Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Nava [loc. Maneciu, jud. Prahova] [13 septembrie 2001]

Creat de Emanoil, 07 Octombrie 2007, 12:22:06

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

lylyt_ice

  nu stiu ce sa cred, dar am impresia ca tu nu vrei decit sa gasesti contacte cu persoane care fac regresii hipnotice, pentru a-ti satisface unele curiozitati care te framinta.Dupa cum se vede tu nu vrei nici decum sa gasesti raspuns in legatura cu aparitia navei despre care ne-ai povestit, altfel raspundeai intrebarilor puse de noi. Acum, cum ramine(?) ne mai batem capul cu intrebari si raspunsuri, sau te duci si cauti un expert in ale hipnozei...sau poate datorita faptului ca ti-ai aratat interesul si ai dat si mailul tau pe topic, astepti acum sa te caute vreunul si astfel esti servit si nu mai ai nevoe de ajutorul nostru.Daca este asa...Felicitari! inteligent lucrat....!
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

Emanoil

 Pentru lilit-ice. Cred ca am fost inteles gresit,dar nu stiu cum sa pot demonstra un lucru incredibil la care am fost martor si pe care de teama sa nu par ... dus  (un ciudat? sau paranoic) nu l-am povestit decat unui cerc foarte restrans de oameni care ma cunosteau si tot am fost privit cu suspiciune.A fost cu adevarat asa cum vezi la un film sf dar te rog sa crezi ca a fost sat se poate de adevarat. Initial zgomotul a fost cel care m-a inspaimantat si am oprit masina. Repet , era un Zgomot cum fac elicopterele dar de zeci de ori mai puternic , parca cerul se prabusea si chiar in fata am vazut nava care nu era nici ceva luminos , nici ireal, era o imensitate .Da, am gasit .Imaginati-va ceva de genul casei poporului in aer, la distanta si care are o miscare de rotatie in jurul axei de simetrie dar fara sa-si schimbe forma .

lylyt_ice

 Emanoil, sa stii ca si printre noi sunt colegi care au avut in decursul vietii experiente ciudate si da ! ai dreptate; multi oameni cind le povestesti astfel de cazuri te iau drept nebun si asta numai fiindca nu sunt documentati indeajuns.Eu sper ca nu mai dureaza mult si o sa aiba cit mai multe persoane curaj sa vorbeasca deschis, toti oamenii care au fost martorii unor astfel de intimplari stiu ce au vazut si stiu ca nu sunt nebuni. De ce sa ne simtim frustrati atita timp cit spunem adevarul si relatam intimplari reale? Am tacut destul timp si am evitat aceste discutii numai pt.ca sunt persoane care fac glume pe aceasta tema numai sa faca pe desteptii in ignoranta lor specifica. Incearca te rog, pe cit posibil sa raspunzi intrebarilor puse mai sus de noi ,iar dupa aceea o sa putem dezvolta intr-un fel investigatiile (bineinteles pe cit posibil)si fiecare dintre noi are sa-si aduca aportul, in functie de cunostiintele si experientele de care dispune.Sint sigura ca pina la urma reusim sa tragem o concluzie finala...om vedea.
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

