Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Codul lui Oreste, 11.09.2007 23:30, Antena2: Despre 11 septembrie 2001

Creat de spooky, 07 Septembrie 2007, 17:11:28

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

spooky

Dragi colegi de forum si prieteni,

va anunt ca Marti, 11 septembrie 2007, ora 23:30, voi participa la emisiunea Codul lui Oreste de pe Antena 2.

Subiectul emisiunii va fi: Atacurile teroriste de la 11 septembrie 2001.
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

jackie28t

Spooky,apucasem sa vizionez cateva bucati din celelate emisiune in care ai participat pe Antena2
Te-ai descurcat chiar foarte bine pot spune.Observ ca invitatiile la emisiuni cresc cea ce este un lucru bun.
Eu care nu prind nici un post de televiziune din romania ma multumesc sa vizionez emisiunea on-line de pe Antena 2 pe legatura
http://www.antena2.tv/beta2/live.html

Ce vreau sa spun defapt este ca am prins o informatie (nu stiu cat de credibila) precum ca se pregateste un steag fals pe 11 septembrie.Sper din toata inima sa nu fie iar un atentat in ziua de 11 septembrie 2007. Am sa incerc sa vizionez emisiunea.Sunt sigur ca va fi una interesanta.Pacat ca nu dispun de un sistem cu care sa inregistrez emisiunea.Ar fi excelent daca un membru ar putea sa o inregistreze si sa o ataseze pe youtube sau GogleVideo.Am putea cu totii sa o dezbatem iar membrii noi ar putea sa obtina prin emisiune anumite date si la fel e un lucru bun sa fie emisiunea pusa la ARHIVA.

spooky

jackie, pe infocon.ro am postat cateva astfel de stiri in trecut. conform unor noi stiri se pare ca se pregateste ceva prin octombrie... mai precis intre 15 si 20 octombrie, un exercitiu de 5 zile de lege martiala efectuat de NORTHCOM.


pe aceasta cale, anunt si ceilalti invitati ai emisiunii din aceasta seara:
Cristian Pompei (Lumea Misterelor) si
George Cohal (ASFAN)
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

LupinThe3rd

Citat din: spooky din  11 Septembrie 2007, 10:26:47
pe aceasta cale, anunt si ceilalti invitati ai emisiunii din aceasta seara:
Cristian Pompei (Lumea Misterelor) si
George Cohal (ASFAN)
Mda. Se pare ca nu se anunta nici o polemica  :evil:... Deja cunosc argumentele si lipsa lor de conexiune. Cred ca s-a discutat aici pe forum pana la plictis pe tema asta:)...
Oricum e ceva bun pentru imaginea Rufon, pentru ca realitatea e dureroasa  :evil:

LupinThe3rd

12:04
Ce am auzit pana acum:
1. pe Oreste dand apa la moara...
2. Oreste facand salata de boef din religie, economie, politica, numerologie si idea ca nimic nu e un hazard...
3. Spooky, din pacate din punct de vedere logic ce ai spus pana in acest moment nu demonstreaza nimic...
4. Dupa cum era de asteptat in emisiune nu exista avocatul diavolului.
5. Arguementatia pana in acest moment e PUERILA. Penibil...
Concluzia: jalnic de previzibil.
Scuze pentru critica... Spooky, stai linistit ca vin si cei care lauda...

baguvix

LupinThe3rd scz de critica dar u argumentai mai bine decat spook?? eh inca odata scuze de critica
Nu voi fi un om obisnuit, pentru ca am dreptul sa fiu extraordinar.

LupinThe3rd

Citat din: baguvix din  12 Septembrie 2007, 00:37:59
LupinThe3rd scz de critica dar u argumentai mai bine decat spook?? eh inca odata scuze de critica
Baguvix, eu sunt unul din avocatii diavolului pe forum :).

Nox

Citat din: LupinThe3rd din  12 Septembrie 2007, 00:08:28
4. Dupa cum era de asteptat in emisiune nu exista avocatul diavolului.
5. Arguementatia pana in acest moment e PUERILA. Penibil...

LupinThe3rd daca tu cumva nu ai observat emisiunea are si telefonul pentru interventia telespectatorului. Daca aveai argumente non-puerile nu stiu de ce nu ai sunat sa-ti expui punctul de vedere.

PS. Emisiunea a durat pana la ora 1:00 AM. Sa inteleg ca tu ai tras concluziile dupa ce ai vazut numai 1/3 din emisiune.
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

LupinThe3rd

Citat din: bluemoon8520 din  12 Septembrie 2007, 00:59:40
LupinThe3rd daca tu cumva nu ai observat emisiunea are si telefonul pentru interventia telespectatorului. Daca aveai argumente non-puerile nu stiu de ce nu ai sunat sa-ti expui punctul de vedere.

