Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Ocolesc extraterestrii Romania? De ce?

Creat de romulus, 26 August 2007, 16:55:10

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

abyss

Citat din: socrate din  17 Aprilie 2011, 11:42:34
@biss,"cimpiile" sunt mult mai palpabile,Rational-Logic decit "ozeneurile",despre care se poate spune orice,dar Nu se poate dovedi nimic.
Uite bunaoara, "ozeneul" crestin isus, intrupat,a reusit sa dea peste cap,sa arunce in haos,o buna parte a omenirii.
A se constata ca "multimea de ozeneuri" semnalate pina la ora actuala nu a reusit nici o performanta IDEOLOGICA,din care sa reiasa o stare de Armonie Sociala,pt.cei ce locuiesc cu picioarele pe "cimpii",binenteles.
Scuza-ma, nu stiu cum..., acum am citit ce mi-a scapat mai sus... Deci mii de scuze, ma conversam pe mess cu un amic si cred ca am scris ce nu trebuie unde nu era cazul  :-P

In orice caz ai dreptate in ceea ce priveste piciorusele batatoare de campii... Nu traiesc in Armonie.

socrate

@abiss,se mai intimpla....dar numai pe acest forum(eu personal) am gasit atita BUNACUVINTA  si RECUNOSTIINTA,a "fapteor scrise",fie bune sau rele se RECUNOSC,indiferent de Rangul Rational-Logic avut,forbesc despre seniorii grei a acestui forum,nu neaparat despre mine.
Uite asa am ajuns la concluzia ca,"extraterestri" sunt Rationalistii si NU neaparat trebuie sa descinzi din OZN-uri,pt.a fi Spirit Evoluat, Rational-Logic,corect cinstit, demn si alte calitati morale implicite,se intelege,in limite,general acceptate.
Eu consider VIATA o scoala iar daca "trec  examenul",EU(Spiritul) o sa am posibilitatea sa conversez cu Socrate si alti de "teapa lui",VESNIC,binenteles,cu conditia sa RESPECT(Lege),PRINCIPIILE DREPTATII,alminterii s-ar putea sa o iau de la capat,sau sa NU mai am aceasta "fericita" ocazie.
PS.
Citat
In orice caz ai dreptate in ceea ce priveste piciorusele batatoare de campii... Nu traiesc in Armonie.
Se pare ca totusi "mintile",fie ele Spirituale sau "animal umane",batatoare de campii...Nu traiesc in Armonie si binenteles,picioarele fiind legate de trup iar trupul de Spirit sau "creier" dupa caz,sufera impreuna.