Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Emisiuni la TV... nu ratati!

Creat de Nox, 08 Octombrie 2007, 11:16:15

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

spooky

In aceasta seara, incepand cu ora 18:00 sunt invitat la B1TV. Temele discutate vor fi aceleasi de ieri, cu vaticanul si extraterestri, atat am inteles momentan...
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

Serban M

Citat din: spooky din  15 Mai 2008, 12:49:42
In aceasta seara, incepand cu ora 18:00 sunt invitat la B1TV. Temele discutate vor fi aceleasi de ieri, cu vaticanul si extraterestri, atat am inteles momentan...

well,mult succes si speram la niste concluzii lipsite de scepticism  :-D nu cum au fost anterioarele emisiuni b1tv pe aceasta tema

AdiM

Citat din: Urban din  15 Mai 2008, 01:55:39
Poate chiar Biserica "creeaza" aceasta noua paradigma....si de ce nu ?

Nu vad ca o creeaza, paradigma asta era deja in viziunea multor oameni. Vaticanul pare doar sa se ralieze la ea, intr-un sfirsit. Eu cred in existenta extraterestrilor de cel putin 20 de ani. Si nu am avut nevoie pentru asta de vreo paradigma oficial recunoscuta. E vorba de credinta fiecaruia, bazata pe experienta, educatie si inteligenta personala. Doar un om fara gindire proprie are nevoie sa i se confirme oficial ca poate sa creada sau nu un lucru...

Cautatorul

#63
Citat din: Cautatorul din  15 Mai 2008, 02:38:22
Cand o sa fie procesata o sa pun link-ul unde poate fi vizionata.

Emisiunea de la B1TV 14 mai 2008 NASUL poate fi vizionata aici:

http://video.google.com/videoplay?docid=-760088389523199073

Nox

Citat din: Urban din  14 Mai 2008, 23:32:49
Poate ati uitat de Mironov cand facea ode si canta la flautul lu' Ceasca.....
Mironov e vax....si atat....din toate punctele de vedere...iar restul e....rating.

Putea sã dirijeze ºi orchestra "lu' Ceaºcã"... eu zic cã e unul din oamenii de valoare din România!!
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

Nox

Citat din: Urban din  15 Mai 2008, 01:55:39
Poate chiar Biserica "creeaza" aceasta noua paradigma....si de ce nu ?

O nouã "religie" la nivel global?... Vã aduceþi aminte posterul de pe peretele biroului lui Fox Mulder pe care scria I Want to Believe? (noul film X-Files, ce va apare în vara anului acesta (2008), poartã acelaºi nume: I Want to Believe)

Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

Nox

Citat din: AdiM din  15 Mai 2008, 14:22:42
Nu vad ca o creeaza, paradigma asta era deja in viziunea multor oameni. Vaticanul pare doar sa se ralieze la ea, intr-un sfirsit. Eu cred in existenta extraterestrilor de cel putin 20 de ani. Si nu am avut nevoie pentru asta de vreo paradigma oficial recunoscuta. E vorba de credinta fiecaruia, bazata pe experienta, educatie si inteligenta personala. Doar un om fara gindire proprie are nevoie sa i se confirme oficial ca poate sa creada sau nu un lucru...

Ce experienþã... ai vãzut vre'un ET?
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

Rayden

a inregistrat cineva emisiunea de azi..?

daca da, o posteaza cineva ? :-D

merci
Rayden

Cautatorul

#68
Acum 15 mai 2008 iar e la B1TV o emisiune cu titlul: Vaticanul admite existenta extraterestrilor.

Invitati: Emil Strainu si... din pacate Corneliu Vadim Tudor care monopolizeaza discutia.
Maine la ora 16:00 o sa fie in reluare cine nu a vazut azi de la inceput.

Cautatorul

Citat din: Rayden din  15 Mai 2008, 21:56:25
a inregistrat cineva emisiunea de azi..?

daca da, o posteaza cineva ? :-D

merci
Rayden

http://video.google.com/videoplay?docid=814676495347199267&hl=en

Momentan se proceseaza dar probabil in curand o sa fie accesibila. Abia am uploadat-o.

Nox

Citat din: AdiM
Nu vad ca o creeaza, paradigma asta era deja in viziunea multor oameni. Vaticanul pare doar sa se ralieze la ea, intr-un sfirsit. Eu cred in existenta extraterestrilor de cel putin 20 de ani. Si nu am avut nevoie pentru asta de vreo paradigma oficial recunoscuta. E vorba de credinta fiecaruia, bazata pe experienta, educatie si inteligenta personala. Doar un om fara gindire proprie are nevoie sa i se confirme oficial ca poate sa creada sau nu un lucru...

Citat din: bluemoon8520 din  15 Mai 2008, 20:56:27
Ce experienþã... ai vãzut vre'un ET?

AdiM repet întrebarea poate nu ai vãzut-o... aº fi recunoascãtor dacã ai da un rãspuns... sau a vorbit gura fãrã tine?!
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

darieglobur

#71
Citat din: bluemoon8520 din  16 Mai 2008, 00:48:47

Ce experienþã... ai vãzut vre'un ET?

AdiM repet întrebarea poate nu ai vãzut-o... aº fi recunoascãtor dacã ai da un rãspuns... sau a vorbit gura fãrã tine?!

He, he, dar ce te suparasi asa, frate? :-D
Mie nu mi se pare ca afirmatia lui AdiM ar fi gratuita, dimpotriva. Daca vrei, intr-o oarecare masura si eu subscriu...Tu ai "decupat" din context cuvantul "experienta" si l-ai interpretat unilateral. In primul rand asertiunea intreaga era: "E vorba de credinta fiecaruia, bazata pe experienta, educatie si inteligenta personala.", deci e vorba de un cumul de factori, adica: experienta educatie si inteligenta personala. In al doilea rand prin "experienta" nu trebuie neaparat inteleasa o intalnire de gradul III. Poate fi vorba si de de experienta de viata a fiecaruia dintre noi, prin care am cantarit si interpretat anumite date, ajungand astfel la o anumita convingere sau, hai sa-i zic, opinie.
Deci chiar ca nu vad aici un cap de pod.
...und Sie fliegen doch!

Nox

#72
ªtiu cum se foloseºte operatorul logic ªI (AND). Tocmai din cauza asta am întrebat cã vorbeam de existenþa extratereºtrilor, concluzie la care a ajuns prin 1. experienþã (ªI) 2. educaþie (ªI) 3. inteligenþã. 1 ºi 2 reprezintã surse de informaþie, 1-informaþie directã, 2-informaþie indirectã, iar 3 este motorul/mecanismul de prelucrare/intepretare a lor. Nu am scos nimic din context, ºtiu foarte bine ce am întrebat.

LE: Bãnuiesc cã ai auzit de Paradoxul Fermi.
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

darieglobur

Aha. Pai atunci sa vedem ce-o sa-ti raspunda AdiM, daca o sa-ti raspunda...
...und Sie fliegen doch!

Rayden

@Cautatorul

merci pentru postat link-ul.

Cheers.
Rayden