Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

OZN [Ghimbav, jud. Braºov] [15 iunie 2007]

Creat de Arckadii, 16 Iunie 2007, 19:18:51

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Arckadii

Aseara, 15.06.2007 in Brasov a fost observat un Obiect Zburator Neidentificat.
Va invit sa urmariti stirea aici:

http://www.protv.ro/stiri/social/ozn-la-ghimbav-brasov.html


Ark

Anna

Avand in vedere ca la Ghimbav e fabrica de avioane si elicoptere...tot ce se poate ca obiectul filmat de tineri sa fie un aparat de zbor terestru, surprins in niste "conditii mai dubioase"  :roll:
Cred ca ar trebui intrebat acolo daca la momentul respectiv nu se faceau niste teste ceva....asta bineinteles daca nu cumva e top secret  :-)

spooky

posibil...

o simpla analiza... nu vad o filmare facuta de martori.
singura filmare este facuta de protv, de aceea si lipsa de zoom pe luminita aceea care poate fi orice... si sincer poate sa fie o regie a echipei de stiri, in lipsa de imagini video.

avem doar declaratiile martorilor...

nu se specifica ora observarii... evident noaptea...

aseara in jurul orelor 22, conform unui raport de la orele 22:30 facut pe site, descrie un punct luminos de culoare portocalie deplasanduse de la NV catre SE. singura descriere facuta este:
CitatNu a fost sub nicio forma un satelit avion sau altceva cunoscut.

"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

Arckadii

Are cineva poze sau material filmat cu acest obiect?
Se poate sa fie vorba despre acelasi obiect. Vad ca data observatiei coincide in toate cele 3 cazuri.


Ark

Protector

 In seara de 16.06.07  (ora 23.30 a  Romaniei) am putut si eu observa aceea lumina puternica din orasul Nürnberg (  Germania ) . Ozn nu era, deoarece a stat peste 1 ora nemiscat, dar lumina extrem de ciudat pentru a fii vreo planeta. Teoria ca ar fii fost un satelit mi se pare plauzibila.

Deanna

Asta ati vazut?
www.protv.ro/filme/ozn-la-ghimbav-brasov.html?id_file=22313#22313

Arckadii


adrianh

Citat din: Protector din  17 Iunie 2007, 14:14:51
Teoria ca ar fii fost un satelit mi se pare plauzibila.

Nu cred ca ceea ce am vazut eu era un satelit,pentru ca acel obiect era intr-o continuua miscare!
Viata e o piesa de teatru,ce trebuie jucata la maxim!Asa ca nu ezitati sa profitati de ea!

Marius MMG

Citat din: adrianh din  18 Iunie 2007, 00:15:32
Nu cred ca ceea ce am vazut eu era un satelit,pentru ca acel obiect era intr-o continuua miscare!

Poate era un ozn, dar filmul se vede destul de prost si obiectul e la mare distanta. nu pot sa spun ca era sau nu ozn... sunt in ceata

alx

Citat din: Marius MMG din  18 Iunie 2007, 00:22:51
Poate era un ozn, dar filmul se vede destul de prost si obiectul e la mare distanta. nu pot sa spun ca era sau nu ozn... sunt in ceata

domnilor si doamnelor!  filmul prezentat este o reconstituire!nu este vorba de obiectul vazut de martori!  ''greseala'' protv-ului este ca nu a mentionat acest lucru,dovedind astfel o imensa lipsa de profesionalitate si de respect fata de telespectatori!
   deci nu plecati de la premiza ca aceasta inregistrare ar trebui sau poate sa dovedeasca ceva...
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

Marius MMG

Citat din: alx din  18 Iunie 2007, 00:35:48
domnilor si doamnelor!  filmul prezentat este o reconstituire!nu este vorba de obiectul vazut de martori!  ''greseala'' protv-ului este ca nu a mentionat acest lucru,dovedind astfel o imensa lipsa de profesionalitate si de respect fata de telespectatori!
   deci nu plecati de la premiza ca aceasta inregistrare ar trebui sau poate sa dovedeasca ceva...

stii ce cred... mai arunca si ei cate o stire asa de plictiseala sa mai faca un ban.maine cine stie ce ne mai asteapta, poate Loch Ness in Arges (in vizita la rude)

Nox

Topicul original "Un nou caz ozn. Brasov 15-06-2007" a fost impartit in alte 2 topicuri:

"OZN [Ghimbav, jud. Braºov] [15 iunie 2007]"
LINK: http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,1061.0.html

"ISS si naveta Atlantis pe cerul României [iunie 2007]"
LINK: http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,1092.0.html

Pentru nelamuriri sau sugestii astept PM.
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee