Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

RUFOn are nevoie de tine! Propune un logo!

Creat de spooky, 18 August 2007, 10:48:10

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

spooky

"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

alinutzu

o sa ma apuc si eu, acum am vazut anuntul  :cry:, ce o iesi o iesi
can't stop the signal ...

jackie28t

#17
De antrenament va recomand   8-)
http://www.photoshoptopsecret.com/

http://www.youtube.com/v/bpEwJzsFJ_g



Spor la lucru...............

baguvix

am eu cele 4 dvd ...14,21 GB ocupa pe hard cele 4 iar pe langa cele 4 dvd mai cotine si un bonus dvd care ocupa pe hard 2,67 GB


Nu voi fi un om obisnuit, pentru ca am dreptul sa fiu extraordinar.

spooky

multumesc jackie ca ajuti oamenii sa faca un logo mai spectaculos... dar nu de asta e nevoie... poate la concursul de creat ozn.

am rugamintea ca cei care vor sa trimita lucrari sa nu trimita lucrari cu fundal (background)...

sigla va fi pusa pe diverse fundaluri, asadar nu e important sa existe fundal.

inca mai astept lucrarile voastre pana saptamana viitoare.
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

jackie28t

#20
Cu placere Spooky.Ajut si eu cum pot
Nu ma pricep deloc chiar la grafica dar pentru ca mi-am instalat ''photoshop 7.0'' zilele trecute am sa incerc si eu un LOGO mai ales ca ai spus ceva de ''recompensatii''  :-D

Citat din: spooky din  18 August 2007, 10:48:10
Câºtigãtorul ºi finaliºtii vor fi recompensaþi [detalii în curând].


spooky

mi s-a recomandat sa specific faptul ca nu dorim un BANNER, ci un LOGO... asa cum am dat exemplu la inceputul acestui subiect, dar chiar mult mai simplu decat acelea, fara efecte gen: shadow, glow, bevel, emboss...
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

baguvix

oh :D atunci ultimele lucrari ale mele nus bune :D eh ata ete
Nu voi fi un om obisnuit, pentru ca am dreptul sa fiu extraordinar.

jackie28t

#23
Pai eu nu am pomenit nimic de BANNER dar e bine ca ai specificat si acest lucru.Multi care nu stiau vor lua aminte aceasta sesizare.  :-D

spooky

apropo, pot fi si schite... drafturi... din topor cum zic altii... eventual chiar facute pe hartie si scanate.
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

jackie28t


mindblast

Citat din: jackie28t din  07 Septembrie 2007, 21:36:21
Spooky deci ai nevoie de ceva clasic  :roll:

Nu exista logo clasic sau modern. Exista doar logo. Un logo nu trebuie sa fie spectaculos, trebuie sa isi atinga obiectivul, acela de a reprezenta un brand. Trebuie sa arate bine si pe alb-negru si pe color.

vampyrashu

logo fara background salvat:  .psd, .png sau .gif , preferabil vectorial?

spooky

in momentul in care trimiteti initial logo-ul poate sa fie jpg/gif/png.

ulterior vom avea nevoie de logo-ul selectat castigator in format psd/ai/cdr (preferabil vectorial) si de eventual a aduce anumite modificari la el.
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

lylyt_ice

 Inca nu a avut loc procesul de selectie, sau nu a fost trimes nici un logo...?
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?