Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Viziune !

Creat de OzN_HunteR, 05 August 2007, 23:10:32

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Ce parere aveti !

E de rau !
3 (33.3%)
Nu stiu !
5 (55.6%)
E de bine !
1 (11.1%)

Numărul total de membrii care au votat: 7

Evia

Apollyon-este numele dat de greci Satanei , si inseamna Distrugatorul.
Tot grecii au o legenda care spune ca in bataliile dintre ingerii din Rai si cei cazuti in Abis Apollyon aparea imbarcat in fum rosu si negru.
Acum:nu stiu daca viziunea ta are legatura cu asta.
Exista si o carte de fictiune numita Apollyon-The Destroyer.
Trebuie sa iti mentionez ca partial este fictiune , iar partial inspirata din Biblie.
In alte legende se spune ca Apollyon era un arcas extraordinar , iar sagetile lui erau facute din fum.....
Poate iti mai amintesti si alte detalii....cit de  mici si nesemnificative ti se par la prima vedere....

loreley


       Cred ca a citit  cartea  si  de  aceea   are viziuni :-D
       Parerea mea este  ca topicul este cam "mult  zgomot pentru nimic" :-D

      Ozn hunter
      Ai spus cumva ca ai parapareza spastica  ?(n-am  timp sa  recitesc  topicul)

Evia

Pentru cineva care nu prea vrea sa isi aduca aminte de "dramele "traite prea le mentionezi pe toate.....
Asa face un "copil" cand vrea atentie....se foloseste de sentimentul de mila al celorlati mentionind cit a suferit...
daca ma insel imi cer scuze anticipat.....

OzN_HunteR

Imi pare rau dar daca voi credeti cami plang de mila va inselati .....
PS : e prima oara cand aud de cartea aia
A nation which has forgotten the quality of courage which in the past has been brought to public life is not as likely to insist upon or regard that quality in its chosen leaders today - and in fact we have forgotten.

John.F.Kennedy

Yagg

Hunter,

o sã îþi rãspund foarte simplu ºi clar:

este alegerea ta sã scrii pe acest forum sau sã nu îl mai frecventezi, deci nu cred cã ar trebui sã te simþi lezat de atitudinile unor utilizatori care nu vor sã îþi înghitã poveºtile, la fel cum nici eu nu sunt obligat sã îþi rãspund, dar câteodatã e bine sã îi dai câteva obiective omului în viaþã.

Sunt sigur cã eºti un gamer maniac, un jucãtor de Counter Strike, care nu pune mâna pe cartea de Limba Românã sã înveþe sã punã mãcar o cratimã cum trebuie. La 20 de ani ar trebui sã ºtii sã scrii corect în românã, chiar dacã poveºtile tale sunt fascinante, nu poþi scrie o carte, de exemplu ca Jo Rowling... hai cã de Harry Potter ai auzit.

Broker, sportiv de performanþã, ospãtar, IT... ceva nu se leagã ºi cred cã pierzi timp util... ia manualul de a V-a de Limba Românã ºi citeºte pe acolo sã vezi cum scapi de vedenii.

Dacã vrei sã fascinezi publicul în continuare cu poveºtile tale, mãcar fã-o stilat. Un sfat prietenesc: lasã-te de Counter Strike cã nu îþi dã mâncare.

Bau!


Arckadii

Toate ca toate oameni buni insa va rog sa va limitati la subiect si sa terminati cu atacurile la persoana. Daca aveti vreun sfat referitor la corectitudinea frazelor scrise de membrii acestui forum si daca va simtiti indreptatiti sa judecati si sa dati lectii altora o puteti face pe MP, in mod civilizat. Altfel, va rog sa va limitati stric la subiectul in curs.


Ark

Evia

Ok.fara atac la persoana :|
Sa zicem ca ai vazut ceea ce ai vazut.Incearca sa iti mai amintesti si alte detalii decit cele care le-ai specificat.Ai zis un oras...cu cu cladiri ?(ma refer cam de prin ce an ti s-au parut tie?dupa  1500?).Orice alt detaliu nesemnificativ...poate insemna foarte mult....
Viziunile nu apar fara nici un motiv.
Daca ai vazut ceea ce ai vazut...."ti s-a aratat cu un motiv".
Alta intrebare:in afara de imagini si de sentimentul de frica . ai simtit cumva si "mirosuri", senzatia de cald??
???

