Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Nemiloasa conspiratie milenara

Creat de deepdig, 03 Iunie 2012, 03:32:26

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

deepdig

     Ne confruntam in intrega lume cu o conspiratie monolitica si nemiloasa, care se bazeaza
  in mod  primordial pe: - juraminte secrete pentru a-si extinde sfera de influenta;
                                   - infiltrare in loc de invazie;
                                   - subversiune in locul alegerilor democratice;
                                   - intimidare in locul libertatii de-a alege.
       Aceasta oculta si-a construit un sistem ce concentreaza vaste resurse umane si materiale
    pentru crearea unei  masinarii  unitare deosebit de eficiewnta ce combina :
                                                            -Armata;
                                                                 -Mijloace diplomatice;
                                                                 -Servicii de informatii;
                                                                 -Resurse economice si stiintifice;
                                                                 -Operatiuni politice.
       Actiunile ii sunt ascunse , nu publicate;
       Greselile ii sunt ingropate , nu scrise in ziare;
       Dizidentii ii sunt adusi la tacere;
       Nici o utilizare de fonduri nu ii este anchetata;
       Nici un secret nu ii este dezvaluit.

       Individul devine handicapat cand este confruntat cu o conspiratie atat de monstruoasa ce-l
    face sa creada ca e imposibil ca ea sa existe.

Tileanu

da. asa zicea JFK in discursul din care ai extras ideile. doar ca unii spun ca se referea la comunism, altii spun ca se referea la societatile secrete si tocmai aceasta demascare l-a ucis.
conspiratie exista dar dupa parerea mea e prea tarziu sa mai facem ceva. 2000 de ani in care am fost oi ne-au adus in pragul impotentei cerebrale. individul de rand nu numai ca nu mai poate discerne binele de rau dar nici nu-l mai intereseaza asta.
si-atunci intreb: daca maine s-ar hotara ca fiecare al doilea om sa fie ucis (ca sa aiba ceilalti o planeta mai "descongestionata") credeti ca ne-am alia toti oamenii sa-i dam jos pe aia care au hotarat genocidul? nu! am spera ca nu suntem noi "cel de-al doilea".
poate ca a existat candva puterea "din mainile oamenilor" cand puteam da jos orice "Lapusneanu". Acum e prea tarziu. Mergem ca oile la taiat sau....unde o vrea "nemiloasa conspiratie milenara".
2 + 2 = 5

deepdig

Da , ai dreptate JFK si J. E. Hoover sunt cei care sustineau ceea ce am postat in debutul acestui subiect.
Insa JFK nu a fost ucis din aceasta cauza , avand in vedere ca J. Edgar Hoover nu a fost asasinat la randu-i desi impartasea strident ideile din discursul lui Kennedy.Sa nu uitam ca fratele lui JFK a fost asasinat cativa ani mai tarziu de catre un asa-zis nebun fara motive, in realitate asasinatul fiind comis din decizia aceleiasi oculte si-n acelasi scop abject , prin arhicunoscuta metoda kamikaze. JFK era un subiect distinct (se raspandea, in paralel, ideea ca ii era harazit asasinatul de catre , tampenia numita , destin) in planul ocultei la fel cum a fost si Ceausescu in spatiul est-european. Presedintelui american i sa realizat celebrul discurs tocmai pentru a crea ideea falsa lumii ca acela este motivul asasinarii lui. In fapt oculta mai daduse o lovitura puternica constiintei umane mondiale in stilu-i caracteristic si in scopul perpetu urmarit  de ea (consolidase ideea ca fiecare om are un destin prescris).
Aceeasi oculta a realizat si psihoza de tip confesional (religioasa) in Europa occidentala prin anii '30-'40 in scopul declansarii celebrului al doilea razboi mondial, actionand cu tot felul de practici asa-zise parapsihologice , realizand in acest scop fenomene incredibile de tipul stigmatelor (ex. Therese Neuman) ,comitand toate acestea in acelasi scop abject .
Si chiar noi suntem contemporani cu o asemenea practica parapsihologica realizata tot de catre oculta si in acelasi scop despre care nu se vorbeste in nici un ziar si la nici o televiziune de pe mapamond.
Ai dreptate , suntem niste miei neputinciosi cu speranta desarta ca vom scapa de mana ocultei.

