Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Sesiunea de Toamna de Comunicare, ed. a 2-a, Poiana Zanelor, 20 octombrie 2007

Creat de spooky, 20 Septembrie 2007, 19:03:30

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

spooky

Sesiunea de Toamna de Comunicare, ed. a 2-a, Poiana Zanelor, 20 octombrie 2007


Stimati colegi si prieteni,

va invit la cea de a doua sesiune de comunicare organizata de RUFOn, ce va avea loc Sambata, 20 Octombrie 2007, in Poiana Zânelor, judetul Bistrita-Nasaud.


Sesiunea de comunicare se va desfasura in cursul zilei de 20 octombrie 2007, incepand cu orele 12 in pensiunea Zâna Florilor din Poiana Zânelor. Touși, nu ne limitãm la o singurã zi, iar noi vom fi acolo începând cu ziua de vineri 19 pânã duminicã 21.

Pentru informatii despre complexul turistic Poiana Zanelor vã rog accesati http://www.poianazanelor.ro

Complexul turistic Poiana Zânelor se aflã la 20 km de Rodna si la 60 km de Nãsãud și la 35 km de Sângeorz-Bãi.

Transport:
cu trenul: existã un singur tren București - Rodna (Veche), acceleratul A 1643, cu plecare la 17:30 și sosire la 05:20;
pentru cei ce vin din alte orașe pot consulta www.infofer.ro sau sã opteze pentru alte mijloace de transport.

VOM ASIGURA preluarea participanților din garã de la Rodna.

Vã rog sã ne contactați pentru alternative de transport. În caz cã cei care pleacã din București vor întruni un numãr minim de persoane, vom apela la serviciile unei companii de transport (închiriere microbuz / autocar).

Pentru cei care vin din alte orașe, vã vom anunța astfel încât sã puteți sã vã organizați transportul dacã e sã vã deplasați cu mașini personale.

Cazare:
se va face la pensiunea Zâna Florilor;
preț 50 de RON / persoanã / noapte în care se include un bon de 10 RON care poate fi cheltuit oricând în timpul zile (ex. mic dejun).
camere cu 2 paturi și camere cu pat dublu cu bãi individuale, tv, internet...

În complex sunt 2 restaurante și o pizzerie deschisã pânã la ora 4 dimineața, piscinã, teren fotbal, paintball, fitness, masaj etc. Lista de facilitãți poate fi consultatã la www.poianazanelor.ro

Vom reveni cu mai multe informații.

Vã rugãm sã vã confirmați participarea și intenția de cazare din timp, pânã pe data de 8 octombrie 2007.

Complexul se aflã la coordonatele: 47°29'3.82"N, 25° 1'5.33"E.
În apropiere se aflã Vf. Omului (1932m)

Mai jos regãsiți imagini cu pensiunea și complexul turistic.


Persoane de contact:

Paul Dorneanu (id forum spooky):
Tel: 0722.643.640
Yahoo Messenger: spookypd
Email: spooky@rufon.org

Cristian Stoica (id forum bluemoon8520):
Tel: 0745.38.94.93
Yahoo Messenger: bluemoon852004
Email: bluemoon@rufon.org

"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

spooky

"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

romulus

----Zona e super, chiar daca pentru noi, "regatenii" o sa insemne cam 12 ore de condus.
---- Eu am facut de doua ori drumul, dar pana la Sangeorz-Bai , Cum o fi drumul de la Rodna la Poiana , e asfalt, ori de piatra ? Poate ne zice alx?
----Sper sa ne revedem acolo !
----Howgh !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

alx

Citat din: romulus din  30 Septembrie 2007, 15:01:03
----Zona e super, chiar daca pentru noi, "regatenii" o sa insemne cam 12 ore de condus.
---- Eu am facut de doua ori drumul, dar pana la Sangeorz-Bai , Cum o fi drumul de la Rodna la Poiana , e asfalt, ori de piatra ? Poate ne zice alx?
----Sper sa ne revedem acolo !
----Howgh !


daca nu vii cu un porsche sau ferrari...nu ai probleme.e vorba de 4km de drum de pamant in foarte buna conditie,adica se poate merge cu 30-40km la ora...in rest asfalt sau beton.
iar pentru cei care doresc sa vina cu trenul,exista acceleratul bucuresti-rodna,direct,fara a schimba trenul,plecarea e la 17.30 si sosirea la 05.20,si asta e ruta pe care vine:

Bucuresti Nord
Ploiesti Vest
Cimpina
Sinaia
Busteni
Azuga
Predeal
Brasov
Sfintu Gheorghe
Baile Tusnad Hm
Miercurea Ciuc
Siculeni
Izvoru Oltului
Izvoru Muresului
Gheorghieni
Toplita
Deda
Saratel
Beclean pe Somes
Salva
Nasaud
Rebrisoara
Nepos hc
Feldru Hm
Podereia Feldrului h.
Ilva Mica
Singeorz Bai
Maieru hc
Anies hcv
Rodna Veche
  iar de la rodna mai sunt 20 si ceva de km,care asa cum a precizat si Spooky,vor fi facuti cu  o masina care va va astepta la gara.
                  

...si cateva imagini care sa va ''faca pofta'' de drum...

ps. o sa mai postez cateva imagini...mai tarziu!
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

Leonard

Am fost Duminica asta acolo si acel drum de 4km nu este chiar asa de bun si nu mergi cu 30-40 de km/h este sctricat de ,,piticii" care taie pãdurea circula cu tafurile pe acolo.In rest este cam frig si cam pustiu.Singurul lucru fain care mie mi-a placut de acolo este cladirea aia rotunda cu apã la subsol restaurant la mijloc si deasupra internet.Pe emine nu mã mai prindeti pe acolo panã nu se asfalteaza drumul ala de 4km care numa daca ai camionetã tip masinã ca sã poti sa mergi cu 30-40 km/h si pana dispar ãia cu tafurile alea care defriseaza exscesiv ar fi un subiect bun pentru Incalzirea globala.Distractie Placuta.
Cei care stiu tac.

Leonard

In concluzie drumul este ingust,gropos,noroios,pietros,cu urme adanc lasate de tafuri cad busteni oriasi de pe costele impadurite.Pe drumul asfaltat te asteapta gropi capcana care poate sa-ti ramana roata acolo.Si cand am spus camioneta tip masina am vrut sa spun camioneta nu camion.
Cei care stiu tac.

lylyt_ice

 Asa ...Si...? Nu ne spune nimeni absolut nimic, cum a fost si ce fel a decurs sesiunea de toamna ?
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

Nox

Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee


Nox

Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee