Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

10.000 de motive pentru care extraterestrii amana un contact direct

Creat de Urban, 23 Septembrie 2007, 04:56:28

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

lylyt_ice

  daca la repezeala debitezi numai.... cum sa fie oare cind mai incerci si sa gindesti ? :lol:
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

DTJNBR

E trist totusi ca inca exista persoane lipsite de simtul umorului pe acest forum.

lylyt_ice important e sa vezi nu doar partea comica ci si posibilul adevar care se ascunde in spatele fiecarei supozitii abia atunci poti rade cu hohot.  :-D

prometeus

Am tastat "colonizarea spatiului" si am dat "cautare" pe forum.A rezultat un singur raspuns.Poate am gresit undeva... :ufo:

prometeus

Cred ca m-am grabit cu 'colonizarea...',mai sint inca multe probleme de rezolvat pana atunci.Si poate ca ideea nu este tocmai corecta,spatiul fiind deja colonizat.Probabil ca locuri cum este Pamantul sant putine in Galaxie,ele fiind un fel de incubatoare/rezervatii ...'naturale'si ca majoritatea fiintelor din Galaxie traiesc in afara acestora.Interventii asupra mersului civilizatiei umane s-au facut inca de la inceput,dar ele au devenit tot mai discrete pe masura evolutiei acesteia.

dj_italo2001

Nu ma mai pot stapani din ras dupa ce am citit motivele date de "DTJNBR"
Chiar mi-au placut cu exceptia celor ce au conotatie sexuala...in rest nota 10 !

CHIP

47 Diferenta mare a gradului de civilizatie dintre ei si noi.Pentru ca o civilizatie care a reusit sa stapaneasca spatiul a 10 dimensiuni ,nu are absolut nimic de invatat de la o civilizatie prizoniera inca a unui spatiu tridimensional.

Lone Ranger


Lone Ranger

48. Pentru ca nu suporta manelele!!!!!!!!!  :-D :evil: :roll:

lylyt_ice

  49. Asteapta sa ni se implanteze la toti cipuri, ca sa poata comunica cu toti oamenii deodata...! :wink:
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

Lone Ranger

Ashteapta sa ne distrugem "civilizatzia", pt. ca sa ne poata cuceri mai ushor...

dedeiu

Citat din: Lone Ranger din  17 Februarie 2008, 20:39:58
Ashteapta sa ne distrugem "civilizatzia", pt. ca sa ne poata cuceri mai ushor...

Un potop este ajuns.

Lone Ranger

51. Analishtii lor politici au prevazut ca în 2012 se instaleaza Vadim :evil: la Casa Alba. Just kidding... :lol:

sevastase

Intotdeauna m-a amuzat aceasta teorie/dorinta/intrebare....raspunsul la intrebarea daca au facut contact cu noi sau nu suntem noi insine.....ADN-UL nostru mai precis ... copacul vietii cu ramurile in " ceruri " si radacinile in" pamant"....copacul cu 22 de ramuri din kabballa , etc....noi insine suntem hibrizi mai mult sau mai putinpuri care au suferit o " lobotomizare " la inceptie. 30-50.000 de ani mai tarziu ne intrebam daca exista extraterestri... :?

antoniu

8-)   Misto ......acest brainstorming pe tema discutiei, dar obiectele,fenomenele si procesele extraterestre tin de sincronicitate,cunostinte,credinte,atitudini,aptitudini,comportamente,conflicte,practici,prejudecati,interese si resurse....orice dialog intr-un camp eveminenttzial deschide un canal de comunicare ,urmat de manipulare si starea de conflict.   Intrebarea este ..cum dezamorsam acest conflict ?  ........      aceeasi intrebare si-o pun si EI ..cred ...un posibil motiv .

Shadowman

Citat din: antoniu din  19 Februarie 2008, 11:37:01
8-)   Misto ......acest brainstorming pe tema discutiei, dar obiectele,fenomenele si procesele extraterestre tin de sincronicitate,cunostinte,credinte,atitudini,aptitudini,comportamente,conflicte,practici,prejudecati,interese si resurse....orice dialog intr-un camp eveminenttzial deschide un canal de comunicare ,urmat de manipulare si starea de conflict.   Intrebarea este ..cum dezamorsam acest conflict ?  ........      aceeasi intrebare si-o pun si EI ..cred ...un posibil motiv .

"Fiecare spune ce-a aflat,
Opiniile se inversuneaza
Iar ce rezulta nici nu mai conteaza...
Mai important e ca s-a discutat...!"

:lol: :lol:
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY