Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Hipnoza

Creat de baaron, 20 Ianuarie 2006, 00:18:50

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

EMIL_48

Citat din: basesco din  12 Septembrie 2008, 15:06:37
Buna ziua
Si ce tarife percepeti pentru serviciile de hipnoza ?

.....  nu  am  tarife  ....  totul  este  din   drgoste  pt  senenii  nostri.....
......////....<   in dar  ati luat  in  dar  sa  dati..>>>
....sa  auzim de  bine :ufo:

EMIL_48

Citat din: loreley din  12 Septembrie 2008, 16:15:30
   
       Tu  chiar esti  serios...Cum ne-am  putea  distra  in  spatiu  si  timp?  Un  chef,  ceva.. :evil:
..........  depinde  ce-ti  doresti  si  ...unde  vrei  ajungi...
....depinde   pe  cine  intanlesti  in  drumul  tau  ......
........  ce  domeniu  ai  vrea  sa   abordezi....???
  poate  este  prea  mult  ....   :mrgreen:

StarDust

Din pacate eu unul am incredere aproape ZERO in hipnoza. Procentual vorbind, in 95% din cazuri aceasta nu scoate la iveala decat realitati fanteziste, care au o baza in modul de viata si crezurile celui hipnotizat. Restul de 5% e inca subiect de cercetare.
Plus, ca e un domeniu care presupune un anumit grad de risc, daca hipnotizatorul nu stie sa reactioneze corect la o anumita manifestare a hipnotizatului, poate iesi rau...Tentanta propunerea lui EMIL_48... Deja ma duce gandul la un chef intr-un bar gen "razboiul stelelor", dar eu hipnotizat aproape sigur as nimeri pe o nava "Borg" :D
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

EMIL_48

...vrei  sa  incerci..????
...sa  stii  ca  este  periculos   sa   circuli  si  pe  strada  iti  poate  cadea  o  caramida   .....in   cap   si  ........uite   asa  ....de  ce-ti  este  frica...te  gaseste  ......
...asa  ca  ...o  zi  buna...

StarDust

Buna seara!
Multumesc de oferta! Dar am hotarat ca nu voi interfera cu "lumea" de origine decat cand se termina aici. Asa e cel mai bine, si natural. Iar daca va fi cazul, accesul acolo se va face tot natural, de la sine, si nu provocat de catre noi. Nu cred ca e bine sa fortezi chestiile astea.
Parerea mea...
Va salut!
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

MAGDALENA1948

Citat din: MANU din  27 Noiembrie 2006, 18:11:50
Salut! Ce parere aveti despre aceasta tema? Exista vreo metoda optima pt. a reusi acest procedeu?

SALUT!  CRED CA TREBUIE SA FII NASCUT...SI-TI DAI SEAMA DE ASTA DIN COPILARIE...CINE TE INZESTREAZA CU ASTA...TE SI ATENTIONEAZA....

EMIL_48

Citat din: StarDust din  14 Septembrie 2008, 21:28:15
Buna seara!
Multumesc de oferta! Dar am hotarat ca nu voi interfera cu "lumea" de origine decat cand se termina aici. Asa e cel mai bine, si natural. Iar daca va fi cazul, accesul acolo se va face tot natural, de la sine, si nu provocat de catre noi. Nu cred ca e bine sa fortezi chestiile astea.
Parerea mea...
Va salut!

   ......este   bine  si  va  respect parerea...fiecare  cu   a  lui  cruce   ...
B unul Dzeu  sa  fie  alaturi  de  tine  si  cei   dragi   tie....

Oblio

In decembrie 2004 am suferit un AVC...Destul de nashpa! Mi-am pierdut memoria recenta si, vreo 2 saptamani, am trait in afara timpului...Am niste amintiri vagi; niste melodii, niste lumanari aprinse ( ceva legat de tragedia din Indonezia ), si plafonul camerei ( camerelor ) de spital, pentru cateva clipe, in fiecare dimineata! Mai stiam ca Basescu a castigat cu 51,7% si alte cateva amanunte, fara nicio logica!

Cu ce ma poate ajuta hipnoza!? Mi-as putea aminti ceva din acele 2-3 saptamani! :?

liteady73

#23
 Salut Oblio !...

Si bine ai venit pe forumul RUFON !...

Hipnoza te ajuta doar daca esti convins de aceasta tehnica, si in acelasi timp indeajuns de maleabil in procesul transferului vointii proprii, catre hipnotizator. Descrii un accident cumplit. Atata vreme cat esti constient ca te poti reface, sant mari sanse de a te reface. Si ati reaminti. Cat si structura neuronala afectata.

In cazul unui hematom, e greu de spus. Atata doar ca materialul neuronal se reface de la sine, facand noi conexiuni (deci noi cai de acces spre informatiile stocate), proces in care au loc evenimente mentale bizare, care fac parte din procesul refacerii.

Din punctul meu de vedere nu iti recomand vreun hipnotizator. Sper ca intelegi, atat tu cat si ai tai, riscurile implicate. Amintiri false, de obicei.

Din punct de vedere oriental, se numeste karma. Ai platit pentru greseli din trecut. Vezi cauza-efect.

Fii optimist. Ai incredere in tine. In mintea ta. Te refaci.


EMIL_48

Buna...eu  daca  as  fi  in  locul  tau   as  incerca  si  o  sedinta  de   hipnoza   .
  Nu-ti  fie  teama ,  tu  ai  curaj  si  o  poti  face  ....numai  cine incearca  poate  castiga  ./....
   sunt sigur  ca  are  sa  te  ajute.......  mai  vb... :mrgreen:

Nox

#25
Citat din: liteady73 din  16 Septembrie 2008, 14:38:56
Din punctul meu de vedere nu iti recomand vreun hipnotizator. Sper ca intelegi, atat tu cat si ai tai, riscurile implicate. Amintiri false, de obicei.

Nici eu nu recomand hipnoza... înþelegeþi voi de ce...

http://www.youtube.com/v/-T0I5UepXMA

P.S. Vã rog sã urmãriþi pãnã la capãt. Sper sã fie educativ!
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

liteady73

 :-D

:lol: Bluemoon8520  :lol:

Superba trimiterea  :-D

EMIL_48

Citat din: CHIP din  09 Septembrie 2008, 22:24:19
Esti un mic profesionist,,neautorizat in domeniu,,.In urma cu cativa ani 2 asazisi profesionisti au hipnotizat o persoana pe care ulterior nu au mai putut sa o scoata din acea stare.Si in consecinta au ajuns dupa gratii.Aviz amatorilor!
....  De  unde  se  poate  obtine  o  , <AUTORIZATIE  >  poate  si  o  licenta  de  transport,,,un  certificat de  .....buna  purtare  .....?????
....toate  cele  bune..... :ufo:

CHIP

Citat din: EMIL_48 din  07 Octombrie 2008, 20:06:03
....  De  unde  se  poate  obtine  o  , <AUTORIZATIE  >  poate  si  o  licenta  de  transport,,,un  certificat de  .....buna  purtare  .....?????
....toate  cele  bune..... :ufo:
Este un domeniu in care inca se mai fac cercetari si sunt controverse in lumea stiintifica.De aceea este necesar sa ai o pregatire in domeniu ,mai ales ca lucrezi pe subiecti umani.

maiami

nu cred in hipnoza
totul e un truc
vreau dovezi caci altfel nu cred
VOICA MARIAN tel. 0746075513
va invit la cunoasterea prin stiinta