Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

ISO 9000,L.U.C.I.D.,UBC,NRO,Schengen si altele

Creat de Urban, 18 Octombrie 2007, 10:08:02

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Urban


alx

Citat din: Urban din  18 Octombrie 2007, 10:08:02
Probabil si astea sunt tot "gogorite"  :-D

cu tot respectul pentru acest domn inginer si pentru munca depusa,trebuie sa observam ca bate campii,manipuland informatia pentru a obtine un anumit efect...desi parte din aceasta informatie este invechita sau nu mai reprezinta realitatea,este folosita in continuare ca si dovada...
  plus ca unele informatii sunt false,cum ar fi cele legate de capacitatea de stocare a unui card cu banda magnetica,sau a unui smart card sau sistemele de urmarire a cetatenilor pe teritoriul CE,care nu prea mai exista...eu am iesit din tara sambata seara,si singura formalitate a fost aceea de a mi se compara fiziomia cu cea de pe CI,fara a introduce cardul sau datele de pe el intr-un computer,iar la intoarcere s-a intamplat la fel...pur si simplu ...si atunci intreb unde e acea supraveghere?...iar multe(aproape toate) dintre ''dovezile'' lui au fost deja discutate pe acest forum,si am vazut ca sunt cam SF...adica imposibil de pus in practica!
   
      si mai apoi sa nu uitam ca cel care a scris articolul are o legatura directa cu o anumita biserica...deci nu e chiar obiectiv...

   
     
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

ariel

Citat din: alx din  18 Octombrie 2007, 19:52:23
cu tot respectul pentru acest domn inginer si pentru munca depusa,trebuie sa observam ca bate campii,manipuland informatia pentru a obtine un anumit efect...desi parte din aceasta informatie este invechita sau nu mai reprezinta realitatea,este folosita in continuare ca si dovada...
 

   
     
la stirile pro tv de asta-seara una din stirile difuzate se referea la necesitatea introducerii in circulatie a unor carduri bancare care vor avea  incorporat si un microcip deoarece, se pare ca actualele carduri pot fi "descifrate" mult prea usor,se mentiona faptul ca deja in Romania exista  doua banci care au pus in circulatie astfel de carduri bancare..............no comment
peste putin timp vor spune ca singurele carduri sigure vor fi cele implantate sub piele.......te-ar mira ?

ai facut scoala pe vremea lui ceausescu? uram acele nr matricole pe care eram obligata sa le atasez pe imbracamintea de scoala, fara nr matricol nu puteai intra in scoala si...............toti elevii eram doar numere,
oribil

"Sa avem seninatatea de a accepta ceea ce nu poate fi schimbat,curajul de a schimba ceea ce poate fi schimbat si mai ales intelepciunea pentru a face deosebirea intre cele doua posibilitati" (Marc Aurelius)

alx

Citat din: ariel din  19 Octombrie 2007, 22:13:28
la stirile pro tv de asta-seara una din stirile difuzate se referea la necesitatea introducerii in circulatie a unor carduri bancare care vor avea  incorporat si un microcip deoarece, se pare ca actualele carduri pot fi "descifrate" mult prea usor,se mentiona faptul ca deja in Romania exista  doua banci care au pus in circulatie astfel de carduri bancare..............no comment

   ce sa zic...un microcip nu e chiar sfarsitul lumii...si prefer sa am card cu microcip decat contul golit de nu stiu cine...

Citat din: ariel din  19 Octombrie 2007, 22:13:28
peste putin timp vor spune ca singurele carduri sigure vor fi cele implantate sub piele.......te-ar mira ?
da,m-ar mira...si mi-ar place sa-i vad pe cei care au conturi la 3-4-5 banci...vai de pielea lor :evil:

Citat din: ariel din  19 Octombrie 2007, 22:13:28
ai facut scoala pe vremea lui ceausescu? uram acele nr matricole pe care eram obligata sa le atasez pe imbracamintea de scoala, fara nr matricol nu puteai intra in scoala si...............toti elevii eram doar numere,
oribil

da,am facut scoala pe vremea lui ceausescu
da,aveam si nr matricol,dar in clasa,la strigarea catalogului nu ma intreba nimeni de numar...ma strigau pe nume...deci nu am fost un numar...si nu era un lucru atat de rau matricola aceea...de fapt,datorita ei,prin scolile de atunci nu bantuiau smecherii veniti din afara ca sa faca impresie...daca intelegi ce vreau sa spun...

