Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Ocolesc extraterestrii Romania? De ce?

Creat de romulus, 26 August 2007, 16:55:10

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

jean

#75
Inreresanta intimplare @biss. Ciudat cum aceste entitati reusesc sa ne spioneze chiar la noi in case. Indiferent ca locuim la oras sau la tara. Am citit in diverse carti mai multe cazuri asemanatoare. Persoane care au fost rapite din apartamentele lor din oras fara sa fi observat nimeni nimic. Se pare ca starea lor naturala este in afara ferestrelor simturilor umane, dar prin diferite tehnici ei reusesc sa se faca vazuti, auziti sau mirositi si la fel de repede sa dispara in afara campului acoperit de organele noaste de simt. Sau poseda o tehnica se camuflaj foarte bine pusa la punct si neanteleasa de noi? Eu cred prima varianta.  O intamplare asemanatoare am avut si eu cu ani in urma. Am facut observatia imediat cum am fost trezit din somn. Totul a disparut in cateva secunde. Sa fie acestia extraterestrii care nu ocolesc Romania? Eu nu cred ca este vorba de fiinte extraterestre. Dar un anumit tip de entitati sunt. Poate traiesc intr-o lume paralela in acelasi spatiu cu noi.
Adevarul este dincolo de noi

jackie28t

#76

Citat din: jean din  13 Septembrie 2009, 21:24:31O intamplare asemanatoare am avut si eu cu ani in urma. Am facut observatia imediat cum am fost trezit din somn. Totul a disparut in cateva secunde. Sa fie acestia extraterestrii care nu ocolesc Romania? Eu nu cred ca este vorba de fiinte extraterestre. Dar un anumit tip de entitati sunt. Poate traiesc intr-o lume paralela in acelasi spatiu cu noi.

jean, binenteles ca nu sunt extraterestrii care nu ocolesc Romania ci extraterestrii imaginari proiectati de propriul creier.
Esti sigur ca erai trezit din somn?  :lol:

darksid3

Hahahahaha...uite asa incercam toti sa dam "vina" pe halucinatii...e mai convenabil pentru program  :wink:
11.11

jean

#78
CitatEsti sigur ca erai trezit din somn?
Sunt foarte sigur ca eram treaz. Chiar am incercat sa o lovesc cu pumnii si picioarele, Timp in care a disparut, asa cum ce inchide  imaginea la un tv mai vechi in directia unui perete. Am scris mai de mult pe undeva pe aici.
Adevarul este dincolo de noi

jackie28t

#79
Citat din: darksid3 din  13 Septembrie 2009, 22:33:30
Hahahahaha...uite asa incercam toti sa dam "vina" pe halucinatii...e mai convenabil pentru program  :wink:

Nu neaparat! Poti da vina direct pe extraterestri ca oricum nu exista dovezi. E si mai convenabil.  :wink:

Citat din: jean din  13 Septembrie 2009, 22:36:23
Sunt foarte sigur ca eram treaz. Chiar am incercat sa o lovesc cu pumnii si picioarele, Timp in care a disparut, asa cum ce inchide  imaginea la un tv mai vechi in directia unui perete. Am scris mai de mult pe undeva pe aici.

jean, daca ai incercat sa o lovesti chiar si cu pumnii si picioarele, atunci ..... .... e clar. Dar dovezi ai? Politia ai anuntat?  

StarDust

#80
Salut @biss, consider relatarea ta mai mult decat interesanta! Ma indoiesc serios ca e vorba doar de halucinatii, sau o festa jucata de creier. E prea simplu sa pui problema asa. Daca era halucinatie creierul tau "construia" probabil o creatura f. asemanatoare cu ceea ce sti tu deja din SF, sau mai nou din descrierile cunoscute despre infatisarea probabila a ET-ilor, observati deja in cazurile de grad III. Faptul ca ai vazut o creatura atat de diferita fata de alte relatari, ma face sa imi sustin afirmatiile de mai sus. Teoretic, ar trebui sa vizualizezi la modul cat mai realist ceea ce ai vazut si sa incerci sa descoperi daca unele elemente din aspectul creaturii ar putea avea asemanari cu ceva vazut anterior in filme, vise, sau din lecturarea diferitelor carti.
Ar fi utila o descriere a entitatii cat mai realista, fara a incerca inlocuirea(nu neaparat voluntara) unor elemente lipsa sau asupra carora ai dubii. E deosebit de important.
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

jean

Citatjean, daca ai incercat sa o lovesti chiar si cu pumnii si picioarele, atunci.....e clar, ca nu erai inca treaz
Daca tu crezi ca un om care sare din pat si face arte martile pe intuneric prin camera in timp ce copilul plage in pat, este adormit, atunci acesta este un pericol si trebui dus la tratament. Te asigur ca sunt un om ca voi toti si nu sunt nici somambul.
CitatDar dovezi ai?
Fiind patru persoane in camera, doi copii mici si sotia, consider ca sotia a vazut ceva. Nu stiu exact momentul cand s-a trezit, totul a durat foarte putin, dar i-mi amintesc ca ea mi-a zis ,,aprinde lumina". Si eu fiind deja in picioare am aprins lumina. Indiferent de ce vei spune tu, eu stiu ce am trait in acele momente si nu vei reusi sa ma convingi ca nu am dreptate. Salut!
Adevarul este dincolo de noi

