Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Ati fost contactat vreodata de un spirit?

Creat de Allexia, 27 Iunie 2007, 13:05:24

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Kymosabe

#15
Allexia intr-un cuvant :ARATA-LE CINE E SEFUL IN CASA! :lol:
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)

Allexia

   Buna Mihai_Tm

  Frica recunosc... mi-a fost la inceput. Acum deja sunt intrigata, de faptul ca este ceva nou pentru mine,ceva necunoscut, despre care nu am cunostiinte si, ceva despre care vreau sa invat mai mult, sa stiu cum sa infrunt situatii de genul acesta. Deci...in nici un caz nu imi mai este frica....
Allexia

lylyt_ice

Eu am trait pe pielea mea ,cu ani in urma astfel de situatii dar nu a avut absolut nimic de a face cu paranormalul sau demoni,au fost pur si simplu efecte electronice manipulate, in scopul de a ma face sa cred ca sint alienata mental,si in final au vrut sa m-a aduca la ideea de sinucidere.Spre norocul meu mi-am dat seama in ultima secunda si am schimbat camera in care dormeam.Asta a fost prin anii 86-87 dar acum se lucreaza mult mai profesional ,asa ca ii dau perfecta dreptate lui Yagg.Totul poate fii posibil!!!
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

Kymosabe

Serios vorbind ai doua variante :
1. te muti in alta parte ,
2. ramai in casa si incerci sa ignori aceste fenomene
Cine stie poate se plictiseste si pleaca .

PS
Mai este faza cu popa , dar nu da de fiecare data rezultat  :-D
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)

Yagg

Dacã te cautã pe tine în special se va arãta ºi în altã locaþie, deci te poþi muta temporar la o prietenã sau în altã parte. Nu am sã divulg anumite lucruri pe care l-am aflat cu ajutorul internetului, dar sunt sigur cã te pricepi în domeniul imobiliar ºi te poþi muta uºor pentru o lunã sau douã într-un alt loc sã vezi dacã se întâmpla la fel. Pentru cã fenomenul poate fi real sau imaginar ºi în alte locuri. Dacã nu apare în alte locuri s-ar putea sã-ºi mute cineva sculele de acolo ºi sã o lase baltã, dacã nu, fenomenul e strâns legat de locaþia în care eºti acum ºi la un moment dat tot va trebui sã te muþi.

Cred cã þi-am dat destule idei pentru a rezovla cazul care nu cred cã ar trebui sã te intereseze atât de tare pe parte de spiritism cât pe cea a tehnologiei. Eu tind sã cred cã totuºi este un joc fãcut de cineva cu un anumit scop. Cautã indicii ºi s-ar putea sã fii surprinsã de anumite descoperiri.  :wink:

Fii bãrbatã!  :lol:

Kymosabe

#20
Allexia daca te-ai obisnuit cu fenomenele din casa ta si nu iti mai este frica , atunci s-ar putea ca fantoma respectiva sa treaca la LEVEL 2 . Adica  s-ar putea sa-ti zboare obiecte prin casa ,  etc.
Asa ca fa repede rost de o camera video si fii pe faza. :lol:
De obicei spiritele dintr-o casa bantuita fie incearca sa te goneasca din casa respectiva , fie iti cer sa le faci un serviciu.
Fenomenele au legatura cu casa respectiva din moment ce s-au petrecut doar in interiorul ei .
Sau fantoma te-a vizitat si la locul de munca? :lol:
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)

Allexia

Kymo tu ai avut astfel de experiente?
Allexia

Arckadii

Bine ai venit pe forumul RUFOn Allexia.
Am citit postul tau. Am insa o intrebare. Ce vrei sa faci? Sa scapi de eventualele spirite sau sa afli mai multe?
In cazul in care vrei sa scapi, e simplu. Un preot care sa faca o sfintire a casei, iar daca spiritele sunt prea puternice, te poti muta (lucru destul de neplacut).
Am citit ca ai si 2 copii parca. Ei cum percep lucrurile astea? De obicei copii vad mult mai multe desi nu stiu sa se exprime. Ei sunt inspaimantati?
Daca vrei sa afli mai multe despre spirite (ceea ce nu te-as sfatui. E o vorba: Mortii cu mortii si vii cu vii) exista n metode de a cerceta. Depinde de intentia ta.
Astept raspuns de la tine, pentru a putea continua.


