Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

6 creaturi ciudate filmate intr-un lac din China

Creat de Deanna, 16 Septembrie 2007, 15:41:00

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Deanna

Un cameraman chinez a filmat 6 creaturi despre care localnicii sustin ca nu sint foci,ci niste monstri,dupa cum scriu si legendele lor,si care traiesc intr-un lac vulcanic.O asemenea legenda am citit si in legatura cu lacul sf.Ana,ca ar fi existat si acolo un monstru,sa fie vorba de o specie necunoscuta?
www.antena3.ro/6-creaturi-dintr-o-specie-necunoscuta-filmate-de-un-cameraman-chinez-(VIDEO)_bt_39103_ext.html

lylyt_ice

Filmarea este mult prea neclara...dar eu cred ca totusi sunt foci...
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

baguvix

v-ati pus si voi intrebarea?? foci intr-un lac vulcani phoooaaaa am trait sa o aud si pe asta .... focile , leii de mare si speciile inrudite cu acestea ele in general traiesc in habitatul lor natural cat mai aproape de cei 2 poli ...  :lol: incearca sa pui niste foci sa vezi qm evolueaza in lacul sf. ana ... parerea mea ca nu vor traii prea mult .... si focile in general traiesc in oceane si consuma crustacee si pesti ... incercai un pic sa THINK !!!
Nu voi fi un om obisnuit, pentru ca am dreptul sa fiu extraordinar.

lylyt_ice

Da, in felul tau tu ai dreptate dar...avind in vedere ca lacul este f.rece,nu-i exclus ca sa fie ramase pe acolo de mai multe mii de ani. sau cind poate au putut emigra din alte zone ale pamintului...Si..de fapt cine stie unde au aparut la inceput aceste animale (foci, morse, pinguini...)sa existe.Exact cum in Liban de exemplu sund in munti de vazunt si gasit fosile de vietuitoare subagvatice care pina in prezent nu au o explicatie concreta, cum si cind au ajuns acolo...
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

alx

Citat din: baguvix din  16 Septembrie 2007, 19:14:01
v-ati pus si voi intrebarea?? foci intr-un lac vulcani phoooaaaa am trait sa o aud si pe asta .... focile , leii de mare si speciile inrudite cu acestea ele in general traiesc in habitatul lor natural cat mai aproape de cei 2 poli ...  :lol: incearca sa pui niste foci sa vezi qm evolueaza in lacul sf. ana ... parerea mea ca nu vor traii prea mult .... si focile in general traiesc in oceane si consuma crustacee si pesti ... incercai un pic sa THINK !!!

da...sunt perfect de acord cu tine! :-D
cine a mai auzit de foci uitate de Dumnezeu intr-un lac vulcanic? :?
mi se pare o aberatie uriasa! :-P acolo sunt monstri antedeluvieni,care au cazut din Arca lui Noe,sau  sunt dintre cei ramasi afara din Arca,si care de suparare s-au ascuns in fundul pamantului si au iesit la suprafata cu eruptia de la ora 10.00... :evil:
  ma si intreb cum poate fi macar pomenita teora cu focile,cand stim cu toti ca nu exista foci(nu rezista) nici pe la gradinile zoologice,nici pe la centrele marine... :evil:   
   asta e...monstri domle! sigur!i -am vazut io! :evil:

scuze de off-topic,da nu m-am putut abtine!
             
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

baguvix

 alx eu nu am zis ca sunt monstrii dar doar cu video acela poate fi orice nu sunt concludente imaginile ... si referitor la foci nu am vazut si nu am auzit sa traiasca si in lac vulcanic ...
Nu voi fi un om obisnuit, pentru ca am dreptul sa fiu extraordinar.

alinutzu

eu cred ca sunt 6 puncte  :? ... ce animale o vedea lumea nu stiu ... doar pe operator sa il credeti pe cuvant ...
Si eu daca arunc 6 mingi in apa si bate vantul, filmand de la aceasi distanta veti observa acelas lucru
can't stop the signal ...

lylyt_ice

 Ahhh...stati asa ca tot eu am dreptate...SUNT FOCI...si vin cite odata in China.printr-un tunel,care face legatura cu oceanele din centrul pamintului...ASA! gata am rezolvat si problema asta:Mai aveti ceva impotriva Focilor mele ??? :lol:
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

Arckadii

foci............................. :roll: mda... si aia care au filmat, nu s-au prins ca sunt foci, mai ales ca vin asa de des pe acolo...


Ark