darksid3

1. Treaba cu dovezile e relativa...ipotetic vorbind, chiar daca dai pe media niste magini reale cu aliens, 90% din cei care privesc nu vor crede.
2. Prea putin ne ocupam de autocunoastere si prea mult timp ii lasam pe altii sa ne spuna ce si cum sa gandim.
3. A nega cu vehementa e diametral opus cu a afirma, si cand se neaga e nevoie de dovezi si faptul ca informatiile sunt pline de piste false nu inseamna ca "nu exista".
4. Exista metode prin care "realitatea" poate fi distorsionata, asta insemnand ca perceptia omului este destul de firava...ca ne place noua, mai ales Ego-ului, sa credem ca lumea asta este de sine statatoare si este o consecinta ce nu tine fix de percetia obiectiva, dovedeste ca lucrurile sunt mult mai complexe, iar cand incepi sa despici firul in 4, ajungi sa realizezi ca nu mai ajungi de unde ai plecat.
5. Mecanismul mental are o metoda foarte interesanta de a filtra ceea ce o face sa clacheze, "necunoscand" o infinitate de "obiecte" in comparatie cu cele cunoscute....aceasta clacare face sa fie induse anumite amnezii, senzatii ca ai visat, ca ti s-a parut, etc.

Fireste ca sunt destule situatii cand mintea ne face feste si asta ar fi argumentul cel mai solid asupra faptului ca ar trebui sa ne gandim mai mult NOI despre NOI si ce ne inconjoara decat sa folosim niste clisee vazute pe Discovery sau citite in cartile de psihiatrie....stiti cum e vorba aia: "Doar eu stiu ce-am vazut"
11.11

Serban M

#83
Citat din: @biss din  13 Septembrie 2009, 15:42:39
Acesti aliens nu ne ocolesc... sunt doua variante ori mi-am pierdut mintile ori chiar s-a intamplat... Pt ca simt o mare sila si furie cand imi amintesc am sa fiu scurt. Eram acasa seara si citeam. In timp ce lecturam ma opream din cand in cand si savuram cele citite pastrand cateva clipe in minte ideea, cand observ ceva ca o ceata intunecata cu coada ochiului... Nu mi-am mutat privirea in acea directie gandindu-ma ca e din cauza oboselii si mi-am continuat lectura. Dupa o vreme iar m-am oprit din citit, cand se intampla din nou fenomenul si parca aud si un zgomot usor (pocnea parchetul)... Mi-am pastrat calmul si privirea atintita in carte si am observat ca e o stransa legatura intre fluxul gandurilor mele si aparitia acelei forme ca si cum reusea sa-si ascunda prezenta cat mai aproape de nivelul subconstientului meu camuflandu-se in spatele gandurilor mele. In timp ce faceam aceste observatii rapide am incercat sa citesc mai departe fara sa mai pastrez sensul cuvintelor moment in care spre surprinderea mea acea forma a devenit clara... MI-am indreptat privirea catre ea si ce am vazut mi-a zguduit fiinta pt ca nu cred ca suntem pregatiti in acest sens cu toate sf-urile si filmele vizionate! Era o vietate stranie care nu avea nimic in comun cu lumea noastra frumoasa, in care chiar si cea mai respingatoare insecta are o armonie in trasaturile ei. Arata ca un avorton hidos cu musculatura destul de conturata de o culoare gri bej, de fapt mai gri era in locurile unde pielea se aduna, statea cumva aplecat cu un genunchi pe podea si cu celalalt ridicat, cu fata indreptata catre mine moment in care parca i s-au marit putin ochii a mirare, scotand un sunet ascutit ceva la limita auzului iar in clipa urmatoare a fugit cu o viteza uimitoare iesind din camera mea. L-am auzit trecand prin living zdupaind ingrozitor de zanganeau farfuriile din dulapul pe langa care a trecut dupa care liniste... Sincer ramasesem cu gura cascata si cu parul maciuca, nestiind ce sa fac. M-am gandit sa iau ceva sa-i ard una dar imi era teama caci dovedise o forta teribila. Desi practic artele martiale de foarte mult timp pt prima oara m-am temut cu adevarat. Am mai stat un timp incremenit cu cartea in mana dupa care mi-am dat seama ca aveam geamul deschis in living si m-am gandit ca poate o fi iesit in puii mei pe acolo. Cu greu mi-am facut curaj si m-am dus sa inchid geamul, timp in care imi simteam parul valvoi si pielea impunsa de ace. Povestea asta m-a enervat ingrozitor pt ca ma spiona in mod parsiv in intimitatea mea, ma gandesc ca poate as fi putut fi cu prietena mea in camera...sau treaba mea ce faceam si el cand colo statea ca un ciudat si privea... Lasand gluma a fost oribil, si sper sa fi avut halucinatii pt ca povestea nu are nici o noima si mi-a lasat un sentiment extrem de neplacut.

