Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

NationalTV-Miezul Problemei [HOBANA, CORUÞ, RUDAN, FARCAS] [27 iunie 2007]

Creat de Nox, 27 Iunie 2007, 22:19:27

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Nox

NAÞIONAL TV
MIEZUL PROBLEMEI cu MÃDÃLIN IONESCU
27 iunie 2007, 22:00 - 00:00
Invitaþi: ION HOBANA, PAVEL CORUÞ, VASILE RUDAN, DAN D. FARCAª
Tema emisiunii: "Ne vom intâlni cu extratereºtrii în urmãtorii 10 ani !"

Reluare: 28 iunie 2007, 14:30 - 16:30

Poate sa inregistreze cineva emisiunea?
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

jackie28t

Shadowman o poate face sigur.Se pricepe la asta. :-D
Shadowman prietene,fa un mic efort pentru noi toti si extrage emisiunea.Mi-o trimiti prin MP si o pun rapid pe youtube sau google.

Shadowman

N-am prins primele minute din emisiune...Nu stiu daca o transmite in reluare miine,poate o inregistreaza cineva in intregime...Cine stie (si poate sa o inregistreze...)sa anunte pe forum...
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

Mihai_Tm


xennon_2000

Daca tot o sa o inregistrati sa o puneti aici!!!!
Ca sa vada si cei interesati dar care nu prea mai au timp de tv.

Shadowman

 Am urmarit emisiunea...Interesanta...Va recomand s-o urmariti...Mai rar reunesti la o   emisiune 4 personalitati ale cercetarii fenomenelor OZN si conexe...Multe ipoteze dar foarte putine concluzii...Domnul Vasile Rudan a facut citeva declaratii interesante referitoare la "musamalizarea" fenomenului OZN ( mai clar:NAVE SPATIALE CARE NU SE FABRICA PE TERRA...) in ROMANIA...
As fi curios sa aflu si parerile RUFON referitoare la declaratiile domnului Vasile Rudan...
Raspunsuri clare,fara interpretari...! Doar este o organizatie care studiaza fenomenul mai bine ca oricare dintre noi...Eu (pasionat de duminica... :-D ) astept parerea referitoare la "tainuirile" despre observatiile OZN din Romania din partea unei organizatii care a studiat mai bine fenomenul decit mine...Sa fie masonii...? Sa fie "extraterestrii" sau cei care traseaza Noua Ordine Mondiala...? Sa fie ratoiul Donald sau fantoma lui Barba Neagra...?

PS : Cam multe intrebari  adresate RUFON la care n-am primit raspuns...
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

Anna

Da, Shadow, foarte interesanta emisiunea.
Dl Rudan a adus in discutie un caz OZN din anul 1967, cand a observat impreuna cu multi alti trecatori in Piata Victoriei un astfel de vehicol necunoscut de forma pentagonala stationand la 30 km deasupra solului. Din ordinul lui Ceausescu au fost trimise 2 avioane care au filmat si au fotografiat ozn-ul. Intrebare intrebatoare: unde sunt imaginile, cine le are si de ce nu se fac publice?
Haioase unele intrebari de pe banda de jos, in continuare fenomenul ufo e privit cu bascalie de foarte multi  :roll:
Inca nu s-au epuizat toate subiectele, ar mai fi multe de spus....sper sa mai vad o emisiune pe aceeasi tema cat de curand  :-D

Anna

Dl Rudan a mai spus ceva interesant referitor la niste schelete lungi de aprox 2.30 m
care se afla ingropate in zona Buzaului. Ion Hobana s-a uitat cam "indignat" la el, l-a luat cam tare de vreo doua ori in emisiune, am impresia ca nu prea are incredere in declaratiile acestuia....oricum am simtit o usoara antipatie fata de dl Rudan care nu mi se pare prea fair-play. Madalin Ionescu a spus ca sustine impreuna cu postul National Tv o expeditie in intorsura Buzaului pentru a face publica existenta acelor schelete foarte inalte si totusi proportionate, V. Rudan chiar a precizat ca nici nu se pune problema de vre-o boala sau malformatie genetica. Ar fi interesant daca s-ar realiza acest proiect iar descoperirea ar fi pe masura.
Din pacate multe ipoteze si de data aceasta si putine raspunsuri concrete.
Dintre pozele expuse multe au fost prezentate si la emisiunea din toamna cu dl Strainu si Paul, printre care multe fake-uri care te faceau sa razi copios.
Putine poze noi, referitoare la cazuri concrete din pacate  :|

pri3st3ss


Da,Anna, am observat si eu reactiile dlui Hobana,dar totusi ma intreb cum de nu a auzit de acele schelete si nu a facut cercetari pe cont propriu...
Si mi-a placut si ideea care vehiculeaza si pe forum,cum ca ET sunt printre noi dar nu ii distingem..
cat despre mesajele date de telespectatori... :-D; vorba ta,la unele am ras copios,asta a fost prima reactie,dar m-a si intristat...
...macar au subliniat ca autopsia extraterestrului de la Roswel e falsa
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

spooky

am apucat sa vad si eu emisiunea inregistrata. voi pune emisiunea pe google imediat cum se termina de taiat si curatat.

