Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Ocolesc extraterestrii Romania? De ce?

Creat de romulus, 26 August 2007, 16:55:10

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

darieglobur

#15
pai, in primul rand, acceptand faptul ca in usa avem de-a face cu o activitate ozn-istica mult mai mare decat pe plaiurile noastre, asta nu inseamna si neaparat ca pe noi ne ocolesc in mod deliberat pentru ca ne-ar proteja "altii", ci pur si simplu poate ca noi nu intram in sfera lor de interes. poate ca lucrul asta sa fie in legatura cu vastitatea teritoriului si conditiile geografice (poate prefera teritoriile intinse unde ar putea sa zburde in voie), cu interesul de a studia nivelul cultural, tehnologic sau social-economic al unor zone, cu faptul ca undeva anume ar avea oaresce baze, nu stiu.
in al doilea rand, da, e si chestia asta cu biciu' si rahatu' :-D nu-i un secret pentru nimeni traditia si inclinatia asta a americanilor catre show si exagerare (vezi episodul orson welles), treaba asta cu ozn-urile a ajuns un fel de psihoza fiind supra-mediatizata.
cand ai dat procentul ala ma gandii instantaneu la ce zicea billy meier odata, si anume ca din totalul numarului de cazuri raportate ca fiind in legatura cu unii "vizitatori straini", cam 99, 997% sunt neintemeiate.
...und Sie fliegen doch!

Lone Ranger

Citat din: darieglobur din  15 Aprilie 2008, 18:56:20
...din totalul numarului de cazuri raportate ca fiind in legatura cu unii "vizitatori straini", cam 99, 997% sunt neintemeiate.
Nu chiar... Doctorul J.Allen Hynek socotea ca 3 pîna la 5% din rapoartele OZN merita luate în consideratzie ca fiind ceva care nu poate fi explicat altfel. Daca mai luam în calcul si faptul ca multe aiureli au fost scoase in fatza tocmai pentru a ascunde adevarul sub o perdea de fum... I hope U get the picture!
^Imi permit sa închei cu o glumitza: extratereshtrii nu viziteaza plaiurile mioritice pt. k n-au chef sa-i puna onor' Guvernu'  :evil: sa plateasca rovinieta...  :-D :? :-P :|

darieglobur

Citat din: Lone Ranger din  15 Aprilie 2008, 19:21:33
Nu chiar... Doctorul J.Allen Hynek socotea ca 3 pîna la 5% din rapoartele OZN merita luate în consideratzie ca fiind ceva care nu poate fi explicat altfel. Daca mai luam în calcul si faptul ca multe aiureli au fost scoase in fatza tocmai pentru a ascunde adevarul sub o perdea de fum... I hope U get the picture!
^Imi permit sa închei cu o glumitza: extratereshtrii nu viziteaza plaiurile mioritice pt. k n-au chef sa-i puna onor' Guvernu'  :evil: sa plateasca rovinieta...  :-D :? :-P :|

pai asa socotea doctorul j. allen hynek, nimic de zis, ca-i dreptul lui :-D. si poate ca daca acel procent de 3-5%, care merita sa fie luat in consideratie, ar fi minutios analizat poate ca ajungem nu departe de procentul lui billy meier.
si, oricum, asertiunea asta a facut-o cu aproxim 30 de ani in urma, daca nu ma-nsel, asa ca e posibil ca de-atunci procentul sa se mai fi schimbat un picut.  :-D
...und Sie fliegen doch!

lylyt_ice

 Si cine stie cit de mare ar fii acest"picut" daca s-ar putea lua in calcul si marturii care...TAC, din "anumite" motive......!
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

antoniu

mai nea ROMULUS, ai trantit subiectul momeala si astepti guvizii....si bine inteles ai ceva de comentat, persuasiv si insidios, impotriva americanilor.....bagati carbuni ca merge pe praful asta, fuzzy.

darieglobur

Citat din: lylyt_ice din  15 Aprilie 2008, 20:05:30
Si cine stie cit de mare ar fii acest"picut" daca s-ar putea lua in calcul si marturii care...TAC, din "anumite" motive......!

ei, in cazul asta am avea de-a face cu un picut... mai mult, na! :-D
oricum, ideea era ca cea mai mare parte din marturii este umflata.
...und Sie fliegen doch!

romulus

Citatai trantit subiectul momeala si astepti guvizii
---- antoniu daca ai ceva de zis referitor la subiectul cu OZN ,  poti zice!
----- Nu   cred ca este cazul sa fii ireverentios cu colegii de pe forum !
-----Iar cu traznaile postate aici si in alte topicuri gen: "note informative" "manipulare", "dezinformare" si altele asemenea cred ca ar trebui sa incetezi! Parerea mea ........liber exprimata !
------Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

lylyt_ice

   Nu mai spune ...Darie globur......! Si de unde stii tu ?? Ai avut cumva ocazia sa fi martorul unor astfel de intimplari? E clar ! inainte sa raspunzi...NU. SI de aceea ar fii mult mai bine sa nu te avinti in discutii de care nu ai habar...!!!
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

darieglobur

Citat din: lylyt_ice din  16 Aprilie 2008, 00:39:26
   Nu mai spune ...Darie globur......! Si de unde stii tu ?? Ai avut cumva ocazia sa fi martorul unor astfel de intimplari? E clar ! inainte sa raspunzi...NU. SI de aceea ar fii mult mai bine sa nu te avinti in discutii de care nu ai habar...!!!