Emanoil

Am simtit o mare usurare in urma ultimului mesaj de la tine Lylyt_ice si in urma mesajului -privat- de la Romulus.
Va rog sa credeti ca efectiv mi-a fost teama sa povestesc intamplarea.A! nu pentru ca as fi speriat, gomos sau oricum altfel se poate interpreta , dar atunci cand simti ca nu poti fi crezut, intamplarea este de neconceput, tine de domeniul basmelor ,ce credeti voi ca ar fi facut orice om in situatia mea?
Eu am sperat ca se poate face o regresie hipnotica in prezenta  unor martori tocmai pentru a putea reproduce cat mai fidel cele intamplate cu toate ca , sincer ca orice om cu -pacate- te temi de ceea ce ai putea spune in astfel de momente.Cui oare nu-i este teama de o astfel de regresie? Dar totusi cred ca este singura modalitate pentru a putea reda cu acuratete intamplarea.
Pot povesti dar ce dovezi stiintifice pot aduce in sprijinul afirmatiilor mele? NIMIC.Oricum multumesc pentru increderea acordata si mai ales pentru modul cum a-ti reusit sa ma determinati sa continui acest dialog. Nu pot veni la sesiunea de comunicari dar daca treceti prin zona Maneciu -Cheia va rog anuntati si o sa caut sa ne intalnim .Va voi arata exact locul si va pot descrie -sper altfel decat in scris.   Haideti sa cautam daca se poate si altceva.Poate aveti o cunostinta si puteti afla daca in perioada 13 -17 septembrie 2001 au avut loc ceva aplicatii aviatice si daca un avion de vanatoare a trecut prin zona. Nu are legatura  cred cu ceea ce s-a intamplat inainte, dar totusi  acum ma gandesc ca un avion sa treaca printre blocurile din Maneciu folosind (lupinguri) acrobatice este totusi cam ciudat.Nu pot accesa harta de pe google(cred ca nu stiu ) si nu pot pune pe site descrierea exacta a locului.Il rog pe cel care a postat sa incerce sa gaseasca pe dn1a zona dintre Maneciu Ungureni si Pamanteni
 

sun

Stiu exact despre ce vorbesti.Inteleg si de ce nu ai mai postat.Din pacate ,,prietenii "nostri nu sunt interesati de lucrurile serioase.
Urmaresc rar  ce se discuta aici deoarece ,sincer, am impresia ca unii sunt platiti pentru publicitate ieftina( vezi padurea Baciu)

LP

Salutare,

Am trait si eu cateva experiente similare, unele clare fata de care nu am dubii, dar altele care lasa loc de interpretare. Ceea ce descri aici este plauzibil, mai ales ca cunosc cat de cat zona. Soseaua DN1A trece printre dealuri si paduri in acea zona, orizontul nefiind larg ca in zona de campii. Astfel ca acel OZN nu este asolut necesar sa aiba dimensiuni kilometrice, ci poate fi chiar si de cativa zeci de metrii functie de deschiderea pe care o permite padurea sau valea. Stau relativ in zona si merg deseori la plimbare in zona Cheia, dar as vrea sa stiu mai precis locatia.. Poate kilometrul de pe sosea sau un punct de reper mai clar... casa, bar, pensiune, pod... orice care poate ajuta. Pozitia fata de acest punct de reper ar fi ajutatoare.

Nu am timp sa ajung zilele astea acolo, insa peste o saptaman jumate cred ca am timp. Ar fi interesant de facut o tura prin padure sub zona unde a fost vazut acest OZN...

Nox

Citat din: sun din  16 Ianuarie 2009, 14:10:04
Stiu exact despre ce vorbesti.Inteleg si de ce nu ai mai postat.Din pacate ,,prietenii "nostri nu sunt interesati de lucrurile serioase.
Urmaresc rar  ce se discuta aici deoarece ,sincer, am impresia ca unii sunt platiti pentru publicitate ieftina( vezi padurea Baciu)


În primul rând, salut ºi bine ai venit pe forum.

În al doilea rând, nu eºti bun sã ne lãmureºti cum e treaba cu "plãtitul" ºi cu "publicitatea ieftinã" în legãturã cu Pãdurea Baciu.

Nu de alta dar s-ar putea sã cred cã eºti plin de "impresii".

P.S. Ai 48 de ore sã ne explici ce ºi cum, sã aduci dovezi pentru ce ai afirmat mai sus sau sã-þi ceri scuze.
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

spooky

Sun...

nu e putin ciudat ca...

1. redeschizi un subiect in care nu s-a mai discutat de un an si cateva luni?
2. cine sunt acei prieteni ai tai/vostri?
3. daca urmaresti rar, ar fi bine sa posesti mai mult inainte sa vii cu afirmartii ieftine.
4. esti la primul mesaj pe forum

Sun... Bine ai venit pe forum... cred ca asa trebuia sa incepem, eventual sa ne si introducem.
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

sun


Silviu_Marin

Buna dimineata!

