Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Sunteti pregatiti?

Creat de Arckadii, 15 Septembrie 2007, 16:40:45

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

StarDust

Salut Sirius! de unde ai luat asta? poti sa dai un link? Oricum, eu o sa ma documentez pe site-urile oficiale de astronomie, nu am mai facut-o cam de mult intr-adevar... Inca ceva, o singura planeta nu poate perturba orbitele intregului sistem solar, in acest caz, sistemul solar trebuie privit ca un tot unitar iar aceasta planeta se supune atractiei  gravitationale generale. si inca ceva Nibiru poate afecta orbitele altor planete doar daca respectivele se afla in apropierea ei, daca e de partea cea-lalta sist solar.. clar orbita ramane neschimbata, eu ma indoiesc ca in acest moment si Uranus si Neptun se afla in zona de influenta a lui Nibiru.. dar ne putem documenta. Ne documentam si vorbim la concret  :wink: Salutari!
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

jackie28t

Citat din: Sirius13 din  04 Noiembrie 2007, 21:52:52
referitor la noutati,caut de cateva zile bune si nu gasesc despre planul NASA (nuclear) asupra NIBIRU ,pana acum nu am aflat mare lucru si as pretui orice informatie.

Stai linistit ''Sirius13.
De curand sunt sigur ca va aparea si planul nuclear NASA pe ziarul ''DRACULA'' si asa ca ''planeta NIBIRU'' si ''anul 2012'' au ajuns VEDETE fara macar sa le vedem la fatza. :lol: LOL

Serban M

Ma surprinde atitudinea unora de pe acest forum,forum al unui site dedicat unor subiecte de un asemenea nivel.incep sa devin sceptic,in fine

jackie28t

#63
Citat din: Sirius13 din  05 Noiembrie 2007, 02:41:13
Ma surprinde atitudinea unora de pe acest forum,forum al unui site dedicat unor subiecte de un asemenea nivel.incep sa devin sceptic,in fine

Faptul ca devii sceptic nu este vina noastra si nici ceva rau.Decat sa te auto-intocsici cu tot felul de interpretari gresite gasite pe internet mai bine un sceptic sanatos. :wink: Apropo Sirius13, tu nu esti prima persoana care relateaza aici in acest forum despre ''anul 2012'' sau ''planeta NIBIRU''
Sa discutat si s-a rediscutat.Te rog sa nu te legi aiurea de ''atitudinea altora'' ca doar nu ai dori sa infulicam pe nemestecate orice porcarie apare pe unele websituri de pe internet.Subiecte cu astfel de ''POTOPURI'' sunt cu galeata pe internet.
Spune ce ai de spus si mai departe ramane la atitudinea fiecaruia.Dupa cum spuneam undeva pe forum cu mult timp in urma.
Fiecare este liber sa-si deseneze propria lui parere.

lylyt_ice

Sirius 13, nu este vorba de nici un fel de atitudine pe acest forum, asa cum crezi tu...ci din potriva noi cunsideram ca fiecare nou venit este o persoana care ni se alatura in lupta pentru aflarea adevarului.Fiecare dintre noi a avut de-a face cu experiente asa zis"Paranormale" .ceea ce ne relatezi tu nu-i ceva nou si nici iesit din comun.Cam toti stim despre ce este vorba...iar scheptici nu suntem...ci reali ! De multe ori se intimpla sa se reia anumite discutii(de catre cei nou veniti)si asta numai pentru ca de exemplu tu, nu ai citit ce s-a discutat pina acum, si crezi ca ce ne spui tu este o senzatie ..poate pt tine(?) dar, noi am dezbatut deja aceste teme...suntem in asteptare de noutati, care dupa cum se vede de citiva ani buni se lasa asteptate si nu apare nimic concret...!!! Stiu pt tine ceea ce ai visat(vazut )tu, este seva ce tia ramas intiparit in memorie si ti-a schimbat felul de a vedea realitatea, asa cum o ved ceilalti oameni de rind...de aceea esti astazi printre noi...de aceea suntem de fapt si noi aici pentru ca ceva (?) ne-a dat de inteles ca nu suntem ca ceilalti oameni si ca trebuie sa cautam adevarul.DA...!!! suntem f. putini (dupa cum vezi) dar asta nu inseamna sa transformam acest forum in sezatoare unde fiecare vine si -si spune povestea iar ceilalti asculta cu gura cascata, ca si cum o minune le este prezentata...Plus de asta in afara de un "BINE AI VENIT PRINTRE NOI" nu ai sa auzi si nu facem nici o exceptie...ca esti nou sau vechi printre noi vei fii lafel tratat si fiecare isi spune parerea lui obiectiva...fara simpatii sau antipatii...asa ca nu trebuia sa fii ofensat pentru fiecare parere care nu se potriveste cu parerea ta...de aceea iti spun din nou "BINE ai vetit!" si la treaba ....nu-i timp de vaicareli si victimizari...fiecare isi aduce aportul cum poate si nimani nu asteapta lauri pentru munca depusa, asa ca nu trebuie sa te simti ofensat daca unii te mai reped...Crede-ma ca stiu de ce se comporta asa, NU SUNT INCEPATORI:::STIU F:BINE DESPRE CE VORBESC.......
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

loreley

         Sirius13    daca  ai  urmarit forumul ai  vazut  ca  uneori discutiile  de   aici  sant  dure.Asa ca  trebuie  sa  te  obisnuiesti :evil:   
Bine   ai  venit.

