Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

BIBLIOTECA

Creat de ryn, 24 Octombrie 2006, 01:03:14

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Urban


fiulploii

#136
Pentru cei care nu mai au ce citi, cca 4000 de volume din biblioteca vaticaneza...free.
http://digital.vatlib.it/en/

maura

Pentru ca mi-am promis sa postez capitole din cartea 'Dying to be me"...
Proba de  "microfon" pentru atasamente (cele pdf nu merg ,sa vedem ipg-urile...)
"Cine caută adevărul îşi asumă riscul de a-l găsi."

maura

Din capitolul "Ce am inteles in urma acestei experiente". Anita Morjani in "Dying to be me"
"Cine caută adevărul îşi asumă riscul de a-l găsi."

maura

Se pot atasa cate 3 imagini .
"Cine caută adevărul îşi asumă riscul de a-l găsi."

maura

Ultimele din capitolul 15
"Cine caută adevărul îşi asumă riscul de a-l găsi."

maura

Cap 16 "Sinele infinit si energia universala"

"Inainte de experienta in apropierea mortii credeam , probabil datorita culturii in care m-am nascut , ca scopul suprem al vietii este atingerea starii de nirvana (...).Probabil ca daca as fi crescut in cultura occidental, as fi crezut ca scopul suprem al vietii este sa ajung in rai.(...) Desi acum stiu sigur ca imi voi continua viata intr-un plan diferit ,si nu ma mai tem de moartea fizica, mi-am pierdut orice dorinta de a ma afla in alt loc decat cel in care ma aflu in momentul de fata"
"Fiecare om este un fir intr-o tapiserie uriasa cu un model complex si colorat. Desi reprezentam un singur fir din aceasta, tapiseria nu ar putea exista fara noi. De aceea noi influentam viata semenilor nostri intr-un fel sau altul, in functie de alegerea noastra de a fi sau nu una cu sinele nostru real."

"Cine caută adevărul îşi asumă riscul de a-l găsi."

maura

continuare (pe bucatzele din pacate)
"Cine caută adevărul îşi asumă riscul de a-l găsi."

maura

"Cine caută adevărul îşi asumă riscul de a-l găsi."

maura

#144
continuare 3


Vor urma  cap 17   "(Permisiunea de a fi tu insuti" ) si cap 18  ( "Intrebari si raspunsuri ").

Sfarsit de saptamana placut !  :star:
"Cine caută adevărul îşi asumă riscul de a-l găsi."

maura

 Cap 17 "Permisiunea de a fi tu insuti"

"Nu vreau sa spun cu asta ca sunt impotriva religiilor organizate , ci doar ca sunt sceptica in privinta oricarui mesaj care conduce la amplificarea diviziunii , a conflictelor si chiar a crimelor petrecute in numele religiei, in conditiile in care stiu cu siguranta ca noi suntem cu totii Una, fatete ale aceleeasi Totalitati"
"Cine caută adevărul îşi asumă riscul de a-l găsi."

maura

continuare  ( pt cap 17)
"Cine caută adevărul îşi asumă riscul de a-l găsi."

maura

Cap 18 "Intrebari si raspunsuri"

"(...) am inteles ca toate momentele din viata noastra –trecut, prezent si  viitor, cunoscut , necunoscut si incognoscibil- exista in simultaneitate, intr-o alta dimensiune decat cea pe care noi o numim timp liniar."
"Cine caută adevărul îşi asumă riscul de a-l găsi."

maura

continuare  2--cap 18
"Cine caută adevărul îşi asumă riscul de a-l găsi."

maura

continuare 3 ---cap 18
"Cine caută adevărul îşi asumă riscul de a-l găsi."