Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Ocolesc extraterestrii Romania? De ce?

Creat de romulus, 26 August 2007, 16:55:10

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

romulus

----Am citit destule despre EI . Poate ca ma insel, dar am sesizat ca la noi in tara, comparativ cu zone cum sunt SUA, MEXIC, BRAZILIA, exista mult mai putine relatari despre actiuni concrete ale LOR ;rapiri, mutilari de animale, intalniri de gradul 1,2,3.....
-----Sa fie din cauza faptului ca unele guverne deja au stabilit intelegeri cu EI, delimitadu-le zone de acces, permisiunea de a folosi oamenii si anmale la experimente, s.am.d..... iar la noi vin doar ocazional?
-----Ori sa fie faptul ca noi nu avem ufologi de anvergura celor de peste ocean ?
----Ce parere aveti ? Howgh !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

Arckadii

La noi exista interese si resurse materiale foarte mari. Din cauza asta cred ca noi nu prea avem parte de rapiri/mutilari etc. Aici vin pentru aprovizionare. Cel putin asa vad eu problema.

Ark

romulus

-----Interese ?Cum ar fi....
-----O.K. sa zicem ca vin doar la aprovizionare . Chiar si in cazul asta ar fi trebuit sa ne "ciocnim" mai des cu ei: sa-i vedem la sol, in aer (pilotii, operatorii radar , alti observatori )....
----Howgh !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

alinutzu

O simpla parere...
La noi poate ajung pe alte cai, pe cand la Americani nu au acele cai decat prin aer
Mai exact ma gandesc la o forma de teleportare directa sau mai multe porti de acces
Luati ca exemplu Egiptul, nu am prea auzit de multe cazuri mediatizate(acolo ar putea exista niste porti de acces in piramide) ... Am vazut ca in leaganul umanitatii(Se cunoaste ca omenirea s-a nascut undeva pe teritoriul europei - africii de nord) nu prea vin extraterestrii cu navele ... deci cine stie, o fi vreo alta cale mai usoara ...
can't stop the signal ...

jackie28t

#4
Citat din: romulus din  26 August 2007, 16:55:10
----Am citit destule despre EI . Poate ca ma insel, dar am sesizat ca la noi in tara, comparativ cu zone cum sunt SUA, MEXIC, BRAZILIA, exista mult mai putine relatari despre actiuni concrete ale LOR ;rapiri, mutilari de animale, intalniri de gradul 1,2,3.....
-----Sa fie din cauza faptului ca unele guverne deja au stabilit intelegeri cu EI, delimitadu-le zone de acces, permisiunea de a folosi oamenii si anmale la experimente, s.am.d..... iar la noi vin doar ocazional?
-----Ori sa fie faptul ca noi nu avem ufologi de anvergura celor de peste ocean ?
----Ce parere aveti ? Howgh !

romulus,
ca sa fiu inteles da-mi voie sa punctez cateva elemente care trebuie luate cu putin sare si piper.
In ''alte'' tari sistemul este altfel referitor la ufologie.Se discuta mai mult,se fac mai multe hoaxuri si se gasesc mai multe cazuri cu intrepretari gresite,etc, de acea si numarul mai mare de incidente OZN.

1. Bazele subterane pentru experimente genitale si de ''mind control'' exista in special in SUA si UK tocmai din timpul WWII
2. Misterul animalelor mutilate este defapt vorba doar de elita din USA care rapeste anumite bovine (proaspete) DOAR din anumite locatii pentru a verifica ce si cat a mai ramas ''OTRAVITOR'' dupa bombile atomice experimentale care au fost detonate cu 10 de ani in urma.
3.Asa spuse rapiri si intalnirile de gradul 1,2,3.....hmmmm....oare de ce crezi ca numarul este mai mare doar in UK si USA?
O parte din raspunsuri le poti gasi aici,daca esti pregatit
http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,932.0.html