"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

LupinThe3rd

Alx.Aveam si eu numar matricol si il purtam fie cu capse fie cu elastic. Iar la cravata de pionier aveam nod si nu inel, din doua motive: inelul reuseam sa il pierd si vazusem intr-o carte ca pionerii cubanezi aveau nod la cravatele lor:) :D

lylyt_ice

 nu...acest domn ,nu bate campii, asta este crunta realitate...suntem ca niste detinuti care sunt sub control permanent. In scurt timp banii nu vor mai exista si atunci fiecare miscare v-a putea fii controlata. Interesant este insa faptul ca nimeni nu protesteaza...da...pentru ca nu avem incotro mergem cu turma incotru suntem minati.....!!! nu vad ce se mai poate face (?) este mult prea tarziu....Foarte putini oameni vor rezista si vor fii la sfarsit absolventii celei mai grele probe prin care trece omenirea...acei oameni vor avea multe de intimpinat si suferinte f.grele...!!! Cine este in acest moment pregatit sa mearga in contrasens ? Nimeni nu mai gandeste ca viata de fapt este o iluzie si ca numai reusind sa nu te lasi orbit de ispitele foarte tentante care in aparenta sunt ceva indispensabil vietii si spre binele nostru, putem ramine lucizi si ne putem pastra nealterata vointa. Credeti voi intradevar ca daca prin intermediul atitor trucuri...(?) cei care din umbra pun stapinire pe sufletele noastre, in momentul cind vom trece in nefiinta, vom mai avea vre-o scuza ca nu am stiut si ne-am lasat dusi in ispita de "fiara, sau, satan, sau,666, sau cum i-o mai spune" ? NU ! IISUS, sau Ioan(in APOCALIPSA), ne-au spus exact TOTUL...si ce avem de facut si cum o sa fie ...in zilele de pe urma. DAR !!! este mult mai simplu si mai comod sa ne facem ca ploua si sa dam raspunsul "PROSTULUI": ce-or face toti oi face si eu...!!! Este mult mai usor sa treaca o camila prin urechile acului, decit unul care traieste in aceste timpuri sa treaca in imparatia cerului. Nu trbuie insa sa disperam...mai este putin iar in momentul in care "FIARA" va crede ca deja sta pe tronul lumii, v-a fii alungata pentru ca din"CER" va fii aruncata apa peste ia, iar locul pe tronul lumii va fii pt. totdeauna al lui IISUS !!! Asta ce poate sa insemne ? Clar..ca atunci cind v-a crede ca are pamintul sub control, se va intimpla ceva care v-a scoate pt totdeauna din functiune compiuterele si satelitii, prin care suntem controlati....si cum v-a fii posibil asa ceva ?...simplu... in momentul in care v-om intra in centura fotonica....iar dupa trei zile de intuneric, va fii alt cer si va incepe imparatia lui IISUS. Asa ca fiecare face cum crede ca e mai bine...Cine ride la uma ride mai bine...!!!
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