P.S. Daca ma credeti nebun sau nu ramane la alegerea voastra. Eu unul pt mult timp am incercat sa uit evenimentul....


Am niste intrebari pentru tine;

1. Data, ora si locul unde s`a intamplat evenimentul (zona); ar fi bun si un google earth.
2. Varsta ta si intregul istoric al experientelor de genul asta de`a lungul vietii tale.
3. As vrea sa stiu daca stai la parter si unde ai iesire la geam.
4. Daca ne poti face un desen asa cum iti aduci tu aminte creatura.
5. Ce anume subiect citeai in momentul in care si`a facut aparitia creatura si cat a durat contactul pana la disparitie.
6. A existat vre`o urma lasata ? (covor miscat, etc.)
7. Crezi ca creatura a fost capabila sa iti citeasca gandurile ?
8. De unde crezi ca provine aceasta creatura ?


p.s. nu te enerva pe jackie, el e seful scepticilor si de aici si expert la mistocareala. deh, pana nu vezi nu crezi.

Nox

#84
Citat din: jackie28t din  13 Septembrie 2009, 22:19:25
biss, cred ca ai trebui sa te obisnuesti cu simplu raspuns legat de acel incident precum ca ai avut doar o halucinatie. Citind o carte, obosit fiind, ai intrat intr-o stare de extaz probabil pentru un timp foarte scurt. Buimacit de viziunea respectiva si traumatizat ai luat totul de bune ca fiind ceva real. Sunt multi care au patit la fel.

Care sunt ãia "mulți care au pãțit la fel"? Poți da un exemplu concret? În exemplul pe care îl vei da existã o relație de cauzã-efect demonstrabilã?
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

angellla29

#85
De ce ocolesc ET Romania? Pai ce sa vada la noi?!Hotie,minciuna,coruptie.....Nu ca in alte tari ar fii cainii cu covrigii in coada....Dar parca la noi ....intrece orice masura!Asa ca bine fac ca nu vin aici.Cine stie poate se intorc pe jos in spatiul din care au sosit.Stiti voi la ce ma refer...Si poate fara ceasuri la maini :|

jean

#86
CitatSi astept de la cei care cred sau au trait asa ceva o doza de intelepciune si echilibru.
Poti sa te uiti putin si pe la topicul ,,Trairi si visuri suspecte", ai sa gasesti mai multe intamplari asemanatoare.
Vezi pe aici:
http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,2027.msg43160.html#msg43160
http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,2027.msg38865.html#msg38865
http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,2027.msg38888.html#msg38888
http://www.ufocasebook.com/2009b/hawaiiencounter.html
Adevarul este dincolo de noi

Serban M


romulus

Citat,,de cand te-ai nascut pe mine m-au lasat in pace...imi convine asa, acum e randul tau sa te descurci...de ce crezi ca de o viata dorm cu lumina aprinsa noaptea? Nu mai imi povesti ca mi se face rau din nou cand ma gandesc''.
Pasajul citat mi se pare cel mai interesant aspect!
De aici poti deduce cateva aspecte:
1. Si tatal tau a vazut candva creatura/creaturile respective;
2. Poate exista o logica a faptului ca mai intai el si apoi descendentul lui "vede" creaturile. Poate fi o "calitate" ori "necesitate " genetica;ori poate o consecinta ?
3. Poate - de asemenea, exista o explicatie ca doar voi puteti vedea asa ceva: aveti cumva - poate -   o legatura cu creatura la nivel subtil, energetic.....fizic! Poate sunteti cumva legati/inruditi/dependenti de creatura!

Cred ca nu trebuia sa-l lasi pe tatal tau in pace si gata! Eu in locul tau ,  as fi stat cu el mai mult de vorba, l-as fi determinat intr-un fel sa-si infrunte tema/scarba/greata, ca doar esti copilul lui nu ?
El se multumeste doar ca l-a lasat pe el in pace dupa nasterea ta ?
Exista vreo logica in asta?
De ce a determinat nasterea ta lasarea lui in pace ? Oare tu ai devenit acum "obiectivul" lor? Oi fi creatia lor? Progenitura? Urmaresc evolutia ta (a lor in fond )  prin tine ? Iata cate intrebari .....Ce parere ai ?
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

padme

Citat din: romulus din  15 Septembrie 2009, 19:42:32
Pasajul citat mi se pare cel mai interesant aspect!
De aici poti deduce cateva aspecte:
1. Si tatal tau a vazut candva creatura/creaturile respective;
2. Poate exista o logica a faptului ca mai intai el si apoi descendentul lui "vede" creaturile. Poate fi o "calitate" ori "necesitate " genetica;ori poate o consecinta ?
3. Poate - de asemenea, exista o explicatie ca doar voi puteti vedea asa ceva: aveti cumva - poate -   o legatura cu creatura la nivel subtil, energetic.....fizic! Poate sunteti cumva legati/inruditi/dependenti de creatura!


exact la chestia asta ma gandeam si eu! practic din ce spune @biss e o prblema... de familie. eu mi-as pune intrebarea ce se intampla? stand de vorba cu tatal tau, nu numai ca afli ce se intampla, dar iti protejezi copilul! cel putin eu asa vad......