Iata, dupa aprox. 2 ani, intervin si eu aici, dat fiind faptul ca nu cred in "subiecte VECHI", si afirm: DA, cred ca dl Emanoil a fost martorul unui fenomen neobisnuit, poate chiar ca a vazut o nava nepamanteana (probabil, decamuflata), dar... nu cred ca acoperea orizontul. :) DESI s-ar putea sa existe si de asemenea dimensiuni, cine stie!.. Si mai cred ca, sub hipnoza, intr-adevar, se pot afla mai multe, eventual.


http://www.youtube.com/watch?v=o3bsYlZ8dzg  (v. 2:21 !)

http://www.youtube.com/watch?v=p5tnCxA2nDI (v. 2:10 & 3:50 !)

http://www.youtube.com/watch?v=R4M2bnGcrjs (NU sunt uriase, dar, totusi, exista!
Ce sunt, insa?)

http://www.ufos-aliens.co.uk/cosmicmars.htm  (Mai ceva ca-n "Ziua Prostiei" -- pardon, a Independentei! -- pare-se!) :)

dorutz

Hello!

E primul meu post pe forum, desi il urmaresc cu interes de ceva timp, si voiam sa supun atentie o chestie ce mi-a dat de gandit inca de cand eram copil si citeam cartile lui von Daniken (acum am 30 ani).

Parintii (tatal - ing. constructor, mama - tesa) mi-au povestit ca in timpul constructiei barajului (inceputul anilor 80) s-a prabusit o "nava rotunda" in zona. Lucrarile de la baraj au foat intrerupte 3 zile, timp in care armata a "maturat" zona (dealul din dreapta barajului, cum il privesti din aval). Au fost incarcate camioane, oamenii au fost trimisi acasa, lucrarile oprite - de neconceput in acele timpuri.

Daca e cineva interesat de acest aspect, pot dezvolta, intreba parintii mai multe, poate cineva din zona a auzit de acest fenomen.

PS. NU sunt nebun, dar am incredere in ceea ce mi-au spus parintii (ambii oameni cu studii, ponderati).

Rayden

salutare dorutz,

In primul rand, bine ai venit pe acest forum!

si, in al doilea rand, mai intrebi??? :-D :fullmoon: adica, cel putin din partea mea, sigur ca da, vrem informatii suplimentare!

te astept cu noutati.

bafta,
rayden

i1414xy

Si pe google earth s-a filmat un ozn cu un diametru de 1.5 km cum intra in oceanul Atlantic si disperseaza apa intr-un val imens .nu mai retin linkul de pe youtube cu privire la acest eveniment.

pe un alt site am vazut cu 2-3 ani ago, relatarile unor americani care spuneau ca au vazut un ozn enorm cam toto de 1,5 km care pur si simplu acoperea un lac intreg, dupa  care a disparut instantanew.
 
  deci acestea exista si sunt de-ale noastre si poate ca sunt unele de marimi mult mai mari, pe marte , pe luna , cu siguranta.

jean

Citatdeci acestea exista si sunt de-ale noastre si poate ca sunt unele de marimi mult mai mari
De-ale noastre? Asa de mari? Peste 1.5Km si sa dispara instantaneu? Eu nu cred ca oamenii au construit asa ceva.
Nu cred ca se putea tine un asemenea secret. Si ce sistem de propulsie sa foloseasca? Pentru ca la o asemenea dimensiune si greutatea este pe masura. Ce energie sa foloseasca fara sa produca zgomot si cat consuma?
Adevarul este dincolo de noi

Rayden

@Jean – let's keep an open mind, shall we ?!

Adica, daca au construit "ai nostrii" fie ca ia dus pe ei capu' fie ca au copiat, furat, imprumutat, etc tehnologia necesara; hai sa fim seriosi, inseamna ca au depasit problemele de genul asta: greutate enorma, zgomot infernal de motoare, griji privind cantitatea de combustibil si/sau consum..etc.

Insa, cred ca o luam un pic pe ..potecutza..astept alte info legate de nava ce a ...poposit  :mrgreen:  :ufo: pe meleagurile noastre..

Bafta,
Rayden  :rocket: