Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

OZN? in Bucuresti - septembrie 2007

Creat de alx, 27 Septembrie 2007, 09:39:55

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

StarDust

Asa da, cu un SoloTrek XFV cred si eu ca se poate sta o ora in aer, avand elicele acelea mari aparatul are o foarte buna sustentatie la un consum relativ mic de combustibil. Dar prezenta elicelor mari nu lasa nici un dubiu despre prezenta lor pamanteana  :-D . De la orice distanta un astfel de aparat poate fi recunoscut ca si "pamantean", mai ales filmat cu zoom. In filmarea de la Bucuresti nu se vad acele elice cu toate ca "obiectul s-a rotit cu cel putin 180 grade. Nu vreau sa sustin neaparat ca obiectul de la Bucuresti era de provenienta extraterestra, dar e o mare deosebire intre SoloTrek XFV si ceea ce s-a filmat. Va salut!
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

stargate

    Inca ceva: Jackie a spus ca acel obiect e un jet pack upgradat. Atunci de ce sa ne mai batem capul cu toate ozn'urile? Pur si simplu putem spune ca sunt avioane upradate.
Smoke on the water, fire in the sky.

StarDust

Cred ca filmarea in format original ar aduce mai multe detalii, pe youtube filmul a mai pierdut din calitate datorita codec-urilor de conversie youtube, dar si asa sunt cadre care ofera destul de detaliat obiectul. Originalul ar trebui sa arate mai multe, mai ales daca se folosesc metode de "video enhance".
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

stargate

 Singurul lucru care ne poate lamuri este obiectul filmat. Vazut de aproape, cercetat... Pana atunci, presupunerile oricaruia dintre noi pot fi combatute: "de ce ozn si nu rocketman?" "de ce asa si nu invers?" ...
Smoke on the water, fire in the sky.

jackie28t

Citat din: stargate din  29 Septembrie 2007, 11:11:32
Mi se pare destul de normal sa te gandesti la extraterestrii atunci cand vezi un obiect zburator neidentificat. Adevarul e ca nu prea vezi zi de zi oameni ducandu'se la servici sau la scoala cu jet packu' ... :lol:

Asa e ,numai ca ce s-a filmat la bucuresti in septembrie nu vezi in fiecare zi asta in cazul in care nu sunt cumva cocostarci pe postamenturi.
:-D LOL ca mor de ras.


Citat din: stargate din  29 Septembrie 2007, 11:34:35
    Inca ceva: Jackie a spus ca acel obiect e un jet pack upgradat. Atunci de ce sa ne mai batem capul cu toate ozn'urile? Pur si simplu putem spune ca sunt avioane upradate.

Eu doar mi-am expus parerea la ce ar fi putut fi si am si explicat aducand anumite materiale de comparatie.
Poate tu ''stargate'' ai alte teorii mai realistice.Te asteptam cu drag.

Citat din: StarDust din  29 Septembrie 2007, 11:31:45
Asa da, cu un SoloTrek XFV cred si eu ca se poate sta o ora in aer, avand elicele acelea mari aparatul are o foarte buna sustentatie la un consum relativ mic de combustibil. Dar prezenta elicelor mari nu lasa nici un dubiu despre prezenta lor pamanteana  :-D . De la orice distanta un astfel de aparat poate fi recunoscut ca si "pamantean", mai ales filmat cu zoom. In filmarea de la Bucuresti nu se vad acele elice cu toate ca "obiectul s-a rotit cu cel putin 180 grade. Nu vreau sa sustin neaparat ca obiectul de la Bucuresti era de provenienta extraterestra, dar e o mare deosebire intre SoloTrek XFV si ceea ce s-a filmat. Va salut!

In filmul prezentat aici filmat in bucuresti eu nu fad mai nimic deosebit decat ''CEVA'' care e sa fie la o anumita inaltime.
Deci din cea ce vad eu acolo cred ca este vorba de un mecanism cu sau fara pilot man-made.
Asta este parerea mea personala din cea ce am putut observa din filmul prezentat.Multumesc pentru atentzie. :lol:

jackie28t

#20
Ah...am gasit si raspunsul.Este un balon cu heliu de forma unui pasari (asa cum a spus si martorul care a filmat) care a fost scapat din mana unui copil.De ce nu ar putea fi? Poate cineva sa dovedeasca cu evidentze ca nu e?
Daca da atunci va asteptam cu dovezile :-P

stargate

   N'am nici o teorie (cocostarcu' ramane o solutie viabila).  :lol: Pana la urma ramane ozn (terestru sau extraterestru). Balon? Neah, cocostarc suna mai bine.
Smoke on the water, fire in the sky.

jackie28t

Citat din: stargate din  29 Septembrie 2007, 12:11:19
   N'am nici o teorie (cocostarcu' ramane o solutie viabila).  :lol: Pana la urma ramane ozn (terestru sau extraterestru). Balon? Neah, cocostarc suna mai bine.

Si uite asa colectionam noi OZN'uri fie ele baloane cu heliu,cocostarci suspendatzi,humonoizi zburatori,pasari,insecte,avioane,prototipuri man-made sau extraterestrii verzi de pe planete X.  :-D