Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Constructie filmata de Armstrong pe Luna ...

Creat de ady73, 20 Ianuarie 2006, 12:47:52

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

baaron

Adobe Photoshop
Freehand
Corel Suite
Macromedia Flash
    etc...etc

Devine din ce in ce mai greu sa faci diferenta intre un fals si ceva real.
Cu tehnologia de astazi exista posibilitatea sa putem filma in direct o aterizare si o conferinta de presa la Casa Alba intre ET si Bush.
Filmuletele cu Luna sunt toate niste facaturi....dar prind bine la public.
Dee...in lipsa de subiecte trebuie sa inventeze si ei ceva...nu?

drinkatwork

buna ziua la toata lumea,

imi cer scuze ca intervin dar apropo de hoax-ul aselenizarii....nu am nici un fel de dovezi in plus fata de cele prezentate aici....dar totusi cred ca cel mai bun argument ca a fost hoax sunt anii...1969-2007....38 de ani

dc in 38 de ani nu au mai fost in stare sa duca un om pe luna.....sa fim seriosi, tehnologia a avansat enorm de atunci si pana acum....."planuim" expeditii pe marte si nu "suntem" in stare sa ducem inca un echipaj pe luna? mie u nul mi se pare absurd....

Arckadii

lol. au fost foarte multe expeditii pe luna dupa apollo 11. au mai pasit oameni pe luna insa cazul cu armstrong a fost intens mediatizat pentru ca a fost primul

referitor la constructii. nu stiu cat sunt de reale insa va pot spune 3 lucruri.
1.Cand Buzz si Neil au ajuns pe luna, s-a pierdut contactul pentru scurt timp. Dupa ce s-a reluat contactul Neil a facut niste afirmatii ciudate: 1."there is santa claus" si 2."Doamne, sunt atat de multi/multe aici"
2.Galilei observa cu luneta lui si scria intr-o lucrare despre niste "globuri ce trec pe luna peste niste poduri de piatra".
3.S-a descoperit ca luna este mult mai veche decat planetele din sitemul solar/decat pamantul si se vehicula ideea conform careia ar fi "fost adusa" aici, langa pamant de cineva/ceva. Poate pentru supraveghere.

Asa ca ... de ce nu?
Ark


drinkatwork

Citat din: Arckadii din  07 Februarie 2007, 15:30:27
iata si astronautii care au pasit pe luna.

http://space.kursknet.ru/cosmos/english/other/moon_on.sht

eh de treaba asta chiar nu stiam  :-( my bad
si totusi....ultimul este in 1972.....

udar

#35
razboiul rece, competitie mare si nebuneasca intre SUA si URSS... Cine sa ajunga primul, concurenta programelor spatiale americane si ruse. Americanii au ajuns primii pe Luna. Au castigat o batalie importanta. De ce nu mai merg pe Luna acum? Pai ce rost mai are? Nu vezi ca nu sunt in stare sa ridice de pe pamant o naveta (vezi Clumbia) d'apai sa mai trimita un om pe Luna. Nu mai e nimic de vazut acolo si cred ca ar fi o risipa mare de bani sa trimita iar oameni acolo. Mai bine pe Marte, sau in locuri unde nu s-a pasit pana acum. In concluzie, Luna nu mai prea este un mister si nici nu ar fi ceva spectaculos in a ajunge acolo din nou...

P.S.: bine ai venit pe forum drinkatwork, si nu ai pentru ce sa=ti ceri scuze...
Magic is any sufficiently advanced technology. (Arthur C. Clarke)
  

drinkatwork

nu era marele plat de a construi pana in 2015 sau 2020 o baza pe luna? de unde ar fi trebuit sa plece expeditiile pe marte?

Anna

cred ca aici sunt expuse cam toate motivele pentru care nasa e acuzata de minciuna in cazul aselenizarii! http://www.redzero.demon.co.uk/moonhoax/

CHIP

Salutari tuturor
Chiar daca a fost descoperit ceva interesant pe Luna, sa fiti convinsi ca cei de la N.A.S.A au grija sa nu fie prezentate publicului din motive de ,,securitate nationala,,

adrianh

#39
Salutari tuturor!Sunt nou pe aici,dar doresc sa spun si eu ceva referitor la acest subiect!Multi se indoiesc ca ar exista aceste ruine pe Luna,insa cautand pe internet despre ruinele situatae pe Luna,am gasit urmatorul link:
http://www.enterprisemission.com/INA-Outgassing.htm ! Uitatti-va si voi si cred ca va veti schimba parerile!




P.S-Nu prea stiu engleza,si imi cer scuze daca link-ul pe care l-am postat v-a indus in eroare,dar din cate am unteles eu,ruinele chiar exista!Cine stie,poate cineva pe aici care sa ne faca un mic rezumat al acelei pagini web!
                                                                       Cu stima si respect!
Viata e o piesa de teatru,ce trebuie jucata la maxim!Asa ca nu ezitati sa profitati de ea!

Anna

Parerea mea e ca NASA chiar a avut misiuni pe Luna, cine se indoieste ca tehnica de atunci nu era suficienta face o greseala. Nasa avea inca din anii 60 calculatoare cu sisteme de operare multitasking, doar ca ce-i drept erau adevarte uzine. Bine sa nu ne imaginam acum ca sistemul lucra asemeni unui Windows 95, era un altfel de sistem de operare la fel de performant dar lucra strict pentru proiectare. Sa nu uitam ca la inceputul anilor 60 la noi in tara, cu ajutorul calculatorului MCEPIT de la Timisoara s-au proiectat cupola  de la Romexpo si barajul Vidraru, asa ca ne putem imagina daca noi dipuneam de tehnica asta, ce avea NASA.
Imaginile postate in linkul de mai sus mie nu prea imi seamana a temelii, sau ruine de cladiri....le-am sucit pe toate partile si nu prea imi seamana....un crater are chiar forma unui toc de pantof...dar nu cred ca e vreo fundatie ceva :roll:

CHIP

In 1972,fara nici o explicatie,americanii si rusii au sistat trimiterea de echipaje spre luna.Era la un an de cind Mariner 9 fotografiase pe Marte o constructie asemanatoare cu cea de pe luna(un gen de structura ciudata care seamana cu un aeroport).Satelitii sovietici se pare ca au fotografiat aceasta structura inca din anul 1961.

Anna


CHIP

Fotografia nu o am insa tot ce pot sa-ti spun este ca fotografia facuta de americani are nr. AS 11-38-5564.Poate reuseste cineva sa o gaseasca,ar fi interesanta de vazut.

Rayden

#44
houwdy,

asta am gasit pe net la  nr dat de tine...