Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Constructie filmata de Armstrong pe Luna ...

Creat de ady73, 20 Ianuarie 2006, 12:47:52

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

k3t3lin

Este prima data cand scriu pe acest forum...ca multi altii, imi place sa stau retras si doar sa "ascult" opiniile celor mai intelepti. Am observat ca sunt multi membri ai forumului care au o pregatire temeinica si care pot sustine orice afirmatie pe care o fac. Dar din pacate, sunt mai numerosi cei care abia trec de varsta pubertatii si care au impresia ca Luna e goala pe dinauntru si ca extraterestrii au tractat-o vreo 20.000 de ani lumina ca sa ne poata spiona ca la Big Brother.

In speranta ca atmosfera de pe Luna, despre care vorbea cineva mai sus, este o atmosfera bogata in oxigen si nu atat de poluata precum cea de pe Pamant, sper sa ne revedem peste cativa ani la o terasa langa Craterul lui Copernic impreuna cu prietenii nostri din galaxia Andromeda si sa radem impreuna despre cat de naivi eram.

maiami

am ajuns la concluzia ca e ceva pe luna deoarece n-a mai fost nici o misiune spatiala pe luna in afara de cea a lui neil armstrong
oare au descoperit ceva deosebit care i-a facut sa se teama si aici ma refer la o apecie extraterestra mult mai avansata decat noi :planet: :rocket:
VOICA MARIAN tel. 0746075513
va invit la cunoasterea prin stiinta

angellla29

Se spune ca s-a descoperit o nava extraterestra pe Luna? Dar daca cumva Atlantis a fost doar o nava-mama care dupa cataclismul de acum 12.000 de ani de pe Terra a plecat pe Luna....pentru a ne tine sub observatie in continuare? Este foarte adevarat ca ni se ascund multe lucruri .Zeii antici inca sunt pe Luna sau de ce nu pe Marte iar pamantenii n-au inca "aprobare" de a vizita si cerceta aceste obiecte ceresti :martiansad:

criss

Cu siguranta ca LUNA este ocupata,sau sunt urme ca ar fi.Cine va afirma oficial ca,la trei sute si ceva de mii de km.se afla o alta specie inteligenta,va distruge aceasta lume.Omenirea nu este inca pregatita sa accepte ca,,in imparatia lui Dumnezeu se mai afla si alte specimene destepte''...Peste 99% din lume inca cred ca Dumnezeu da ploaia,salariul,lumina,painea,copii etc.Dumnezeu este al nostru,doar deasupra noastra.Sunt oameni care cred ca,o putere,Dumnezeiasca impinge autoturismul,duce e-mail-ul unde trebuie.Daca Dumnezeu are in grija cateva miliarde,de planete este nasol,ca va venii si la noi,poate ca in anul 50000 urmatoarea vizita va fi in 75000...

jean

CitatOmenirea nu este inca pregatita sa accepte ca,,in imparatia lui Dumnezeu se mai afla si alte specimene destepte''...
Oare asa sa fie?... Perceptia mea este putin diferita. Pentru marea majoritate care traiesc simplu, care au un grad de cultura mai scazut acest lucru nu va conta prea mult. La fel si pentru cei care au alte credinte, faptul ca se va descoperi si alte entitati inteligente nu le va schimba modul de perceptie si viata prea mult. Cei care cred in aceasta posibilitate? Ei deja cred, gandesc in acest fel, deja acepta aceasta posibilitate. Cei putini ramasi vor face ceva valuri si in final se vor obisnui. Daca aceste entitati vor fi de natura fizica si vin in contact cu noi poate fi o problema, daca ele sunt de alta natura vor trece ne observate de marea masa a populatiei. Cum va reactiona fiecre individ? Nu cred ca este important individul in acest plan, conteaza numai suma inteligentei indivizilor.
Concluzia? nu se va schimba mare lucru. Entitatile respective sunt deja aici, dau semnale, dar pe multi nu-i intereseaza. Am ce manca, ce bea, ma distrez, traiesc normal si rad de ,,nebunii" ce cred in OZN-uri si extraterestri, de cei care au avut contacte cu astfel de entitati. Chiar ce interesaza pe un om de la tara, pe un sarac din nu stiu ce zona sau trib ca noi am descoperit viata in afara pamantului. Nu va intelege semnificatia evenimentului. Cum spune si criss:
CitatPeste 99% din lume inca cred ca Dumnezeu da ploaia,salariul,lumina,painea,copii etc.
CitatDaca Dumnezeu are in grija cateva miliarde,de planete este nasol,ca va venii si la noi,poate ca in anul 50000 urmatoarea vizita va fi in 75000...
Nu cred ca va fi nasol, Pamantul  ca si alte corpuri ceresti poate fi lasat in grija altor entitati, acestea supraveghind si intervenind in momente cheie pentru buna desfasurare a evenimentelor conform planului urmarit. cum ai spus si tu:
Citatin imparatia lui Dumnezeu se mai afla si alte specimene destepte
Si eu cred ca pe Luna ca si pe alte corpuri din sistemul solar mai exista entitati inteligente. Nu suntem singura inteligenta de pa'ci. Chiar...Suntem inteligenti? Vorbesc din punctul lor de vedere binenteles, ca al nostru se cunoaste.
Adevarul este dincolo de noi