Serban M

#66
Citat din: jackie28t din  05 Noiembrie 2007, 09:32:16
Faptul ca devii sceptic nu este vina noastra si nici ceva rau.Decat sa te auto-intocsici cu tot felul de interpretari gresite gasite pe internet mai bine un sceptic sanatos. :wink: Apropo Sirius13, tu nu esti prima persoana care relateaza aici in acest forum despre ''anul 2012'' sau ''planeta NIBIRU''
Sa discutat si s-a rediscutat.Te rog sa nu te legi aiurea de ''atitudinea altora'' ca doar nu ai dori sa infulicam pe nemestecate orice porcarie apare pe unele websituri de pe internet.Subiecte cu astfel de ''POTOPURI'' sunt cu galeata pe internet.
Spune ce ai de spus si mai departe ramane la atitudinea fiecaruia.Dupa cum spuneam undeva pe forum cu mult timp in urma.
Fiecare este liber sa-si deseneze propria lui parere.
[/b]

Stai ca nu inteleg,nu am postat unde trebuie ?

*referitor la atitudinea altora ,lylyt stai linistita nu am generalizat :),iar aroganta vine din altceva,eu va tratez pe toti egali nu dupa posturi,asta nu inseamna ca cineva e incepator si altul luminat.aici fiecare interpreteaza cum vrea si nu am de ce sa imi schimb parerea.insa posturi de genul

: Stai linistit ''Sirius13.
De curand sunt sigur ca va aparea si planul nuclear NASA pe ziarul ''DRACULA'' si asa ca ''planeta NIBIRU'' si ''anul 2012'' au ajuns VEDETE fara macar sa le vedem la fatza.  LOL
mi se par puerile si incompatiblile cu un asemenea forum.Sau e thread de caterinca?

*loreley ,ma consider destul de trecut prin forumuri mai ''dure'' insa am crezut ca aici e diferit :) in fine,nu ma deranjeaza cu nimic modul in care tinem o dezbatere.

jackie28t

Sirius13,daca TU raspunzi asa de agresiv la fiecare comentariu inseamna ca discutia cu tine este o pierdere de vreme.
Te rog sa continui sa scrii ce doresti ca doar nu te-a oprit nimeni sa vorbesti.
Tu ne-ai spus ca incepi sa devii sceptic iar eu ti-am spus ca NU este vina noastra si ca nu e un lucru rau.Deci care e problema?
La fel tu ne-ai spus mai sus in postul tau ca cauti informatii despre planul nuclear al NASA referitor la NIBIRU iar eu ti-am raspus sa stai linistit ca va aparea oricum in ziarul Dracula.Care e problema?
Si da, cred ca trebuie sa te acomodezi si cu glumele noastre daca tot te implici sa discuti cu noi.
La fel tu ne intrebi daca acest ''thread'' este de caterinca.Eu nu reprezint acest forum.Eu a-mi spun parerea mea personala libera intr-un forum democratic si consider ca acest ''thread'' nu este de caterinca nicidecum ci doar SUBIECTUL acestui thread poate fi de caterinca pentru cei care cunosc situatia mai cu un ''open mind''
Acest topic a inceput cu cateva clipuri despre planeta NIBIRU ce include multe tornade si devastari in natura care au fost si vor mai fi dar la care nu are nici o legatura cu planeta NIBIRU.Mai pe scurt intocsicari cu tot felul de POTOPURI nu face sa ne deschida ochii ci sa ne tulbure mai tare.Te rog sa prezinti ce ia de prezentat sa discuti si sa argumentezi ce crezi ca este necesar.Spor la treaba.

Uite ca sa nu spuzi ca sunt baiat rau am sa contribui si eu cu cate putin :lol: LOL(in gluma)
Un video despre CULTURA SUMERIANA cu Jason Martell



Link direct: http://xfacts.com/sumer_dvd.html

Serban M

#68
Imi cer scuze sincer si nu am postez pentru a intriga,intelesesem altceva referitor la revista dracula,acum am inteles mai bine.Insa de aici pana la afirma ca eu sunt cel care a scris acelea pe alt forum,prefer sa nu mai comentez.

Filmul pare interesant ,ma uit acum ms de link.

:-D

Serban M

#69
Din cate am citit reptilienii au fost mereu dusmani cu annunaki.Reptilienii (NWO) care au venit dupa mayasi  ne conduc de ceva vreme buna,acestia stind cand se vor intoarce batranii.Oare nu cumva planul nuclear asupra Nibiru va fi un razboi al raselor ? Iar pamantul un camp de lupta ? sper sa ma insel.

