Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Emisiuni la TV... nu ratati!

Creat de Nox, 08 Octombrie 2007, 11:16:15

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

jean

Pe National TV la aceasta ora, este invitat dl. Hobana, discutii pe marginea unor fotografii cu anomalii, spirite etc.
Adevarul este dincolo de noi

jean

Pe TV la B1 Despre OZN-uri si extraterestri, piramide, etc. Nu stiu cat mai tine emisiunea.
Adevarul este dincolo de noi

Nox

#32
Acum pe OTV. Pavel Coruþ despre "Pãmântenii se trag din extratereºtri!"
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

Kymosabe

Citat din: bluemoon8520 din  19 Aprilie 2008, 20:34:14
Acum pe OTV. Pavel Coruþ despre "Pãmântenii se trag din extratereºtrii!"

Blue , cred ca dl. Coruþ  a scris ultima sa carte inspirându-se  din discuþiile  de pe acest forum .  :lol:


Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)

Nox

Citat din: Kymosabe din  19 Aprilie 2008, 20:53:33
Blue , cred ca dl. Coruþ  a scris ultima sa carte inspirându-se  din discuþiile  de pe acest forum .  :lol:

Tocmai mi-a mai spus cineva acelaºi lucru....
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

Kymosabe

Dacã dl. Coruþ nu a auzit de RUFON , atunci eu sunt Moº Crãciun . :lol:
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)

Urban

Cu respectele de rigoare

Nea Corut nu e decat un onanist al unor vremuri demult apuse si atat.
E si el in Europa acum si vrea sa mai faca niste cascaval, la fel ca multi altii...simplu ca buna ziua.
Ca sunt destui care se uita in gura lui, asta e....la fel cum multi casca ochii in biserica aiurea, se vor gasi destui sa-i cumpere "operele"....

Kymosabe

#37
Citat din: Urban din  19 Aprilie 2008, 21:29:35
Cu respectele de rigoare


Ca sunt destui care se uita in gura lui, asta e....la fel cum multi casca ochii in biserica aiurea, se vor gasi destui sa-i cumpere "operele"....

RUFON face cât 1000 de cãrþi scrise de dlui . :lol:

PS Vorbeºte despre 2012 , dar a dat-o-n barã la cel de al doilea calendar mayaº . Nu se numeºte Han ci Haab . :lol:
PS2 Propun pe forum concursul  ,,Descoperiþi-l pe Coruþ''. :lol:
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)

Urban

#38
Ma nene, am impresia ca Pavel Corut asta si-a facut stagiatura cu Mama Omida....iar ala de la telefon este exemplul clasic al "credinciosului"....totusi are dreptate Corut asta cand ii trimite sa citeasca...

CHIP

Pana una ,alta Corut e un baiat destept care a facut o multime de bani din cartile sale.

lylyt_ice

  Cum poate fii acumulata atita ignoranta si impertinenta intr-un singur individ ...? Dar... ce-i mai consternant, este faptul ca isi vinde cartile.......................................
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

Nox

Citat din: lylyt_ice din  20 Aprilie 2008, 01:34:19
  Cum poate fii acumulata atita ignoranta si impertinenta intr-un singur individ ...? Dar... ce-i mai consternant, este faptul ca isi vinde cartile.......................................

Ai vãzut emisiunea? Încã nu s-a terminat....
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

lylyt_ice

 Acum am inchis cu un prieten din Rom. am vazut cam o ora ...a pus camera ca sa pot vedea televizorul...dar din pacate am altceva de facut si nu am putut vedea toata mascarada....
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

Lone Ranger

Citat din: Urban din  19 Aprilie 2008, 22:20:51
Ma nene, am impresia ca Pavel Corut asta si-a facut stagiatura cu Mama Omida....
LOL... Asta mi-aduce aminte de "unicul fiu al Mamei Omida", care ghicitzi voi ce meserie facea el pt. bani... Poate ca herr Corutz o fi al doilea fiu unic al Mamei Omida, eventual din flori (sau cactushi, scaietzi, whatever-shi-un-praz verde). Nu de alta, dar îshi scoate banii cam în acelashi mod. Adica de la fraieri. Cînd vine vorba de nenea ~asta eu, care ma declar conspiratzionist convins, devin mai sceptic decît cel mai debunkerist debunker. Stimatzi co-forumishti, pls. refresh my memory: care era ~ala care zicea "daca vrei sa faci avere, investeshte în prostia omeneasca?" E clar ca musiu Corutz i-a urmat sfatul!

Lone Ranger

Ahhh, am uitat: ^Imi spunea un coleg de breasla (oarecum de breasla - omu' lucreaza la un post de radio) ca oricine poate aparea "pe sticla" la OTV. Oricine care cotizeaza cu 10.000 de euroi la buzunaru' lu' Diaconescu, adica...