Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Baze extraterestre in Antarctica si America de Sud

Creat de Deanna, 24 August 2007, 17:20:37

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Deanna

In volumul "Cele 12 triunghiuri ale mortii",Antonio Ribera dedica un capitol OZN-urilor fabricate de nazisti,care acum s-ar afla in baze subterane in Antarctica si America de Sud,unde coexista impreuna cu extratrestrii,iar aparitiile de OZN-uri din zona se pare ca li s-ar datora.Alte dovezi in sprijinul ipotezei ca unii cercetatori nazisti au fugit in America de Sud cu nave superioare tehnologiei acelor ani gasiti si la adresa: www.ziarultricolorul.ro/eveniment.html?aid=9445

Rayden

Super tare..

insa e mai mult decat atat..si cica oricat de SF ar parea..ar fi real totul..

:ufo:

alinutzu

Apropo de Antarctica spuneau printr-un ziar sau la tv nu mai stiu sigur ca odata cu incalzirea globala, este normal ca antarctica sa se topeasca si vor fi dezghetati noi virusi vechi de cateva mii de ani (de cand s-a format antarctica) si va dati seama si voi ca nu are nimeni imunitate la asa ceva ... momentan ... si cine stie ce alte secrete vor mai iesi la iveala, asta daca nu folosesc extraterestri ceva care sa mentina antarctica inghetata pentru a nu iesi la iveala vreun tunel sau mai stiu eu ce .....
can't stop the signal ...

alx

Citat din: Deanna din  24 August 2007, 17:20:37
In volumul "Cele 12 triunghiuri ale mortii",Antonio Ribera dedica un capitol OZN-urilor fabricate de nazisti,care acum s-ar afla in baze subterane in Antarctica si America de Sud,unde coexista impreuna cu extratrestrii,iar aparitiile de OZN-uri din zona se pare ca li s-ar datora.Alte dovezi in sprijinul ipotezei ca unii cercetatori nazisti au fugit in America de Sud cu nave superioare tehnologiei acelor ani gasiti si la adresa: www.ziarultricolorul.ro/eveniment.html?aid=9445

daca ziarultricolorul (cu literemici,ca mari nu merita) este sursa ta...,si daca tot de acolo mai poti aduce dovezi...valeu!  ce ai vrea sa comenteze NASA? fiti seriosi,oameni buni,si nu mai plecati ochiul la toate aberatiile unor ziaristi care se tem ca vor ramane fara cititori(adica fara paine),si se apuca de inventat...he he he...cosmonauti reveniti pe pamant dupa cateva zeci de ani...la fel de tineri...lol...
  Poate ca ar fi mai bine sa cautati si alte surse,mai de incredere...nu tot felul de savanti de gazeta!  si poate ca ar fi mai bine sa ne gandim toti de 2(doua) ori inainte de a ocupa spatiu pe server...cu astfel de fabule/povestioare,ca legende nu pot sa le spun!
   parerea mea!   alx
ps . si cine e domnul care ne releva cu atata nonsalanta adevarul?  nu cumva unul care vrea sa-si vanda cartile?  si ce motiv mai bun sa cumperi o astfel de carte putea gasi?
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

alinutzu

Citat din: alx din  24 August 2007, 23:41:07
daca ziarultricolorul (cu literemici,ca mari nu merita) este sursa ta...,si daca tot de acolo mai poti aduce dovezi...valeu!  ce ai vrea sa comenteze NASA? fiti seriosi,oameni buni,si nu mai plecati ochiul la toate aberatiile unor ziaristi care se tem ca vor ramane fara cititori(adica fara paine),si se apuca de inventat...he he he...cosmonauti reveniti pe pamant dupa cateva zeci de ani...la fel de tineri...lol...
  Poate ca ar fi mai bine sa cautati si alte surse,mai de incredere...nu tot felul de savanti de gazeta!  si poate ca ar fi mai bine sa ne gandim toti de 2(doua) ori inainte de a ocupa spatiu pe server...cu astfel de fabule/povestioare,ca legende nu pot sa le spun!
   parerea mea!   alx
ps . si cine e domnul care ne releva cu atata nonsalanta adevarul?  nu cumva unul care vrea sa-si vanda cartile?  si ce motiv mai bun sa cumperi o astfel de carte putea gasi?

adevarul cam asta este ... pare mai de incredere o sursa cunoscuta decat unu care abia ai auzit de ea, una cunoscuta nu si-ar strica reputatia pentru nimic in lume pe cand una ca aceasta nu are nimic de pierdut ...

Insa trebuie sa recunosc ca s-au inspirat de undeva si cel care a scris articolul acesta ... si anume "hitler's wonder weapons" vei gasi un documentar pe net cu acest titlu ... numele vorbeste de la sine , un documentar interesant, dar nu spune nimic de Antarctica ...
can't stop the signal ...

Rayden

realitate..fantezie..poate spune cineva cu mana pe inima ca asa e ?

a fost mai demult un documentar pe Discovery channel ce dezbatea problema farfuriilor zburatoare germane, baze in antarctica si era f interesant..

plus k..am prins perioada si aici ma refer la anii '90 cand s-a facut mare valva atunci cu acea presupusa intoarcere din spatiu cosmic a unei nave cosmice construite de nazisti..

nu uitati ca totusi cineva mai filtreaza informatiile pana se ajunge la noi..si in plus..putem fi siguri ca e adevarat tot ce auzim sau fals tot ce citim ?

si fum fara foc nu cred ca iese..

Deanna

#6
Am gasit un filmulet realizat recent,in care sint date coordonatele bazei,localizate cu google earth.Din pacate filmul este in ruseste si nu inteleg mai nimic din comentariu,stie cineva rusa,sa faca un rezumat?
www.youtube.com/watch?v=0lyJKNPU2wE
Tot acolo mai gasiti un filmulet,intitulat "Hitler escape in Antarctica"?cu fotografii cu o posibila baza OZN in Germania anilor '45 si sub lacul Vostok,si imagini cu un raid asupra bazei din Antarctica in 1947,in care s-a incercat distrugerea ei... :ufo:

StarDust

Eu cred doar ca Hitler a incercat sa faca OZN-uri, incercand sa creeze niste aparate de genul celor raportate de piloti. Nu cred ca a reusit nimic. Credeti ca mai pierdea vremea cu V1/2 si alte arme f. costisitoare daca avea macar o farama din tehnologia OZN care e vizibila in filmari si rapoarte?Cred ca a avut laboratoare ultrasecrete care se ocupau cu asta, dar nu cred ca i-a reusit nimic, cel mult niste machete.
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

StarDust

Tot ei sunt cei care au introdus in lupta primul avion cu reactie Messerschimtt 262, ca sa va dati seama cat de avansata era tehnica germana atunci, la aceste avioane trebuiau schimbate palele rotoarelor dupa fiecare zbor ptr ca acestea se uzau excesiv dupa cateva ore de zbor,deci nici motoarele cu reactie nu erau f. fiabile, ce sa mai vorbim de alte tehnologii... Va salut!
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

lylyt_ice

 Pe aceasta tema sunt fondate multe speculatii...DAR !!! de ce pina acum,(avind in vedere ca multe tari au in spatiu sateliti)nimeni nu dovedeste prin dovezi palpabile ca intradevar exista tuneluri, farfurii zburatoare de origina germana si ca intradevar in centrul pamintului sunt alte civilizatii? de ex.Chinezii, Rusii ...ar putea trimete expeditii in acele zone si nu cred ca nu ar reusii sa dovedeasca ori ca sunt ori ca nu sunt fondate aceste presupuneri.Acum sa aberam total...:ce ar fii daca pina la urma aflam ca nu exista extraterestrii si ca toate aparitiile de la inceputul lumii pina astazi,sunt tehnologii si oameni din zilele noastre care folosesc tehnica,calatoriilor in timp si teleportarea.Ei au creeat rasa asta a noastra cu capacitatea redusa a creerului si ei au organizat totul prin intermediul religiilor....? ....si tot ei sunt si cei care ne conduc acum....si ne zapacesc cu tot felul de aparitii (uite popa, nu e popa)facindu-ne sa credem in extraterestrii si tot felul de creaturi :::? Cine credeti voi ca produce tot felul de filme SF...(?) si care este scopul(?) Ce ziceti voi...? daca totul este numai un SCHOU, ca sa pregateasca venirea anticristului(?) si adavaratul IISUS, este de fapt omul (adica noi) care va reusii sa intre in rezonanta cu centrul galactic si astfel eliberindu-se din ghearele materiei si matrixului creeat de acesti indivizi........????????????? De ce nu mai au oamenii voie pe Luna ? cine sunt aceea care au baze amplasate acolo ? si de ce tot teatrul cu razboaie imense (ex.Al II- lea rasb.mond.) cind de fapt conducatorii celor mai mari puteri ,in spatele culiselor organizau totul impreuna, exact cum primeau ordine de la cineva mult mai superior (DE LA CINE?) Cine a distrus toate dovezile din trecut(?)ex.biblioteca din ALEXANDRIA ? Cultura indiana si dovezile ei? De ce (?) cine mai gaseste pe ici pe colo dovezi,este discreditat si se efectueaza antipropaganda pe tot frontul impotriva lui?Ex.Von Daniken +++++altii ? Cine are ochi sa vada....!!!!! Nu vedeti ca suntem condusi numai de MAIMUTOI (?) care are moaca mai de idiot, ala are toate sansele sa ajunga mare om in politica....! DE CE? pentru ca cei din spatele culiselor, de prosti si inculti au nevoie... sau de femei urite si strimbe care daca sunt in politica si le faci un compliment,...face tot ce i se ordona ex.Merkel.........Treziti-va oameni buni...si incercati sa treziti si pe altii cit mai este timp!!!!!!!!!!!! Apropo...! chiar credeti ca pe planeta asta care se apropie, Nibiru,sau ce nume i-au mai dat, sunt intradevar cei rai sau e in curs de coeziune cu Teera,sau produce catastrofe pe pamint   ? sau poate(!) cauta cineva motive ca sa aiba acoperire si sa bombardeze cu toate rachetele moderne acest obiect ciudat ? DE CE ?
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