LupinThe3rd

#6
Citat din: lylyt_ice din  20 Octombrie 2007, 00:36:50
nu...acest domn ,nu bate campii, asta este crunta realitate...suntem ca niste detinuti care sunt sub control permanent. In scurt timp banii nu vor mai exista si atunci fiecare miscare v-a putea fii controlata. Interesant este insa faptul ca nimeni nu protesteaza...da...pentru ca nu avem incotro mergem cu turma incotru suntem minati.....!!! nu vad ce se mai poate face (?) este mult prea tarziu....Foarte putini oameni vor rezista si vor fii la sfarsit absolventii celei mai grele probe prin care trece omenirea...acei oameni vor avea multe de intimpinat si suferinte f.grele...!!! Cine este in acest moment pregatit sa mearga in contrasens ? Nimeni nu mai gandeste ca viata de fapt este o iluzie si ca numai reusind sa nu te lasi orbit de ispitele foarte tentante care in aparenta sunt ceva indispensabil vietii si spre binele nostru, putem ramine lucizi si ne putem pastra nealterata vointa. Credeti voi intradevar ca daca prin intermediul atitor trucuri...(?) cei care din umbra pun stapinire pe sufletele noastre, in momentul cind vom trece in nefiinta, vom mai avea vre-o scuza ca nu am stiut si ne-am lasat dusi in ispita de "fiara, sau, satan, sau,666, sau cum i-o mai spune" ? NU ! IISUS, sau Ioan(in APOCALIPSA), ne-au spus exact TOTUL...si ce avem de facut si cum o sa fie ...in zilele de pe urma. DAR !!! este mult mai simplu si mai comod sa ne facem ca ploua si sa dam raspunsul "PROSTULUI": ce-or face toti oi face si eu...!!! Este mult mai usor sa treaca o camila prin urechile acului, decit unul care traieste in aceste timpuri sa treaca in imparatia cerului. Nu trbuie insa sa disperam...mai este putin iar in momentul in care "FIARA" va crede ca deja sta pe tronul lumii, v-a fii alungata pentru ca din"CER" va fii aruncata apa peste ia, iar locul pe tronul lumii va fii pt. totdeauna al lui IISUS !!! Asta ce poate sa insemne ? Clar..ca atunci cind v-a crede ca are pamintul sub control, se va intimpla ceva care v-a scoate pt totdeauna din functiune compiuterele si satelitii, prin care suntem controlati....si cum v-a fii posibil asa ceva ?...simplu... in momentul in care v-om intra in centura fotonica....iar dupa trei zile de intuneric, va fii alt cer si va incepe imparatia lui IISUS. Asa ca fiecare face cum crede ca e mai bine...Cine ride la uma ride mai bine...!!!
Chateau German 2003. Bordeaux. In vino veritas. Tu ori nu ti-ai luat pastilutza de seara ori scrii la misto  :evil:

lylyt_ice

 Ei uite ca acum nu ai nimerit-o: mai gandeste-te...!!! Si daca vad ca nu intelegi nici dupa ce te-ai gindit bine....am sa m-a rog si pt.tine ca nu m-a doare gindul... :lol:
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

Max C.

http://www.verichipcorp.com/ ...aveti si un filmulet dragut acolo!  :-)

Lupin ...nu te mai obosi sa faci lumea nebuna ...stai in ignoranta ta ,ca stai bine! Si mai obsev ca ai o inteligenta invers proportionala cu nesimtirea!

Doamne ajuta!

Flight33

sal, parerea mea umila este ca acest pas cu cardurile a fost facut mai de multisor, si atunci poate ca nimeni nu banuia defapt ceea ce este cu adevarat, iar acum cind se presupune ce este in spatele acestui card " de orice fel", nu poti sa ii spui unei pers care sa zicema exista si prin anii 80 si nu se banuia de acest card nimic, ca este unul dintre pasii celor care vor sa domine lumea, asta este parerea mea, mai pe scurt acest pas cu cardurile a intrat in ....obisnuinta de ceva vreme si banuiesc ca "ei" deja implementeaza cel de`al doilea plan in materie de stiinta daca pot sa zic asa. Nu stiu care este acela, dar fiti siguri ca este.Suntem o mana de oameni care discutam aceasta problema pe citeva forumuri dar majoritatea isi vede de`ale lor, in mare parte sunt incintati de aceste carduri prin diferitele servici care le fac "lenea mai confortabila", cum ar fi ii scutesc de a mai alerga sa plateasca anumite facturi. Un mare sfint spunea o vorba "vor ajunge sa inebuneasca lumea si cind vor vedea pe cineva ca nu este nebun, va zicea ca acela este defapt nebunul".