Tayka

#3
Citat din: Tileanu din  03 Iunie 2012, 10:37:46
dupa parerea mea e prea tarziu sa mai facem ceva. 2000 de ani in care am fost oi ...ne-au adus in pragul impotentei cerebrale. individul de rand nu numai ca nu mai poate discerne binele de rau dar nici nu-l mai intereseaza asta...
Presupunând că şi tu care ai scris aceste rânduri eşti tot un om de rând, se naşte întrebarea de unde şti tu că omul de rând nu mai poate discerne binele de rău şi că nici nu-l mai interesează asta!?..Eu cred că îl interesează chiar f.mult,numai că el,omul de rând prins de grijile şi îndatoririle vieţii cade şi nu mai poate scăpa uşor din laţul sistemului care există şi se dezvoltă tocmai bazat pe faptul că că omul(în general)este subjugat de ideia înavuţirii,a traiului lejer,cu muncă cât mai puţină şi răsplată cât mai mare.Dacă însă(prin absurd)omul ar scăpa de această patimă,el ar putea ieşi din sistem şi ar trăi liber.Mă întreb(şi te întreb)însă;câţi dintre noi şi-ar mai dorii şi ar mai putea trăii în afara sau măcar la marginea lumii moderne.De aceia eu cred că nimeni nu ne poate ţine cu forţa,în sistem,ci stăm noi aşa în turmă pentru că ne complacem,pândind mereu şi mereu întreaga viaţă momentul înavuţirii.Mai striga cineva pe aici cu disperare;ucideţi sistemul! dar din păcate strigătul său n-a prea avut răsunet.
Tot ceea ce este fundamental diferit deranjeaza ordinea stabilita (Jean Piere Petite).

deepdig

Tayka


Nu confunda sistemul politico-administrativ (despre care nu este vorba in acest topic) cu oculta
la care ne referim. Sigur aceasta oculta isi infiltreaza maniacii si in sistemele politico-administrative de pretutindeni in scopul influentarii negative a activitatii acestora. Oculta mondiala trebuie dezintegrata nu sistemele sociale si administrative.

Tayka

Citat din: deepdig din  03 Iunie 2012, 15:32:24


Nu confunda sistemul politico-administrativ (despre care nu este vorba in acest topic) cu oculta
Dacă citeşti mai atent răspunsul vei observa că nu m-am referit deloc la conducători ci doar la cei conduşi(turma).Cât despre conducătorii de oameni aceştia au cam dispărut de mult.Cei ce ,,conduc''acum nu mai au nimic comun cu aceia,şi nici cu cioporul,ei sânt de fapt lupii de-la stână,şi care acţionează în haite.Timp de 60 de ani la noi a acţionat una singură(pcr)acum sânt o zdroaie...care mai de care mai flămânzi...tot la 4 ani ei se.. încaieră,şi cei mai tari câştigă ciolanul,restul trec la pândă.Aceasta cred eu că ar fi de fapt ,,conspiraţia milenară''şi nu oculta,masoneria,iluminaţii sau alte organizaţii care nu prea au acces la ciolan,şi sincer cred că nici nu prea vreau să aibă,pentru că acolo mai sânt şi oameni culţi,aleşi,şi care câte odată mai şi ajută societatea.Poveştile teribile despre ei sânt inventate de clica mafioţilor dela ciolan.De aceia eu cred că dacă e necesar câte odată e bine să stăm chiar şi strâmb pentru ca să putem judeca drept.-Părerea mea-
Tot ceea ce este fundamental diferit deranjeaza ordinea stabilita (Jean Piere Petite).

fiulploii

Consider ca :
1- conspiratia nu este milenara ci mult mai veche
2- conspiratia nu este ne-miloasa  ci nebuloasa
3- ne-ar placea mai mult o conspiratie ... miloasa? sau ne repugna orice fel de conspiratie?
4- conspiratie numim de obicei orice plan facut de ..altii , plan care ne afecteaza intr-un fel si pe noi fara ca noi sa stim acest lucru . Banuim de conspiratie pe cei care detin puterea aparenta asupra vietilor si destinelor noastre atunci cand planurile noastre nu sunt aceleasi cu ale lor . Atunci cand cele doua concorda pe o felie mica din viata personala numim acest lucru noroc sau in alt fel, in acord cu credinta noastra.
5- cele de mai sus nu inseamna ca nu exista conspiratii ci doar incearca sa spuna ca nu orice neplacere la nivel de individ, grup sau tara este rezultatul unei conspiratii
6- exista o conspiratie vizibila si permanenta , aceea din care facem fiecare - in mod individual parte , prin tacerile noastre, prin alegerile de orice natura pe care le facem, prin ignoranta , delasarea si non-actiunea individuala . Chestia asta se numeste .. supravietuire cateodata. Si efectele individuale se cumuleaza la nivel de grup ori societate , acumulare care are timpi de desfasurare lungi fatza de timpul vietii umane si de aceea ne scapa la o analiza superficiala. Si de aceea , cateodata nu stim ca si noi punem umarul la aceasta nemiloasa conspiratie fiindca daca stam stramb si judecam drept - vorba colegului Tayka   - omul e orice ce numai milos nu e sau prea putin e milos in comparatie cu alte ... caracteristici .
   Parerea mea..

deepdig

#7
fiulploii


Chiar ai un nick conspirativ , si poate chiar de aceea vrei cu orice pret , la fel ca si colegul Tayka sa convingi ca oculta nu exista.
Totusi religia nu numai preistorica ci si extracontinentala , in speta crestinismul, care este importat cu foarte mult sarg si abnegatie milenara   ni se serveste din ce in ce mai fortat ridicata fiind deja la rang de politica nationala avand in vedere faptul ca orice tip de manifestare galagioasa si inepta a acestei religii, intotdeauna insotita de un cortegiu stufos de superstitii a devenit sarbatoare nationala, in timp ce fabricantii dogmei respective o resping cu intentia subtila de a obtine un efect psihologic invers din partea oamenilor sugeranduli-se astefel la nivel subliminal a se autoproclama crestini fara sa gandesca macar o fractiune de scunda inaite de-a o face, dovedeste faptul ca oculta se foloseste exclusiv de naivitatea dar si de omenia celor pe care-i subjuga. ( Imi cer scuze pentru hiperconsistenta frazei anterioaree).
Am mai spus si-ntr-un comentariu anterior ca oculta foloseste metode șoc de manipulare psihologica prin diferite operatiuni printre care si unele asa zise parapsihologice de tipul cazurilor "stigmatelor" si altele  in scopul inocularii credintei pana in cel mai adanc ungher al emotionalului individului uman la o intensitate vecina cu fanatismul menita sa provoace un handicap al rationalului uman , acesta fiind aproape abolit din mintea omului atins de acest flagel psihologic devenit  mondial.
Mi se pare cel putin  amuzanta stradania ta de a convinge ca nu exista nici o oculta ci mai degraba e prostia si comoditatea umana.
Ei bine, oculta exista.   Si precis are si ea slabiciunile ei.

elena78

Citat din: Tayka din  04 Iunie 2012, 23:05:53
Dacă citeşti mai atent răspunsul vei observa că nu m-am referit deloc la conducători ci doar la cei conduşi(turma).Cât despre conducătorii de oameni aceştia au cam dispărut de mult.Cei ce ,,conduc''acum nu mai au nimic comun cu aceia,şi nici cu cioporul,ei sânt de fapt lupii de-la stână,şi care acţionează în haite.Timp de 60 de ani la noi a acţionat una singură(pcr)acum sânt o zdroaie...care mai de care mai flămânzi...tot la 4 ani ei se.. încaieră,şi cei mai tari câştigă ciolanul,restul trec la pândă.Aceasta cred eu că ar fi de fapt ,,conspiraţia milenară''şi nu oculta,masoneria,iluminaţii sau alte organizaţii care nu prea au acces la ciolan,şi sincer cred că nici nu prea vreau să aibă,pentru că acolo mai sânt şi oameni culţi,aleşi,şi care câte odată mai şi ajută societatea.Poveştile teribile despre ei sânt inventate de clica mafioţilor dela ciolan.De aceia eu cred că dacă e necesar câte odată e bine să stăm chiar şi strâmb pentru ca să putem judeca drept.-Părerea mea-

conducatorii lumii nu sunt decat niste marionete  care executa ordinul celor   din sferele cele mai inalte  acesti conducatori sunt protejati de ei  atata timp  cat  le fac jocul ,au manipulat  popoarele de cand exista ele !!ca sa ii indeparteze de adevaratele probleme ...asa a fost si pe timpul  imperiului Roman  au tinut spectacole,jocuri  cu gladiatori   in Colosseum ca sa tina  oamenii ,,in starea omului adormit ,,  insa acum se manipuleaza oamenii  cu campionatele sportive  si nenumarate canale de cablu ....oameni buni ne complacem prea mult din pacate ....ar trebui sa nu ne mai plangem atat   si sa actionam cat mai avem timp la dispozitie ,si sa actionam drept   si sa judecam drept ...vorba ta Tayka !!mare dreptate ai !


Xanadron

#9
Scurt: la nivelul "tentaculei executive" reprezentate de politic si tot teatrul conex, Oculta e de fapt mai mult... Inculta Mondiala. :-D

Iar stimabilul Tayka nu cred sa aiba dreptate decit in prima lui postare, in care singur a precizat ca analizeaza un pic pozitia "turmei", a carei comoditate in extindere paguboasa e sursa multor frustrari pentru care "arunca microbii" pe oricine apuca, numai pe ezitarile lor nu - chestie atinsa cumva si de fiulploii.
Si doar partial are dreptate de fapt, fiindca "oamenii din umbra culti/alesi" am ajuns eu cel putin la concluzia ca... sint sublimi, dar nu exista, :lol: fiindca tipologia asta caracteriala n-are deocamdata vreo sansa de-a ajunge la respectivul nivel de influentza.

In plus, negarea interconectarii simbiotice a celor din umbra :evil: cu "sforarii la vedere" mi se pare in continuare o eroare majora.

P.S. Colegul deepdig presupune corect ca si Oculta asta are slabiciunile ei - care cred io ca-s totusi minuscule, comparativ cu ale noastre, "neocultii aproape zombificati" (se exclud d-aici evident agerii RUFONisti :-D).
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/