Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

M-am schimbat

Creat de OzN_HunteR, 19 August 2007, 00:54:57

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

OzN_HunteR

Nu vreau sa va deranjez iara dar mi sa propus un fim ''Neindentificat''l pe site despre O.Z.N dar mai mult despre Dumnezeu si despre credinta in el ! L-am vazut aseara si mi-a schimbat viata. Nu ma gandeam ca un film poate da atata morala psihica ! in ori ce caz...dupa nici 5 minute dupa ce lam vazut parka priveam viatza cu alti ochi, am incaput sa ved mai mult, sper ca mam facut inteles ci nu de ras !
A nation which has forgotten the quality of courage which in the past has been brought to public life is not as likely to insist upon or regard that quality in its chosen leaders today - and in fact we have forgotten.

John.F.Kennedy

dedeiu


Kymosabe

#2
Este vorba de filmul Unidentified (2006) .
Dar nu stiu ce i s-a parut asa de interesant....L-am vazut si eu acum ceva timp , insa  , la final , am avut senzatia ca am vizionat un film scris si regizat de Martorii lui Iehova . :lol:


PS Mult mai interesant era NIGHT SKIES , care chiar are un ''sambure de adevar''.
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)

Max C.

Sau "The Celestine Prophecy" (2006)  :-)


darieglobur

cu discutia propusa nu te-ai facut de ras...fiecare avem revelatiile noastre iar ceea ce pentru unii este plin de semnificatii pentru altii poate fi ceva banal si viceversa. deci nu asta-i problema. problema este sa nu ne facem de ras cu limba romana :-D...cu sintagme de genul "morala psihica" si cu "mam"-ul ala fara cratima...
...und Sie fliegen doch!

mistic

eu dupa orice film care imi place vad viata cu alti ochi. :-D. O viata buna este un fara pesimism, autocompatimire,izolare.

Arckadii

Ozn_Hunter incearca filmul Joshua daca te pasioneaza subiectul. Unidentified nu mi-a placut atat de mult iar Night Skies a fost sub orice critica in ciuda faptului ca se lega de cazul real cu luminile din Pheonix.



Ark

OzN_HunteR

#7
Multumesc



V-am mai rugat fara mesaje de tip chat.

Ark
A nation which has forgotten the quality of courage which in the past has been brought to public life is not as likely to insist upon or regard that quality in its chosen leaders today - and in fact we have forgotten.

John.F.Kennedy

romulus

-----E normal , esti in crestere! Acumulezi........
----- As dori ( mie mi-as) sa mai conversam pe teme ca astea peste vreo 40-50 de ani... Ce mai filosov, ori mare maestru o sa fii..........he, he.......
----Howgh !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David