Ark

Kymosabe

Nu.
Si sincer iti spun  ca daca eram in locul tau , singur in casa,  sa vad ceea ce ai vazut tu,  iti scriam acum de la Balaceanca .
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)

lylyt_ice

Kymosabe ,dupa cum vad eu esti pus pe schotii....Daca ce spune Allexia este intradevar real atunci nu-i de glumit si trebuie sa lase frica deoparte si sa intreprinda ceva ,de preferat ce sune Ark si inacelas timp si ce spune Yagg,asa este cel mai sigur.
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

Kymosabe

Ceea ce ti-am scris pana acum e din ceea ce am citit si am vazut la TV.
:lol:Iti dau un sfat NU chema OTV-ul ca nu mai scapi de ei , si apoi vor face toti bascalie din asta . :lol:
Consider-o o chestiune strict personala . Daca vrei sa afli mai multe , urmeaza instructiunile din mesajul de la Circle city Paranormal ... .
Asta e tot.
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)

Kymosabe

Chiar cred in aceste fenomene , insa ma amuza faptul ca unii le asociaza cu diferite anomalii vizuale sau cu manipulari la nivel mental .
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)

calinahanna

Buna Allexia, bine ai venit..

Daca vrei sa stii parerea mea... ei bine, incearca sa ramai indiferenta o perioada, in fata acestor manifestari... Si vezi care este reactia. Incearca sa nu te lasi afectata, sa dai de inteles ca nu esti asa usor de alungat din locul tau si ca nici nu te supui oricui...fantoma sau nu (faza cu cautatul ... sa te roage frumos intai, nu sa porunceasca  :-P). Provoaca "chestia" respectiva sa fie mai activa si sa iti ofere mai multe elemente, ca sa ai de ce sa te legi...
Asteapta pana iti va raspunde toata lumea de pe forum (cei interesati, normal) si apoi ia o decizie, s-ar putea sa mai primesti idei, raspunsuri, sfaturi...

Kymosabe

#28
Rog sa nu se supere cei vizati , dar de vreme ce Allexia a spus citez
1  ,,Am facut 2-3 pasi si, am observat o umbra neagra si foarte bine conturata de forma unui om in dreptul frigiderului.
2. ,,La un moment dat imaginea tv a inceput sa prezinte interferente, era ca si cum se pierdea postul, interferente care s-au accentuat si in afara de vocea celui care vorbea in acel moment se auzeau mai multe voci , neavand insa imagine. Brusc am auzit o singura voce, o voce ragusita de barbat, infricosatoare, care a spus clar ,, Continua sa cauti''.
3. ,,Singurul lucru care se intampla mai in fiecare seara este ca am sentimentul ca sunt urmarita pas cu pas si, de foarte multe ori simt ca un vant rece ce trece pe langa mine''

Voua vi se pare ca e vorba de o anomalie vizuala , auditiva , etc , ca cineva le provoaca intr-un anumit fel , sau casa respectiva este cu adevarat bantuita ?
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)

lylyt_ice

Mie nu mi se pare absolut nimic...numai cel in cauza sau un expert in aceste cazuri pot stii cam despre ce este vorba,dar in momentul de fata ,toate trei variantele sunt posibile,si ar mai fii una...Allexia care din cite am inteles este documentata in aceasta directie,provoaca un sondaj de opinie,pentru a-si largii sfera de cunoastere.sa nu omitem faptul ca s-a prezentat intii cu pentagramul satanist,schimbindu-l cu fotografia unei credincioase musulmane...cam ciudat :?
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?