23:54

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Xanadron

#30
Un video interesant, care analizeaza pertinent (dupa mine) problema... hai sa le zicem "Stapinilor din Prima Umbra" - adica nu guvernele si nici macar corporatiile transnationale, ci BANCHERII. :x
Clip in care se mentioneaza totusi aluziv "influentze cosmice despre care nu vreau sa speculez". :martiansad:
Adica "Stapinii din Umbra Secunda".
Deocamdata, despre bancheri insa:

The Black Swan is on the Wing

"The bankers are the problem. The bankers manufacture recessions and depressions to exert a greater control over social and political structures. The bankers create and finance the wars on both sides of the conflicts. The bankers orchestrate famine, poverty and want. The bankers control the policies that control the media and the education system that is operated to maintain ignorance in the public so that they can be shorn like sheep. The bankers launder the drug money and keep drugs illegal. The bankers are the problem."

Bancherii sint problema.
Bancherii "fabrica" recesiuni si crize pentru controlul mai deplin al tramei sociale si politice.
Bancherii creaza cauzele razboaielor si finanteaza ambele parti combatante din orice conflict.
Bancherii orchestreaza foametea, saracia si nevoile perpetue.
Bancherii controleaza politicile ce controleaza mass-media si sistemul de educatie, dirijat in scopul mentinerii ignorantei unui public mai usor de manipulat astfel.
Bancherii "spala" banii obtinuti din droguri si le mentin simultan ilegale.
Bancherii sint problema.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

fiulploii

Cum spune si filmul "ATI AJUNS SA VA IUBITI PROPRIA PROSTIE SI SCLAVIE" pentru ca va ofera comoditate, fara sa fiti expusi la efort fizic sau mental.


http://www.youtube.com/watch?v=cypqRPmqhdk&feature=player_embedded#at=79

elena78

#32
Iata aici ceva foarte foarte interesant..acest document a fost publicat in luna mai 2010 , de catre Rockefeller Foundation e la Global Business Network.,  intrati  pe acest link , coborati  pe link, cititi cu atentie  va rog, dati va rog mai multa importanta incepand cu pagina 34. HACK ATTACK-An economically unstable  and  shock -prone  world in which  governments  weaken ,criminals  thrive ,and dangerous innovation emerge ..  ..


http://www.rockefellerfoundation.org/uploads/files/bba493f7-cc97-4da3-add6-3deb007cc719.pdf

everyday

Stapinii din umbra trebuie sa devenim noi.

Fantastic cit de repede trece timpul. Uneori avem senzatia de groaza, ca el sta pe loc buna vreme. Apoi, dintr-odata zboara de sub noi imperceptibil. Abia atunci realizam ca de fapt trece oricum, cu, sau fara sesizarea si asteptarea noastra.
O fi bine? Cred ca Da.
Nerabdarea noastra inspre a se petrece lucruri cu repeziciunea gindurilor este de fiecare data peste cap si in final acceptam ca timpul nu ne-a lasat de izbeliste, dimpotriva, are argumentele lui sa ne lase sa asteptam, oricit de lunga si apasatoare ne pare trecerea lui.
Citeam diverse si am inteles ca de fapt suferinta noastra decurge din incetineala cu care ni se aduc spre implinire gindurile si intentiile noastre cele mai bune. Sau deloc.

Si mi-a revenit in minte, de ce in inchisori, condamnatii pe nedrept la ani grei de puscarie, au avut cele mai inalte sarituri de personalitate si atitudine inspre binele lor.

Ca a fost un bine fantezist, nu mai conteaza, a fost acela care i-a binecuvintat sa mearga inainte, sa reziste cu orice pret, in asa fel ca nevinovatia lor sa supravietuiasca dincolo de parapeti si lanturi, chiar si de viata.

Este cumplit sa te afli "inchis" la propriu. Dar si mai si sa traiesti "liber", dar supus unor conventii de conjunctura pentru care tu nu ai nici un aport pe care sa ti-l reprosezi.

Si cu aceasta postare, inchei azi, caci si maine, ori poimane, va fi altceva.

Am multe de impartasit din propria-mi experienta, sa zic asa, fie ea reala, ori inchipuita dar traita aievea, sau ,- ca sa ne incadram si  in  teoria conspirationista,-  indusa de undeva,  de catre cineva, care se mai afla inca la butoane , dar pe care o sesisez si impotriva careia ma manifest. Cred.








zamotrak

Cine or fii adevaratii stapani ,din linia 1,2......n,se presupune ,doar.Dar iata unde se pregatesc sa se ingroape.
Un video, ce se vrea autentic:


http://www.youtube.com/watch?v=h_hS5GdNWK0&feature=player_embedded#!


Imaginile ,ar putea fii reale.
Opinia mea!