Si totusi cea mai mare enigma a mea ramane de ce masoneria ascunde datele despre 2012 ,ce plan are NASA? defensiv(salvare) sau ofensiv(atac,haos)?

lylyt_ice

 Nu stiu ce plan au, dar oricum este cit se poate de satanic...acum suntem folositi ca sclavi si generatoare de energie, iar in momentul unui conflikt cu cei ce vor venii, mai mult ca sigur ca vom fii folositi ca ostateci. Daca nu vor fii lasati in pace de cei din"CER" vor ameninta cu distrugerea totala a omenirii...bombele atomice, sau ce mai au ei pe acolo, sunt construite cu un scop, distrugere in masa...asa ca iluminatii, stiu foarte bine ca au in mina sceptrul si vor cistiga orice conflict cu pretul vietilor noastre....DAR SE INSEALA...Au calculat gresit totul...de aceea se spune ca :ZIUA SI ORA, numai Dumnezeu singur o stie !!! asa ca nu trebuie sa ne facem iluzii ca 21.12 2012 o sa fie 100% data magica...orice secunda, poate fii ultima...!!!
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

Serban M

#71
http://www.xeeatwelve.com/articles/atu-waa_critical_tool.html http://www.xeeatwelve.com/ un articol destul de ciudat care m-a pus pe ganduri

mi se pare absurd ca universul nostru sa fie o realitate falsa creata de fortele intunericului. o teorie de genul asta e deja deplasata datorita faptului ca o asemenea afirmatie nu mai tine de notiuni

mai detaliat : http://www.truthism.com/


jackie28t

#72
Citat din: Sirius13 din  05 Noiembrie 2007, 12:08:22
Imi cer scuze sincer si nu am postez pentru a intriga,intelesesem altceva referitor la revista dracula,acum am inteles mai bine.

Ma bucur ca sa intzeles pana la urma si ca putem reveni cu totii la subiect.

Citat din: jackie28t din  05 Noiembrie 2007, 12:01:42
Un video despre CULTURA SUMERIANA cu Jason Martell



Link direct: http://xfacts.com/sumer_dvd.html

Citat din: Sirius13 din  05 Noiembrie 2007, 12:08:22
Filmul pare interesant ,ma uit acum ms de link.

Cu mare placere Sirius13.Daca e de ajutor intr-o oarecare masura atunci e bine.Sa stii ca Jason Martell e ufologistul bine cunoscut care se ocupa in mare cu cultura sumeriana,planeta X NIBIRU,anul 2012 si toate celelalte teme asemanatoare.A-i cunosc opera in mare dar eu personal nu accept tot ce spune pentru ca si informatiile in general trebuie sa fie si ele analizate,verificate sa aiba o legatura si un contur care sa le poti da credibilitate.Pe langa asta el spune si foarte multe lucruri interesante care reprezinta totusi o munca depusa in special pentru toti cei care nu cunosc aceste informatii.

Ronin

Yo vreau doar sa zic ka:
-ingerii aia nu erau ingeri...m-a invatat cineva sa tin cont de urmatoarea lege, "Biblia are propria CHEIE de interpretare"...asa ca atunci cand fiii lui Dumnezeu s-au 'imperecheat' cu fetele oamenilor (frumoase) nu a fost altceva decat dragoste intre oameni cu natura fizica asemanatoare DAR cu natura spirituala diferita...
Si Adam este numit in Biblie "fiul lui Dumnezeu" si toti cei care cred in Dumnezeu sunt numiti TOT "fiii lui Dumnezeu"...
Intotdeauna, de la Adam si Eva, pamantul asta a avut doua categorii... unii care cred (pe bune) si altii care nu cred...ABEL si CAIN... credinta si necredinta... simplu... la fel putea fi si ka fiicele lui Dumnezeu s-au imperecheat cu fiii oamenilor... s-a intamplat si se mai intampla si astazi (2007)...

Nu se tine cont de 'legea aia cu cheia'...ajungem la fel si fel de povesti, frumoase, interesante...etc...dar ireale...Bafta !
http://ordinulnegru.blogspot.com/
În timp ce toti oamenii accepta realitatea obiectelor, care sunt perceptibile simturilor lor, Socrate are o atitudine dispretuitoare fata de oamenii, care cred ca pentru a deveni reale lucrurile trebuie sa fie palpabile.

Rayden

se spune ca D-zeu lucreaza in moduri sau pe cai misterioase, ca se manifesta intr-un mod care cel putin deocamdata ne scapa noua..pentru ca nu reusim sa intelegem...
ce vreau sa spun e ca, daca fiinte superioare (dupa ..mii de ani, poate milioane de ani...de viata) ajunse sau nu in planuri superioare de existenta, creaza la randul lor viata sau contribuie intr-un fel anume la crearea unei noi vieti ...D-zeu prin ei..a mai creat "ceva".. dand acea scanteie de divinitate..