Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Sesiunea de Vara de Comunicare RUFOn, Ed. I-a, 10-12 august 2007

Creat de spooky, 20 Iulie 2007, 22:46:38

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

spooky

AdrianH, si restul va asteptam acolo, daca nu puteti de vineri, macar sambata.
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

Unidentified

chiar imi pare rau ca nu pot ajunge acolo dar poate se mai face o intalnire dupa 19 cat timp sunt prin bucuresti

adrianh

Imi pare sincer rau,dar nu pot participa la aceasta editie,datorita faptului ca a intervenit ceva urgent,ce nu suporta amanare!Oricum,eu le urez participantilor la aceasta editie,distractie placuta,si sa aveti parte de vreme frumoasa!
Viata e o piesa de teatru,ce trebuie jucata la maxim!Asa ca nu ezitati sa profitati de ea!

spooky

Între 10 ºi 12 august 2007 a avut loc prima ediþie a Sesiunii de Comunicare organizatã de RUFOn. Evenimentul a fost gãzduit în cadrul centrului de perfecþionare de la Voina, judeþul Argeº, în apropiere de barajul Râuºor, pe valea Râuºor. La eveniment au fost peste 10 participanþi, unii din zone îndepãrtate ale þãrii.
În cadrul sesiunii s-au prezentat subiecte precum: Pãdurea Hoia-Baciu (jud. Cluj), apariþiile de cercuri din acest an de la Ribicioara (jud. Hunedoara), Gogoiu (jud. Vrancea) ºi din apropiere de Roman (jud. Neamþ), evenimentele de la Arad din anul 1994 ºi activitatea depusã de unii cercetãtori, precum RUFOR în investigarea acestui eveniment. Au fost proiectate diverse materiale ajutãtoare în expunerea acestor subiecte mai sus menþionate. Prezentãrile ºi discuþiile s-au concentrat de-a lungul zile de sâmbãtã în cadrul sãlii de conferinþe. Pe lângã acestea, multe discuþii libere au fost purtate atât în sala de conferinþã cât ºi în afara ei.
La aceastã întâlnire au fost aºteptaþi generalul Emil Strãinu ºi profesorul Iordãnescu, aceºtia ne mai participând din motive necunoscute. Discuþiile aprinse s-au þinut pânã la ore târzii, iar unul dintre participanþi, prof. Antoniu Viorel Butnariu, reprezentat media, ne-a oferit un prilej de dezbatere pe seama multor subiecte captivante.
De asemenea s-a discutat organizare a douã noi evenimente, primul, o conferinþã, urmând a avea loc la Arad pe 23 septembrie 2007 ºi urmãtorul, a doua sesiune de comunicare, a avea loc în luna octombrie în nordul þãrii, în munþii Rodnei, la Poiana Zânelor, a cãrei datã va fi stabilitã ºi comunicatã ulterior.
Mulþumim participanþilor pentru efortul depus ºi vã aºteptãm la urmãtoarele evenimente organizate de Romanian UFOnetwork.
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

camelia

din pacate nu ma pricep la grafica! in ceea ce priveste sesiunea de vara de langa cabana voina, imi pare rau ca nu am fost cu voi.eu sunt nascuta in campulung (desi, acum de multi ani stau in banat) si la sfarsitul lui iulie am fost la voina si am vazut si centrul de perfectionare, e ok. poate ne vedem la arad. un salut calduros tuturor!!

spooky

am promis ca revin si cu poze
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

Nox

Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

Nox

Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee