Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

RUFOn are nevoie de tine! Propune un logo!

Creat de spooky, 18 August 2007, 10:48:10

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

jean

Dupa mine, cel mai serios si interesant ramane tot asta:
http://www.rufon.org/forum/index.php?action=dlattach;topic=1290.0;attach=19544;image
                                   
Adevarul este dincolo de noi

StarDust

Propun o mica "cosmetizare" la R-ul de la logo. Cred ca merge asa mai rotunjit.
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

fiulploii


fiulploii


fiulploii

Citat din: Guest din  03 Ianuarie 2014, 21:24:05
Salut,

Din punctul meu de vedere, ca sa imbunatatesti prezentarile, ar trebui sa miscorezi spatiul dintre litere, si eventual mai subtiate (daca mergi pe stilul agentiei spatiale renumite), acum pare putin labartat, astfel ii scade putin efectul de "inchegare". De asemenea simbolul (ma refer la elementul grafic) trebuie adaugat foarte natural si compus in logo, nu trebuie sa para 2 elemente distincte. De aceea, dintre variantele tale as spune ca Untitled-3-08.jpg este cea mai potrivita.

Cu bine,

  Salut,
Merci de aprecieri . Am invatat din experienta ca nu e frumos ce imi place mie ci ceea ce ii place platitorului , in cazul de fatza , administratia siteului.
Eu le-am cerut o lista precisa de caracteristici insa este liber ales peste tot  :lol: sub deviza '' sa vedem ce iese '' .
Cele de mai sus sunt facute asa , la liber , dupa cum e si cerinta. La momentul cand o sa se puna problema serios si o sa se raspunda punctual la chestionarul meu de la inceput , abia atunci o sa stim ce si cum.
Pana atunci e pierdere de vreme recreativa , cu tot respectul pentru administratie.
Parerea mea.. daca vrei sa faci ceva apai atunci sti ce sa ceri sau ce asteptari ai  de la proiectul pe care il initiezi , nu?

classic

Logo-ul ca logo, dar cum ramane cu design-ul? Cu tot respectul, pagina principala a siteului arata mult mai bine in trecut, si dupa cum arata template-ul folosit acum, nu pare sa se imbunatateasca. Sunt atat de multe optiuni gratuite pentru platforma wordpress (exemple), ca e aproape imposibil sa nu gasesti o tema potrivita.Forumul (smf-ul) poate fi, la randu-i, recolorat, cel putin pentru a semana cu frontispiciul.
We all live under the same sky, but we don't all have the same horizon.
(K. Adenauer)

spooky

Salutare. Scuze de intarziere, o sa revin cu un feedback... in aceste zile sunt prins de niste probleme picante, a caror sursa, nu as vrea sa o pun pe teoria conspiratiilor. :)

Saptmana viitoare revin cu impresii. Am vazut unele incercari si idei foarte bune.
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

spooky

PS

In ultimele ai inlocuit O-ul cu un disc... e o idee buna... ai putea sa faci ca acel disc sa nu fie atat de mult aplecat si sa fie putin mai rotund si sa fie pe aceeasi inclinatie cu ,,unda" care vine de sus... in speta, ar trebui aliniate cele 2 componente astfel incat sa dea senzatia de continuitate (a unui disc zburator / ozn care are o dara, un fel de zbor gen orbita in jurul textului RUFON).

In primele incercari, acea orbita trece pe deasupra textului, chiar si varianta tricolora, dar ce ar trebui ca, fie ca e vorba de o curba, fie de mai multe, sa nu fie fizic separate de textul cuvantului RUFON, ci sa existe un fel de separatie .... practic U-ul taiat de curbe (litera U va fi practic compusa din 2  elemente, deasupra curbei si dedesubt, astfel incat sa existe o distanta intre curba si componentele literei U, pentru a putea oferi si o transparenta de a fi asezata indiferent culoarea fundalului).
Evident, cred ca toata treaba e realizata vectorial, nu?
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

classic

Din ceea ce a creat @fiulploii, asta imi pare cel mai reusit:
We all live under the same sky, but we don't all have the same horizon.
(K. Adenauer)

SLEAH19

Citat din: spooky din  23 Ianuarie 2014, 12:54:29
Salutare. Scuze de intarziere, o sa revin cu un feedback... in aceste zile sunt prins de niste probleme picante, a caror sursa, nu as vrea sa o pun pe teoria conspiratiilor. :)

Daca ai facut atingere, neaparat trebuie sa vii cu detalii!
Banuiesc ca esti pe lista celor carora li se ,,treneaza,, o eventuala prezenta prin preajma statiunii Davos in aceste zile!

O lume normală este aceea în care diavolul este în iad, nu mai există religii iar Iisus este la Guvernare!

Cercetează totul şi reţine doar ce e de trebuinţă !