OzN_HunteR

#52
In primul rand vreau sai multumesc lui Arckadii pentru ajutor in cazul atacului de persoana, in al doilea rand vorba ca mai gresesc unele cuvinte e din cauza ca scriu xam repede pe tastatura ( in fine asa nu prea vad ce conteaza ). Si acuma raspunsul pentru: Evia

Orasul era ca un fel de campie cu cateva cabane, tot ce era in jurul meu ardea si mirosea a mort ( adika mirosul ala pe care il simti cand treci pe langa o pisica moarta ), si am avut senzati de frig !

PS: 1: de unde sti ca joc Counter Strike ? ( recunosc ca mai joc din cand in cand )
      2: de unde sti de profilul meu de pe Ghomats ?
A nation which has forgotten the quality of courage which in the past has been brought to public life is not as likely to insist upon or regard that quality in its chosen leaders today - and in fact we have forgotten.

John.F.Kennedy

mistic

Si mie s-a intamplat ceva ciudat m-am sculat pe la 2:30, dar ince hal! Am simtit ca corpul meu vibra dar ce vibratie tare m-am si speriat si simteam vibratia si sus putin de rinichi parca suia ca niste tuburi si apoi am simtit ceva la cap. Inainte sa ma trezesc am visat o portita in forma de romb care emitea o lumina albastra si apoi m-am trezit si v-am zis. Am incercat sa ma culc dar mi s-a intamplat acelasi lucru dar nu mai puteam deschide ochii ma chinuiam sa ii deschid si pana la urna am reusit. Am iesit afara am luat bicla si la plimbare. Plimbare somnoroasa. Am ajuns acasa din nou iar mi sa intamplat acelasi lucru. Am stat treaz si nu sh pana la urma am adormit. Ciudat nu??

OzN_HunteR

E destul de interesant ! Nu stiu ce ar putea fi !
A nation which has forgotten the quality of courage which in the past has been brought to public life is not as likely to insist upon or regard that quality in its chosen leaders today - and in fact we have forgotten.

John.F.Kennedy

Evia

Cadavre ai vazut?
Vezi tu , am vb cu o groaza de oameni care au viziuni.....si tot timpul uita sa spuna amanunte importante..:(
Mirosea a mort , dar cadavre ai vazut?
Ceva oameni , demoni , fiinte?
sau numai lucruri ?
In viziune ai "simtit" ca acolo a avut loc ce anume?
dar te rog zi-mi senazatia de atunci....nu ce te-ai gindit dupa aia.
In Iad se considera ca ard focuri vesnice dar ingheti de frig pentru ca suflet nu mai ai ca sa te incalzeasca.
erau cabane?
cam in ce perioada de timp le-ai putea plasa?
zgomote nu ai auzit nimic?

Evia

 :wink:
Nu bag mana in foc pentru faptul ca le stiu pe toate ....dar oricum mai multe decit omul comun....
   Am inteles , de la oameni carora li se intimpla des sa aiba viziuni , si mai mult le folosesc pentru a ajuta ,ca cel mai important lucru nu este ceea ce vezi atunci ci ceea ce simti si "crezi" tu ca vezi.
Practic nu imaginile spun adevarul ci sentimentele afiliate acelor imagini.
ei , acum , trebuie sa ai si un pic de "creier" ca sa intelegi ce simti.(EX:aaaa , nu precis e vreo faza dintr-un film  hehhe).


OzN_HunteR

Nu am vazut nici un cadavru dar auzeam sunete de tipete si urlete de ajutor.....Simteam o frica imensa parka stiam va am ajuns in iad si am murit :cry:..Nu-mi dau seama in ce timp mar putea teleprta ( plasa ) !
A nation which has forgotten the quality of courage which in the past has been brought to public life is not as likely to insist upon or regard that quality in its chosen leaders today - and in fact we have forgotten.

John.F.Kennedy

Evia

1.se poate sa fi vazut ceva din trecut la care ai participat sau nu...
2.se poate sa fie ceva din viitor...care se va intimpla

      -poti schimba ceva astfel incit ceea ce ai vazut sa nu se intimple
       -nu poti face nimic...pentru ca este o situatie care se repeta
3.poate ti s-a aratat tie pentru ca prin tine sa ajunga la destinatarul final , cel care POATE face ceva

Am mai zis:nimic nu se intimpla fara vreun motiv.
In afara de asta , ai mai avut si alte viziuni?

OzN_HunteR

Nu vreau sa ma credeti mincinos dar am mai avut dar alte genuri... viziuni din vitor ,,de ex am visat odata ca o sa fie un accident la mine in fata bloc si o sa moara un prieten ( Andrei.. Odihneascase in pace ) a doua zi sa intamplat ...
A nation which has forgotten the quality of courage which in the past has been brought to public life is not as likely to insist upon or regard that quality in its chosen leaders today - and in fact we have forgotten.

John.F.Kennedy