lylyt_ice

 Da la inceput, puteai folosii bani in bar sau card, pentru a-ti face platile curente...dar acum este imposibil sa traiesti fara cardul bancar.de exemplu eu nu am cum sa-mi platesc salariatii altfel.. de fapt salariile si toate asigurarile, plus toate costurile firmei mele sunt platite automat din contul meu,in conturile celorlalti. Tel, curent, intretinere si tot ce am de platit privat lafel...daca m-a duc la cumparaturi, sau restauran, platesc tot cu cardul, pina si benzina la benzinarie lafel...(unele plati mai le poti face si cu bani bar) dar daca vrei sa platesti ceva prin banca cu bani, ci nu prin card,platesti pt fiecare factura 5 EUR in plus si atunci nu-ti convine...asa ca alta varianta nu mai exista, si in acest fel ei stiu cam cu exactitate; unde, cind si ce am facut. Este foarte clar ca urmatorul pas va fii cumularea pe un singur card al tuturor datelor, si asta, se cheama; ca se va face pt. confortul si siguranta noastra... dar in realitate tilul este altul...CIPSURILE !!! iar atunci vom putea fii foarte usor de controlat si in acelas timp de manipulat mental si psyhic, dupa bunul plac al ...."FIAREI"!!! Eu nu pot sa inteleg, cum de mai exista oameni, care inca nu vad ce n-i se pregateste si plus de asta mai au si impertinenta sa faca glume pe aceasta tema? Este de neinchipuit, cit de cuminti stam iar (::::) ne infasoara streangul  de git...iar noi mai suntem si mindrii si fuduli pe deasupra, care are streangul mai gros, este mai bine vazut..........!!!! V-ati intrebat vreodata ce se intimpla in momentul in care se va produce o anomalie electro-magnetica de proportii foarte mari, pe orbita (unde sunt amplasati toti satelitii) ? HOAOS TOTAL....se va minca om pe om!!! iar banii...? vor fii inutilizabili, numai cine sta la tara sau are metale pretioase v-a mai putea supravietuii...!!! GINDITI-VA BINE !!!
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

romulus

CitatGINDITI-VA BINE !!!
----OK Lylyt m-am gandit (putin) ! Posibile solutii de contracarare  ar fi :
1.La piata sa revenim la troc - pentru ca nu o sa putem apela la card, iar bani ioc - dam sare si luam mere?!!
2. Renuntam la PC , internet, televiziune, etc...
3.Retragerea in pustie,grote, ori fiecare in apartamentul lui, socializam numai la sf.biserica?!!
----Si sunt numai cateva .....
----Parca nu sunt viabile asemenea perspective, nu? Mai ales ca ne-am obisnuit atat cu unele din "nenorocirile " epocii moderne cum ar fi spre ex. televizorul, telefonul .... Insa ceva, ceva adevar parca ar contine  scrierile inginerului in cauza si anume tendinta evidenta a celor care se cred deja stapanii lumii  de control total al omenirii. Si sunt pe calea cea buna, previzibil fiind ca urmand actualul trend , in curand isi vor atinge scopul.Insa nu se stie niciodata!
-----Recunosc faptul ca as fi foarte bucuros daca, numa asa de'ai focului,  noi astia mici si neinsemnati - ortodocsii adica - le-am punem niscaiva bete'n roate ! Cum ? Gasim noi, vointa sa fie, ca gasim si putirinta !!
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

lylyt_ice

 Nu sunt eu chiar atit de sigura ca, sus numitul "Domn Inginer" a abordat tema despre care discutam, din propria sa initiativa.Sunt mai multi autori straini care au scris carti foarte ample si detailate pe aceasta tema...unul dintre ei ar fii:FRANK SUNN cu cartea : 666 numarul fiarei in internet , prima editie aparuta in 1999. trateaza exact toate aspectele (si multe altele pe deasupra) aproape in acelas stil ca si D'nul Inginer...asa ca nu este ceva nou ce scrie el si nici nu are de-a face cu apartenenta sa religioasa. Stiu Romulus...teoretic, sunt rezolvari oarecum in vizir...dar realitatea este cu totul alta; nu uita ca sunt tari, unde nimic nu mai functioneaza decit prin COMPIUTER (totul)...! DE la produsele cele mai simple, pina la rafinarea petrolului si distribuirea. apei, petrolului gazului ...ETC... iar ca sa mergi la piata sa faci schimb de produse, trebuie intii sa le ai sau sa le produci (cum si de unde?). Iar grotele s-ar putea sa fie deja ocupate de altii mai Jmecheri sau mai puternici...Hm ! Iar in asa zisele tari dezvoltate cam toate produsele agro alimentare vin din alte tari...asa ca cei "bogati si frumosi" vor face foamea dupa o zii pe alta.Ferice de Romania ca inca mai are tarani care mai produc cite ceva de-ale gurii.......Repet; realitatea este  cit se poate de ingrijoratoare si cel mai grav, este ca omenirea merge cu viteza marita in ditectia outo distrugere...DAR !!! Cine mai are timp si chef sa-ri faca ginduri sau sa se intrebe:...Ma ce naiba, a vrut sa spuna ala in APOCALIPSA ?!?   DA !!! am uitat sa-mi iau pastiluta de seara,...ca sa nu mai scriu la MISTO !!!
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?