emisiunea a fost interesanta.

totusi, tema emisiunii, ne vom intalni cu extraterestrii in zece ani!" are la baza o stire aparuta in Jurnalul National, stire pusa de anna la http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,550.msg20535.html#msg20535 si care stire e defapt extrasa din The Guardian:
http://www.guardian.co.uk/science/story/0,,2096474,00.html

CitatIs there life out there? Almost definitely, say UK scientists


· Revolution in space technology aids search
· Primitive life will be found in 10 years, minister told

Ian Sample, science correspondent
Wednesday June 6, 2007
The Guardian

Intelligent extra-terrestrials almost certainly exist on distant planets beyond our solar system, leading British astronomers told the government yesterday.

The scientists expect that the first evidence of primitive alien life, such as microbes and vegetation, will emerge within 10 years, with more substantial finds following future space missions.

The experts, from high-ranking UK universities and research institutes, were gathered in London by the science minister, Malcolm Wicks, to describe the latest advances in the search for distant, habitable planets capable of harbouring life.

A recent revolution in technology means astronomers can now spot Earth-like planets orbiting faraway stars, raising the chances of alien life being found. By analysing reflected light, it is becoming possible to find any that may host vegetation and breathable atmospheres.

"Twenty years ago we only had one solar system to study and that's the one we live in. But since then, there's been an explosion in the number of planets outside our solar system that we've been able to detect," said Professor Keith Mason, chief executive of the Science and Technology Facilities Council and former head of space physics at University College London. Some 200 planets have been detected orbiting stars other than the sun.

Scientists this year announced the discovery of a warm, rocky "second Earth" circling a distant star called Gliese 581, about 20 light years away in the constellation of Libra. Crucial measurements of the planet's surface temperature range revealed it was able to hold liquid water, believed to be a prerequisite for life.

In 2015, the European Space Agency will launch a mission called Darwin, a cluster of four orbiting telescopes that will scour the heavens for life-bearing planets. For five years, the telescopes will peer at 500 stars and conduct spectral analyses of the 50 most promising planets it detects.

"You can be pretty sure that if there's life out there, we've a good chance of being able to say so," said Glenn White, head of astrophysics at the Open University and a scientist on the Darwin project.

Our own existence may already have come to the attention of any aliens who are peering in our direction across the depths of space. Since the advent of radio waves, stray signals have leaked from Earth and travelled as far as 80 light years into space, far beyond the closest stars.

"If there's intelligent life out there, they sure as hell know we're here," said Michael Perryman, an astrophysicist at the European Space Agency.

The seven scientists, who included Ian Stevens, head of extrasolar planets at Birmingham University, and Suzanne Aigrain, of Exeter University, all believed that life existed elsewhere. Only Dr Perryman believed humans to be the sole intelligent beings in the universe.

Pentru cei care nu stiu engleza, "
The scientists expect that the first evidence of primitive alien life, such as microbes and vegetation, will emerge within 10 years, with more substantial finds following future space missions.": cercetatorii asteapta sa descopere primele dovezi de forme de viata primitive extraterestre, cum ar fi microbi si vegetatie, in urmatorii 10 ani...
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

jackie28t

Astept cu nerabdare sa vad emisiunea Spooky. 8-)

Anna

Un articol foarte interesant din "ziarul", referitor la scheletele de uriasi din zona Buzaului. Ma miram eu sa faca dl Rudan afirmatii nefondate  :roll:
http://www.ziarulcn.com/index.php?pid=article&aid=13110
acum sa vedem daca se va intreprinde "expeditia" pentru dezgroparea lor asa cum a promis Madalin Ionescu  :-)

Rayden

salutare,

super tare articolul..stiam si eu ceva despre acest..fapt..

insa un link cu emisiunea nu posteaza nimeni ? ca..nu toti au reusit sa o vada...

so..help out guys !!

merci.  :-D

Kymosabe

Am o inregistrare cu emisiunea de la National TV . Problema e ca are aprox.2Gb si avand in vedere viteza de upload pe care o am la net (20 -40 Kb/s), nu cred ca voi reusi sa o pun pe youtube sau google .
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)

Rayden

ooooopppssssss...

mda..cam nasol in cazul asta..oricum, merci pentru raspuns !!

:ufo: