Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

RUFOn are nevoie de tine! Propune un logo!

Creat de spooky, 18 August 2007, 10:48:10

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

alx

"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

SLEAH19

#46
  Ar trebui studiată şi luată în calcul ataşarea la forum a unui server cu parolă de tip Teamspeak3 sau Raidcall sau alte variante de gen.
Utilizez aşa ceva în WOT unde suntem online în fiecare seară deşi echipa e formată din români din toată Europa , se aude extraordinar şi este  foarte util.

Probabil că nu va trece mult timp până o să apară Forumul parţial vorbit. Partea de Ts3 se poate organiza foarte bine.
Numele serverului şi parola de acces va fi dată userilor de la un anumit nivel după nişte criterii stabilite prin consultari pe forum.

Partea de Ts3 va avea  în primul rând  o Sală Mare a Congreselor  şi o multitudine de Camere pe Subiecte, o Cameră Administrativă unde se intră cu o a doua parolă  stiută doar de Admini unde se vor discuta anumite lucruri care nu privesc pe toată lumea. Se poate crea şi o cameră de chat unde putem discuta liber tot felul de bârfe, putem să introducem şi ,, Fata de la Camera 5,, o prindem acolo şi îi tragem o..morală virtuală  :wink: Accesul dintr-o cameră de discuţii într-o alta se face printr-un simplu click .


Gândiţi-vă că nu trebuie decât căşti cu microfon şi suntem toţi online, când cineva are un subiect important scrie pe forum ziua şi ora când vrea să ţină o conferinţă pe acel subiect şi toţi cei interesaţi vor intra iar o stenogramă cu esenţa acelei discuţii poate fi scrisă pe forum .

Se pierde într-adevăr farmecul întâlnirilor la o bere dar se câştigă pe de altă parte, de ex  Ts3  suportă 500 de persoane logate concomitent , cum ar fi ca Urban să-i ia un interviu lui Toni Victor Moldovan în Sala Congreselor deşi acesta vorbeşete din cabinetul lui din Suedia, sau după ce termină cele 3333 de postări scrise , Xanadron ne convoacă la discuţii pe varii subiecte vorbite, după ce pune peniţa în cui.

Ori de câte ori de impune, parola va fi schimbată de către Alx iar cea nouă va fi transmisă prin PM celor care rămân în lista de agreaţi pentru forumul vorbit.
O lume normală este aceea în care diavolul este în iad, nu mai există religii iar Iisus este la Guvernare!

Cercetează totul şi reţine doar ce e de trebuinţă !

fiulploii

Atasat un proiect de logo
Citat din: Xanadron din  24 Noiembrie 2013, 22:18:41
.. mai glumetze si nu prea utilizabile,

  Explicatii simbolism  :-D
      Calul - troian poate, cu legaturi insa spre romanul Catirul a lui Asimov. Iar de aici legaturile cu cele doua potentiale fundatii de azi sau din totdeauna. :-D
      Ghearele - ale cui oare? - simbolismul matrixului actual
      Partea superioara a craniului Catirului sau a succesorilor clone ce vegheaza la aplicarea Legii. Totodata , craniul ascunde in el si forma anumitor nave de inspectie.
      Iar din toate acestea incearca sa evadeze RUFON .

  Amanuntele in viitor.  8-)

Arhanghelul

#48
Deobicei ... se da un premiu ... "creatorului" de inspiratie ... pentru logo ...

Deci ... astept premierea ...  :evil:


Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

Urban

...good ol' times in spirit retro

Urban

...sau mai de primavara spre vara


PS
Am incercat sa postez in acelasi mesaj dar expirase timpul, sorry :-D

alx

Ca tot n-avusei ce sa fac acu ceva vreme,am facut o...chestie.
Nu-i nici logo,
nici afis,
Strutocangur prapadit!
  Adica,nu are legatura cu concursul de fata,ci e doar o incercare,sa vad ce iese.NU ESTE LOGO!


"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

fiulploii

Citat din: alx din  12 Decembrie 2013, 00:37:44
Ca tot n-avusei ce sa fac acu ceva vreme,am facut o...chestie.
Nu-i nici logo,
nici afis,
Strutocangur prapadit!
  Adica,nu are legatura cu concursul de fata,ci e doar o incercare,sa vad ce iese.NU ESTE LOGO!
Adica pregatesti  in secret afisul pentru simpozionul din primavara?  :-D

klingonianul mascat

Soarele este o stea din 100 de bilioane de stele in aceasta galaxie. Galaxia noastra este una din bilioanele de galaxii ce populeaza universul. Ar fi ilogic sa credem ca suntem singuri in acest univers. (Werner von Braun)

fiulploii

Eu sunt curios ce simbolizeaza in conceptia autorului litera ''O '' din actuala sigla Rufon daca poate explica cineva. Multumesc.

Delta


abyss

E un inceput bun. Totusi seamana prea mult cu o coperta la un manual de chimie. Mai fa si alte incercari.

spooky

Citat din: fiulploii din  14 Decembrie 2013, 23:30:48
Eu sunt curios ce simbolizeaza in conceptia autorului litera ''O '' din actuala sigla Rufon daca poate explica cineva. Multumesc.


Nimic deosebit... glife culese de pe ,,relicve"... sau ceva in genul mi-a explicat la vremea respectiva cine a facut asta.
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

abyss

 :-) Seamana cu unele din cheile lui Solomon:


fiulploii

#59
Asa o fi cum ziceti toti insa din diverse motive mie imi pare a fi o amuleta primita cadou la revista saptamanala Pif
  prin 1976-77.  Era de culoare mustar inchis si cu un diametru de cca. 5 cm.  :roll:
  Acuma, ce vrea sa zica simbolurile alea  :evil: ma abtin insa daca se punea imaginea la un anumit topic tampit de pe aici sa vezi ce discutii ieseau , brici- nu altceva.
  Parerea mea..