PS. Emisiunea a durat pana la ora 1:00 AM. Sa inteleg ca tu ai tras concluziile dupa ce ai vazut numai 1/3 din emisiune.
Nu am vazut pana la sfarsit. Si nu a fost nici o diferenta. De ce nu am intervenit? De Star Trek. Adica pentru a nu schmba nimic. Vroiam sa vad daca pot sau nu castiga pariul cu mine insumi... De asta nu am sunat.
Plac sau nu concluziile mele... putin ma intereseaza.

lylyt_ice

 Ce sa mai dea telefon? Apararea diavolului si-a pierdut dreptul de apel....!!! Nu am cuvinte...emisiunea a fost peste asteptarile mele au fost punctate evenimente din istoria omenirii, de care foarte putini oameni au cunostiinta, ar fii trebuit sa citeasca vrafuri de carti si poate tot nu avea o lumina clara asupra adevarului...cum s-ar spune; cu aceasta emisiune, au fost deschisi ochii multora...iar argumentele si dovezile sunt la indemina oricui care vrea sa afle mai mult...Internetul este accesibil tuturor...acum stiu unde si ce au de cautat cei care sunt interesati...Spooky, tot asa inainte!..Stii vorba aia:ciinii latra ursul merge...???!!!
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

Nox

Citat din: jackie28t din  07 Septembrie 2007, 21:06:13
Ar fi excelent daca un membru ar putea sa o inregistreze si sa o ataseze pe youtube sau GogleVideo.

Am inregistrat eu emisiunea atat in format WMV cat si MPEG-2.
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

lylyt_ice

 Jackie, ai facut un lucru nemai pomenit postind acest link al postului, antena 2.Functioneaza perfect...toti cei care nu-s in tara il pot folosii cu incredere.Blue, unde putem viziona inca o data emisiunea inregistrata de tine?
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

Rayden

nu am putut urmari emisiunea..dar as vrea sa o vad..

haide cu postarea !!!  :-D

Anna

O emisiune reusita, Oreste vorbeste ce-i drept cam mult si nu prea lasa invitatii, iar Paul s-a prezentat foarte bine, a venit cu multe informatii deosebite care nu le gasesti in orice buletin de stiri si mai ales nota 10 de la mine pentru ca a amintit de cartea lui Zbigniew Brezezinski (fost consilier de securitate al lui Jimmy Carter).
Ar fi bine sa va documentati asupra ei pentru ca are foarte multe informatii, si fara sa vrei cand o citesti nu prea ai cum sa fii in postura de avocat al diavolului (in emisiune dl Cohal mi s-a parut ca a incercat sa mai spele oleaca fata Americii in cazul 9/11 dar nu prea mult pentru ca argumentele in favoarea SUA sunt tare putine).
Paul nu a insistat prea mult pe tema Brezezinski...nu de alta dar nu facea subiectul emisiunii iar Oreste debita intr-una sa ne arata ce el stie (apropo chiar e documentat omu')...tipul era de origine evreu polonez , apropiat al familiei Rockefeller (si deci al familiei Rotschild), membru Bilderberg si a scris o carte prin 88 care se numea "Marele esec-nasterea si moartea comunismului in secolul 20". Anticiparea cu lux de amanunte a prabusirii blocului comunist si a extinderii UE in Europa de est e de-a dreptul uimitoare...incat existenta "Marelui Plan" nu mai pare asa de utopica.
Stiu ca Spooky avea mult mai multe de zis, pe unele a trebuit sa le condenseze si sa le zica in viteza, nu stiu ce au inteles telespectatorii care nu erau in tema cu teoria conspiratiei...dar per ansamblu a fost o emisiune interesanta.
Un minus se da lui Oreste ca vorbeste mult prea mult....gata ne-a demonstrat ca e baiat cult, sa mai lase si invitatii, tot un minus ii dau si lui Paul la capitolul dictie ("s" si "tz" tot nu vor sa iasa cum trebuie  :lol: ) ceilalti invitati au abordat bine problema numai ca informatiile asa mai deosebite le cam lipseau din aresenal, dar nu conteaza ca abia s-a remarcat Spooky mai bine :-D
Si tot un plus pentru Paul ca s-a imbracat frumos, mai bine decat la celelalte emisiuni.
Si cine are inregistrarile de la cele 3 emisiuni Codul lui Oreste sa le puna pe forum mai repede  :-P

spooky

o sa pun toate cele 3 emisiuni imediat cum termin de convertit si upload pe google.
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984