In primul rand sa stii ca realmente ma ingrozeste gramatica ta. Ar fi de dorit ca pe viitor sa fii ceva mai ponderata in ceea ce priveste modul de interpelare - sper c-ai prins aluzia!
Lylyt_ice, pe bune, indiferent de intamplarile la care sa zicem ca tu ai fi avut ocazia sa fii martora, crezi ca esti in masura sa apreciezi ce anume as avea eu habar?
Tu chiar ai urmarit despre ce discutam aici sau e vorba, doar asa, de o antipatie la prima vedere?
...und Sie fliegen doch!

lylyt_ice

   Nu -i vorba de nici o antipatie ...dinpotriva imi esti f. simpatic si i-mi place cum gindesti...tocmai de aceea am avut intentia sa raspund la posturile tale----iar cu gramarica ...! da ai dreptate.....am cam pierdut mult din caligrafia si gram. limbii matherne, nu-i din rea vointa sau ne stiinta...ci timpul indelungat departe de tara....!
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

darieglobur

Citat din: lylyt_ice din  16 Aprilie 2008, 01:44:33
   Nu -i vorba de nici o antipatie ...dinpotriva imi esti f. simpatic si i-mi place cum gindesti...tocmai de aceea am avut intentia sa raspund la posturile tale----iar cu gramarica ...! da ai dreptate.....am cam pierdut mult din caligrafia si gram. limbii matherne, nu-i din rea vointa sau ne stiinta...ci timpul indelungat departe de tara....!

ok, atunci! oricum, te exprimi mai corect decat multi care stau aici in tara :-D, asa ca sa lasam aspectul asta.
dar mi s-a parut ciudat sa-mi spui, asa, ca discut aiurea, fara ca sa am habar.
in fine, daca asta e parerea ta nu stiu daca as mai putea-o schimba sau nu... :cry:
...und Sie fliegen doch!

StarDust

#26
La subiect, parerea mea:
Nu cred ca se pune problema unei "ocoliri", din punctul meu de vedere lucrurile e posibil sa fie cam asa... Noi nu suntem o "rasa" deloc interesanta, EI, nu fac nici un studiu, si nu ai interesam in mod deosebit, se ocupa cu un fel de "turism cosmic" probabil ca la un moment dat, se hotarasc sa "dea o tura" pe la noi, si mi se pare normal sa viziteze mai mult zonele tehnologizate/populate si ocazional, pentru analize mai de aproape, sa aterizeze in zone linistite, ferite de ochi indiscreti si riscuri. Dupa comportamentul, OZN, eu tind sa cred ca nu e vorba de nici un studiu sau actiuni planificate ci doar ceea ce as numi "curiozitate" din partea lor.Cred ca majoritatea fenomenelor OZN se incadreaza in aceasta categorie.
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

Lone Ranger

Citat din: darieglobur din  15 Aprilie 2008, 19:42:22
pai asa socotea doctorul j. allen hynek, nimic de zis, ca-i dreptul lui :-D. si poate ca daca acel procent de 3-5%, care merita sa fie luat in consideratie, ar fi minutios analizat poate ca ajungem nu departe de procentul lui billy meier.
si, oricum, asertiunea asta a facut-o cu aproxim 30 de ani in urma, daca nu ma-nsel, asa ca e posibil ca de-atunci procentul sa se mai fi schimbat un picut.  :-D
E posibil sa se fi schimbat în sensul celalalt...

extrateresru_ro

Eu cred ca suntem la fel de des si foarte mult calcati,vizitati de "extrateresrri" :lol: .dar tinand cont ca suntem cam "noisori "in experienta,sunt foalte multe...'la-m vazut pe diavol'...foarte multe "oase rupte "si rasete batjocoritoare "foarte putine "informatii" si alea sunt amestecate cu "batjocura". Un lucru foarte "maret" 'gandirea comunista, amestecata cu gandirea tatelor de la poarta si a babelor care sa-u invartit in jurul casei si spun ca au vazut lumea.
Vreti sa stiti cat de mult suntem vizitati de extraterestri? Inlaturati "scepticismul" si "mediocratia" si cercetati.
am incrededere in fiecare OM,dar nu am incredere in diavolul din el.

Lone Ranger

Citat din: extrateresru_ro din  16 Aprilie 2008, 13:06:35
Eu cred ca suntem la fel de des si foarte mult calcati,vizitati de "extrateresrri" :lol: .dar tinand cont ca suntem cam "noisori "in experienta,sunt foalte multe...'la-m vazut pe diavol'...foarte multe "oase rupte "si rasete batjocoritoare "foarte putine "informatii" si alea sunt amestecate cu "batjocura". Un lucru foarte "maret" 'gandirea comunista, amestecata cu gandirea tatelor de la poarta si a babelor care sa-u invartit in jurul casei si spun ca au vazut lumea.
Vreti sa stiti cat de mult suntem vizitati de extraterestri? Inlaturati "scepticismul" si "mediocratia" si cercetati.
O atitudine realista shi un îndemn de toata lauda. Care însa mi-e teama ca nu prea va fi el urmat... Combinatzia de degeabism balcanic, scepticism agresiv shi bashcalie dîmbovitzeana poate distruge orice...