Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Sunteti pregatiti?

Creat de Arckadii, 15 Septembrie 2007, 16:40:45

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

romulus

-----
Citatsunt surprins ca nu te-a contrazis nimeni pana acum cu referire la acest subiect
-----Pai stii de ce monser, pentru ca mare parte din cei ce umbla pe saitu' asta, sunt dintre cei care vad/cred un astfel de scenariu foarte plauzibil ! Adica , sunt intr-un fel pregatiti pentru o asemenea eventualitate.
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

dedeiu

Iar tie ti se pare absolut normal? sau...? S-a gandit cineva CA CAlendarul ala se termina in data aia fiindca le-a fost lene sa mai calculeze?

Rayden

Lene de calcul ? vorbim de mayasi, nu ? adik de aia care au facult calcule mai complexe decat faceau calculatoarele erei moderne prin 1980 si kiar 1990 ?
si...tot astia care calculasera perioadele de revolutie ale unor planete descoperite dupa anii '50 ? fazele lunii si ...alte porcarii astronomice la fel de exacte ??
stiai ca le-am intrecut precizia abia pe la mijlocul anilor 90 ??
pai...ce sa zic...e posibil sa se fi oprit si din lene...

si..totusi..daca maniacii astia cu calculele lor nu s-au oprit sa mai calculeze din....lene ci din alta cauza ?


dedeiu

Arkadii,nu ai precizat de enoh care explica cine sunt acei uriasi, adica ei reprezinta imperecherea ingerilor cu fiicele oamenilor(deoarece erau frumoare -> atractie fizica -> ingerii respecta materialul). Nasol nu?

lylyt_ice

 Hm...aici sunt intrebari la care pina in prezent nimeni nu vrea sa raspunda....m-a refer la marii invatati in ale religiei....si stii de ce?...pentru ca da peste cap toate presupunerile ca acesti ingeri sunt creeati din lumina...! eu vad clar ca ingerii respectivi  si toti ceilalti ingeri care de fapt si-au facut aparitia dealungul miilor de ani nu sunt altceva decit tot oameni (poate cu gene putin diferite decit ale noastre)care au venit pe tera, de undeva prin teleportare, sau alte tehnici mult mai avansate, iar de cite ori au aparut au incercat sa ne educe dupa reguli stabilite de ei, sau de cei care i-au trimes. Dupa cum inteleg eu, au si ei slabicini,placeri trupesti si nici ei nu prea au mare teama de cei mai de sus...altfel nu se coborau sa se amestece printre oameni.Si inca ceva inseamna ca acolo de unde vin ei au o viata sexuala...!!! ca altfel nu erau dotati pentru perpetuare...Si atunci implicit au familie copii si tot ceea ce este legat de o societate umana.Plus de asta pentru a venii pe pamint...au nevoie de aparate de zbor nu apar asa din senin...........De aceea si eu m-a intreb de ce nici pina acum nu incearca religia sa clarifice pe fata ce spun intradevar cartile Bibliei...si cum o sa fie de fapt venirea lui IISUS ?
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

GreenDragon

Jasmuheen vorbeste, in cartile ei, despre evenimentele din perioada 2012-2020. Fiind implicata in pregatirea evenimentelor, afirmatiile ei sunt mai mult decat credibile. Sunt sigure.

lylyt_ice

 Eu nu am citit nimic scris de aceasta autoare;dar daca ai vrea sa ne spui si noua cam despre ce este vorba in cartile ei si sa ne spui si noua pe scurt cam cum va fii dupa 2012 in viziunea lui Jasmuheen,ar fii ceva dragut din partea ta,eu abea astept sa aflu cit mai mult...!
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

GreenDragon

Aici gasesti o pagina consacrata lui Jasmuheen: http://mysticway.bravehost.com

La editura "For You", au aparut 8 carti semnate de Jasmuheen si alte doua sunt in pregatire. Merita sa fie citite !

GreenDragon

Merita sa fie citite, desi Jasmuheen e o autoare cam imprudenta. Spune pe sleau niste lucruri niste lucruri pe care nu le poate intelege si accepta toata lumea. Eu personal cred ca nu i-as fi cumparat nici macar prima carte daca nu l-as fi auzit inainte pe instructorul meu de qigong vorbind foarte frumos despre ea.

Peste un an, l-am auzit pe maestrul taoist Mantak chia vorbind cu mare respect despre Jasmuheen.

Ce mai, cartile ei sunt pentru practicantii de qigong, reiki, yoga samd...

lylyt_ice

da...o autoare indrazneata...numai ca nu toti oamenii care stiu ca ceva se va intimpla, adopta practicile acestea pe care le expun unii autori si maestrii.In general oamenii crestini se bazeaza pe invataturile lui IISUS(eu sunt una dintre acestia)si drept sa -ti spun ceve din interiorul meu imi spune ca pt. mine acesta este cel mai eficient mod de a m-a regatii pentru eventualele evenimente viitoare,atit pe plan spiritual, cit si pe cel material.....eu ramin la "Gorilieni"nu trec asa usor la "Serpilieni"si"Balaurieni". :lol:
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

GreenDragon

Adevarul e ca nu trebuie musai sa te apuci de qigong sau de yoga daca vrei sa iesi cu bine din perioada 2012-2020. E suficient sa mananci corect, sa faci gimnastica, sa gandesti pozitiv, sa (te) iubesti...Poate gresesc, dar asta e parerea mea.

Pe de alta parte, nu toata lumea e setata pentru practici ezoterice. Fiecare dintre noi se naste inclinat catre anumite experiente...

Cat despre cartile maestrei Jasmuheen, acestea sunt accesibile si neinitiatilor. Numai ca acestia pot spune: "Debordanta fantezie mai are femeia asta...".

lylyt_ice

   Da ai perfecta dreptate, fiecare om isi alege sau mai bine spus simte "canalul" prin care se poate ridica la o fregventa superioara, cu toate ca unii trec pe linga el fara sa-l perceapa...cit despre autoarea in discutie...nu am ce spune decit: respecte! ea a ales un canal care poate o ridica la un nivel mult mai superior...mai ales ca ea s-a dedicat purificarii de multi ani...! Avind in vedere faptul ca prea mult timp (dupa cum se spune) nu ne-a mai ramas...incercam si noi macar sa fim printre ultimii care reusesc sa fie pregatiti cit de cit...si asta o facem cu mijloacele si invataturile pe care le-am primit...daca trebuia sa facem altfel eu sunt sigura ca IIsus ne-ar fii spus-o...de aceea eu am incredere oarba ca urmindu-l pe EL am sa reusesc si eu sa trec prin incercarile grele care vor venii......macar printre ultimii si tot am sa reusesc......!
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

DarkLight

in primu rand, nu cred in zeitati, am auzit stirea cu anul 2012, in ea cred, m-am documentat bine.
Urasc aiureiile cu dumnezeu si alte prostii, sunt de religie occulta !
Am auzit ca adn-ul o sa treaca pe 12 siruri ( deobicei era pe 1 )

Cei pregatiti or sa aiba dureri crunte de cap, ameteli, etc.
Cei nepregatiti or sa imbatraneasca mai repede.

lylyt_ice

 Si tu din ce categorie faci parte(?) pregatiti sau nepregatiti ?
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

DarkLight

cate experiente am avut ( placute, neplacute ) ma consider pregatit.
acu e alta chestie de care ma ingrijorez, de cateva zile ma tot doare capu, mi se face rau, eram la 100 metri de casa si uitasem unde sunt, imi pierd memoria :| ma rog imi revine. e ceva ne inregula cu mine