Tehnologia pe care o detine ARMATA in ziua de azi este cu peste 20 de ani mai avansata fata de tot cea ce cunoastem noi public.
Tocami de aia.Ca ce-i top secret nu se reda publicului in general.
Implantarea unor imagini in creierul uman si inscenarea unor rapiri cu unele fiinte clonate (numite de unii si greys) in laboratoarele subterane pentru a manipula o persona nu mai este o mare scofala pentru unele elite cu putere.

romulus

---
Citat. Bazele subterane pentru experimente genitale si de ''mind control'' exista in special in SUA si UK tocmai din timpul WWII

----O.K. Jackie , cu punctul 1. perfect de acord. Dar putem merge un pas mai departe si sa spunem ca:  tocmai d'aia or fi aparitiile si contactele mai numeroase la ei si ca-si "terorizeaza" proprii cetateni, fiindu-le mai la'ndemana , mai aproape de bazele unde "lucreaza"?
----Cu punctul 2. relativ !de ce? pai eventualele probe pentru "analize" , cred ca niste tipi rationali ar putea sa le prleveze cu mai putin tam tam si vuiet in presa. Parerea mea.
----La 3. OK, vazusem subiectul tau, fain !
----Howgh !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

proweb_one

Interesanta intrebare. Dar daca si-ar pune intrebarea fiecare tara dintre cele care nu sunt sa zicem favorizate, n-ar fi cam multe tari asa zis ocolite? Eu cred ca este doar o chestiune de hazard. Desigur ca este doar o opinie. 

Lone Ranger

O dovada în plus ca România este neinteresanta din punct de vedere turistic :-D... Mda, am uitat ghilimelele.

romulus

CitatEu cred ca este doar o chestiune de hazard
-----S-ar putea si asta . Eu aveam/am? insa cateva idei (stii cum se spune " putine da.....fixe" ) zise si prin alte topicuri, dar uite le mai zic odat'aci :
Presupunerea nr.  1= Unele state , fara nominalizare- presupun ca ar avea de mai multi ani intelegeri parafate si semnate cu EI, iar acum nu se face decat sa se "deruleze actiunea" conform scenariului ( ori contractului, cine  stie ?) . Exista relatari ale unor martori care zic ca au participat la contact si la discutii .... Cei care au citit cat de cat despre acest subiect sigur stiu la ce ma refer.
Presupunerea  nr. 2 = Exista pe Terra zone strict delimitate care sunt protejate de anumite entitati/specii/rase (ziceti-le cum doriti)  extraterestre .Presupunand ca EI au fast candva pe aici si ar fi lasat o samanta, niste urmasi, ii protejeaza pe acestia prin metode numai de ei stiute. Una din ele ar putea fi  asemanatoare/identica  cu cea din romanul lui Arthur C. Clarke "Orasul si stelele"  si anume de imprimarea in spatiul imediat inconjurator a unor mesaje de avertizare tip  :  " ATENTIE, PERICOL nu va luati de oamenii de tipul X ca sunt " protejatii" MEI ....semnat : DUMNEZEU , ori MANITOU , ori BUDHA, ori MOHAMMED.....
----Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

darieglobur

Citat din: romulus din  13 Aprilie 2008, 22:56:31
-----S-ar putea si asta . Eu aveam/am? insa cateva idei (stii cum se spune " putine da.....fixe" ) zise si prin alte topicuri, dar uite le mai zic odat'aci :
Presupunerea nr.  1= Unele state , fara nominalizare- presupun ca ar avea de mai multi ani intelegeri parafate si semnate cu EI, iar acum nu se face decat sa se "deruleze actiunea" conform scenariului ( ori contractului, cine  stie ?) . Exista relatari ale unor martori care zic ca au participat la contact si la discutii .... Cei care au citit cat de cat despre acest subiect sigur stiu la ce ma refer.
Presupunerea  nr. 2 = Exista pe Terra zone strict delimitate care sunt protejate de anumite entitati/specii/rase (ziceti-le cum doriti)  extraterestre .Presupunand ca EI au fast candva pe aici si ar fi lasat o samanta, niste urmasi, ii protejeaza pe acestia prin metode numai de ei stiute. Una din ele ar putea fi  asemanatoare/identica  cu cea din romanul lui Arthur C. Clarke "Orasul si stelele"  si anume de imprimarea in spatiul imediat inconjurator a unor mesaje de avertizare tip  :  " ATENTIE, PERICOL nu va luati de oamenii de tipul X ca sunt " protejatii" MEI ....semnat : DUMNEZEU , ori MANITOU , ori BUDHA, ori MOHAMMED.....
----Am zis !