StarDust

Eu sunt convins ca in Antarctica, toate marile puteri au baze de cercetare din cel putin doua motive:

1.Sunt convins ca sub calota de gheata sunt multe "chestii" interesante inghetate.
2. Acolo nu ai deranjeaza nimeni, in conditiile de acolo sunt feriti de ochii lumii si pot
face ce experimente vor.

Clar, toate marile guverne sunt dirijate din afara.
Asa cum zicea si Lylyt, ca sa ajungi politician si conducatorul unei mari puteri nu tre' sa
ai prea multe in cap, tre' sa faci doar ce ti se spune.Iar chestiile ciudate de pe Marte si
mai ales de pe Luna, m-au convins ca "outside" se intampla ceva.Vom mai vedea...
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

DeAdrianF

Buna la toata lumea,
Interesant subiect si controversial.Ca este ceva in neregula este clar si numai cine nu vrea (sau nu are posibilitati de a fii la curent cu evenimentele din ultimii 2000 de ani si mai bine  :wink:) nu poate sa vada un anume ritm in evenimentele globale ,un ritm care se accelereaza in ultimul timp exponential si pare sa duca la un apogeu cit de curind (ca va fii venirea Anticristului,reaparitia planetei NiBiru sau sfirsitul calendarului Mayan in 2012 sau alte preziceri ramane de vazut).Eu va recomand doua carti (din pacate in engleza ) care trateaza foarte bine niste intrebari cheie (puse si de lylyt_ice) in acest forum.
Prima carte se numeste - Fingerprints of the Gods si e scrisa de Graham Hancock ( am sa caut poate pot sa o upload pe vreun site in format ebook)
iar a doua este usor de gasit pe internet aici :

http://www.missilegate.com/rfz/swaz/index.htm

Lectura placuta !

DeAdrianF

baguvix

Nu voi fi un om obisnuit, pentru ca am dreptul sa fiu extraordinar.

AdiM

Subiectul e interesant, dar am citit la intimplare din carte si am gasit un pasaj care cuprinde cel putin 3 afirmatii discutabile:

"Piri Reis could not have acquired his information on this latter region from contemporary explorers because Antarctica remained undiscovered until AD 1818, more than 300 years after he drew the map."

Mai corect ar fi fost asa:

"Piri Reis could not have acquired his information on this latter region from contemporary explorers (scientifically acknowledged) because Antarctica remained undiscovered (scientifically acknowledged) until AD 1818, more than 300 years after he drew the map (scientifically acknowledged)."

Citatul original spune: "Piri Reis nu putea obtine informatiile sale despre aceasta regiune de la exploratorii contemporani, fiindca Antarctica a ramas nedescoperita pina in 1818, cu peste 300 de ani dupa ce el a desenat harta."

Inadvertente:
1. "Piri Reis nu putea obtine informatiile sale despre aceasta regiune de la exploratorii contemporani" este o afirmatie valida numai daca acceptam ca tot ce stiau exploratorii contemporani a fost publicat si validat stiintific. Dar e destul de probabil ca in vremea lui circulau multe informatii care erau tinute secrete, asa cum se intimpla si azi.
2. "Antarctica a ramas nedescoperita pina in 1818" dupa istoria oficiala a descoperirilor geografice, dar sa nu uitam ca si azi se crede ca America a fost descoperita de Columb, cu toate ca exista multe alte relatari care arata ca America fusese gasita cu mult inaintea lui Columb. Simplul fapt ca lumea stiintifica nu le atesta oficial, nu le face false.
3. "cu peste 300 de ani dupa ce el a desenat harta" este iarasi discutabil, fiindca nu se stie clar daca harta lui Piri Reis nu era o copie a unei harti mult mai vechi.

Misterul ramine, dar abordarea limitata la ce accepta stiinta e destul de limpede. Pacat ca stiinta cauta doar sa inchisteze lucrurile in explicatii si sabloane de gindire, in loc sa caute adevarul.

Parerea mea.