Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Propunere expeditie pentru vara lui 2006

Creat de baaron, 19 Ianuarie 2006, 18:55:57

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Necunoscutul

La anul unde veti merge in expeditie? Sau nu o sa mai faceti?


8-)

paleoastronaut

#46
Cine il cunoaste pe ufologul RUDAN?Spunea de organizarea unei expeditii tot in curbura carpatilor la BOZIORU parca..Acolo ar fi o necropola cu schelete de GIGANTI de aproape 3METRI...Stie cineva ceva de asta?In plus in anii 80 acolo a avut loc un foarte straniu incident ozn in care au fost implicati si oameni si mai multe aparate....totul deasupra si in zona necropolei..asa ca hai la ..bozioru.....sau cum so numi

pri3st3ss

despre necropola,sau despre expeditia dlui rudan?
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

paleoastronaut

#48
de ambele daca sunt informatii in acest sens.as vrea si eu sa stiu pe cine deranjeaza descoperirea si oficializarea descoperirii acestor schelete de uriasi care dovedesc prezenta unei POPULATII organizate de acest tip in zona carpatilor.Si de ce nu se gasesc aceste schelete intr-un muzeu?si de ce nici in cartile de istorie nu se sufla nici o vorbulita despre asta?

ryn

Scheletele chiar sunt intr-un muzeu numai ca nu sunt expuse...

paleoastronaut

#50
Bine RYN..Sunt ascunse in beciurile unui muzeu?Si cum facem sa le scoatem la lumina?De ce nu organizezi o expeditie de cercetare si filmare-fotografiere a zonei si a necropolei?Si ce aprobari iti trebuie sa poti  macar sa fotografiezi scheletele ?

Protector

Citat din: paleoastronaut din  28 Iulie 2006, 19:38:04
Bine RYN..Sunt ascunse in beciurile unui muzeu?Si cum facem sa le scoatem la lumina?De ce nu organizezi o expeditie de cercetare si filmare-fotografiere a zonei si a necropolei?Si ce aprobari iti trebuie sa poti  macar sa fotografiezi scheletele ?

Organizam un drum la acel muzeu si ceva bani ptr mituire...Atunci se rezolva... :-o

paleoastronaut

#52
Suna interesant...poate ca asa ar si trebui sa facem...

prosecco

stiti cumva numele muzeului in care s-ar putea afla aceste schelete de giganti?in ce oras?

ryn

Scheletele nu apartin unor uriasi decat in aceptiunea noastra. In 1988 am descoperit in preajma unui site arheoligic scheletele unor pigmei si nimeni nu considera ca este ceva iesit dn comun asta, ba eu cred ca este ceva normal si nu de prima pagina in Bulina Rosie

paleoastronaut

#55
Cativa GHITA MURESANI la o populatie de 21 de milioane ca a Romaniei..Da se incadreaza in limitele statistice...Dar o necropola in care TOTI DEFUNCTII AVEAU PESTE 2,50m...Asta SFIDEAZA statistica...Era o populatie de uriasi..nu cateva cazuri izolate...In zilele noastre ce sanse sunt ca intr-un SINGUR SAT sa fie toti peste 2,50m?Va spun eu...ZERO BARAT...Deci RYN...Fa un salt la BOZIORU..Daca am retinut bine de la Rudan....Nu uita ca in biblie pe langa GOLIATH mai sunt mentionate popoare de uriasi ...ramase din vechime..fiind vorba tot de manipulari genetice ale rasei noastre de catre alieni ,incrucisari de gene intre fiicele pamantenilor si "FII ZEILOR" ..ESTE CLAR DE CE SI SUBIECTUL URIASILOR ESTE BINE INGROPAT IN DIVERSIUNI SI MINCIUNA..si uite saracii ce mult isi doreau sa semene cu zeii....incat isi alungeau capetele...pe voi ce v-ar determina sa alungiti capetele copiilor vostri? De urma asta pastrata in strat fosilizat ce ziceti....

ryn

Trecand peste modul de exprimare, iti pot spune ca Bozioru nu este singurul loc unde au fost descoperite ramasite umane de mari dimensiuni. Locatia de care spui tu este in vizorul nostru de ceva vreme doar ca acum avem de prelucrat o groaza de material. Cand vom organiza expeditie la Bozioru te invitam sa investigam impreuna asa cum invitatia este deschisa oricarui membru.Din cate imi aduc aminte am facut patru iesiri si nu am citit pe aici sa se anunte cineva ca doreste sa vina cu noi. Din fotoliu, sprijinit cu fruntea de mouse e usor de criticat...  :-D

Elvin

http://www28.brinkster.com/aimroot/?a=111     
   iata o 'ramasita umana de mari dimensiuni" descoperita in Irak. Astept parerea unor experti in fotografie sa vedem daca e fake

ryn

Este acelasi articol din Ziua care preia la randul sau un fragment dintr-o carte de Radu Cinamar "Viitor cu cap de mort" care este un roman. Adica produsul imaginatiei autorului. Fotografia este foarte frumoasa are 75 dpi adica numai buna sa-i numaram cei doi trei pixeli din care e compusa...

mirela

Ce spune-ti de harta Romaniei, sa vedem cam in ce zone se aglomereaza "minunile".Fiecare din noi o poate face acasa aceasta harta si sa o publice pe site-ul acesta.
Apokryphos, securistul din DIA nu trimite intr-o zona anume,daca este cu adevarat un loc in tara unde exista probe indubitabile despre existenta ET,sau despre trecutul poporului roman,securistul de care vorbesti nu ar trimite pe nimeni acolo.Nu uita ca orice dovada poate fi distrusa sau masluita.
Harta de care vorbeam ar putea contine locuri cu aparitii de OZN-uri,cercuri pe cimp,oameni cu puteri asa zis paranormale,etc.