eh, no offence, insa presupunerile tale, desi dragute, mi se par cam fanteziste :-D
...und Sie fliegen doch!

Serban M

Interesant textul lui x si tin sa adaug ca teoretic exista asa zisele gauri de sarpe [tunelurile pe baza de energie VRIL : Area51,Egipt,Israel,Bucegi (vezi misterul din Bucegi*),etc] ce ar face foarte usoara o asa zisa vizita.

Serban M

#11
Ei bine,contra-argumentarea domnului jackie28t este absurda.Dosarele mutilarilor bovinelor din SUA au ajuns la niste cifre astronomice si nu din categoria fantezista; si totusi nici pana astazi nu s-a gasit o teorie capabila sa sustina interventia umana in acele masacre extrem de bizare.Nu sunt pro teoriei comerciale insa a sustine ca guvernul se afla la baza acestor fapte ar rezulta ca nu au fost capabili sa sustina experimente in conditii moderne,implicit asupra animalelor.


din postul anterior:
*textul domnului x = (Romulus),nu am mai retinut numele si de aceea am pus x mai sus.

romulus

CitatNu sunt pro teoriei comerciale insa a sustine ca guvernul se afla la baza acestor fapte ar rezulta ca nu au fost capabili sa sustina experimente in conditii moderne,implicit asupra animalelor.
----Nu chiar ca  guvernul se afla la baza faptelor  ci doar ca el   CUNOASTE (si poate a aprobatat ) modalitatea de mutilare , stie imprejurarile stie autorii ......
----Parerea mea.
Citateh, no offence, insa presupunerile tale, desi dragute, mi se par cam fanteziste
----OK darie, pai.......si mie la fel , dar altele  - deocamdata - nu am !
----Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

darieglobur

Citat din: romulus din  14 Aprilie 2008, 09:30:32
----Nu chiar ca  guvernul se afla la baza faptelor  ci doar ca el   CUNOASTE (si poate a aprobatat ) modalitatea de mutilare , stie imprejurarile stie autorii ......
----Parerea mea.----OK darie, pai.......si mie la fel , dar altele  - deocamdata - nu am !
----Am zis !

ok :-D
da' ma gandeam punctul 2 al tau...sa-nteleg ca zici c-ar fi vorba de anumite rase extraterestre sau entitati care ne protejeaza? si d'aia nu mai dau alte rase extraterestre p'acilea? da' pe albanezi si bulgari, de ex, cine-i protejeaza? sau, vorba aia, fiecare cu acolitii lui?:-D
acu', pe bune, io nu cred ca ne ocolesc sau ne baga in seama mai mult decat pe altii...
...und Sie fliegen doch!

romulus

Citatacu', pe bune, io nu cred ca ne ocolesc sau ne baga in seama mai mult decat pe altii...
----Atunci ,zi-mi Darie cum sa-mi explic eu multitudinea de raportari,observatii,documente, preocupari, .....din zona hai sa-i zicem , SUA , comparand cu "ariditatea" de pe zona noastra??
----- Pai noi daca strangem toate documentele referitoare la manifestarile de gen aparitie OZN ori contacte de diverse grade, + comentariile ulterioare si reeditarile , nu vom avea mai mult de 0.05% fata de cele din zona SUA. Ei s'atunci? Sa punem asta pe seama spiritului mercantil al alora de peste ocean si a apetentei de aface di rahat bici si al si vinde la pret de bijuterie ? Nu stiu !! Nu cred ca-i numai asta ......Parerea mea.
-----Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David