Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Astronava extraterestra pe Luna (Apollo 20)...

Creat de liteady73, 09 Iunie 2007, 10:19:42

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

jedimisu

#30
Citat din: StarDust din  16 Martie 2009, 15:29:27
Am vazut si presupusele filmari "Apollo20". Parerea mea e ca sunt fake-uri. Dar binenteles... e doar parerea mea...

Din cate se stie, mai mult de Apollo 17 nu a fost, oficial, in fine. Ca sunt facaturi, agree.
Aici este unul care vorbeste de la sine


Mai relevante sunt cele puse pe youtube de secretnasaman: http://www.youtube.com/user/secretnasaman


StarDust

#32
Imaginile luate de JAXA au fost prezentate si pe topicul Luna, si pe acest topic dar e bine ca sunt prezentate si aici pe un topic dedicat.
Am  mutat acest subiect de la "Evenimente OZN in lume... " la "Astronomie"
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

NASTASE MIHAIL

Nava respectiva de 3,2 x 0,5 km, a fost vazuta prima data de echipajul Apollo 15. Este pe siteul NASA, cit se poate de clar, de forma fusiforma.
Ceea ce e posibil sa fie un fals, e acea jucarie clara si filmarea ce pare luata de la 1 m.
Nu stiu ce tehnica au avut americanii de au filmat aparent, in 1976, de la citiva km. Sau ar fi o marire ptr filmare. Oricum filmarea parca e din elicopter.
Parerea mea, un fals.
Dar nu existenta navei prabusite.

tractorbeam

Citat din: NASTASE MIHAIL din  15 Februarie 2013, 08:36:48
....Nu stiu ce tehnica au avut americanii de au filmat aparent, in 1976, de la citiva km. Sau ar fi o marire ptr filmare. Oricum filmarea parca e din elicopter....Parerea mea, un fals....
Filmarea a facut-o soacra-mea (prima soacra cosmonauta din istoria zborurilor spatiale) in timp ce se rostogolea prin cabina Apollo 15 din lipsa gravitatiei, de aia se vede asa. Camera folosita era de provenienta sovietica (Zenith Зоркий-4)  :wink:  amerlocii nu aveau asa o optica dezvoltata pe vremea aia. Din pacate ea saraca nu apare in pozele oficiale ale misiunii deoarece nemaiavand loc in cabina i-au montat un scaun micutz in CSM in zona rezervorului de oxigen explodat de la Apollo13 si care de atunci amerlocii fiind superstitiosi nu l-au montat ca au zis ca le baga cearta-n-casa. Si oricum era prea ocupata sa dea la pedale sa puna CSM-ul right on track pe drumul de intoarcere. Sa nu uit, la reintrare dupa separare, a ramas agatata de SM si a ars in atmostfera precum Laica.  :fullmoon:

 

NASTASE MIHAIL

Citat din: tractorbeam din  15 Februarie 2013, 11:06:13
Filmarea a facut-o soacra-mea (prima soacra cosmonauta din istoria zborurilor spatiale) in timp ce se rostogolea prin cabina Apollo 15 din lipsa gravitatiei, de aia se vede asa. Camera folosita era de provenienta sovietica (Zenith Зоркий-4)  :wink:  amerlocii nu aveau asa o optica dezvoltata pe vremea aia. Din pacate ea saraca nu apare in pozele oficiale ale misiunii deoarece nemaiavand loc in cabina i-au montat un scaun micutz in CSM in zona rezervorului de oxigen explodat de la Apollo13 si care de atunci amerlocii fiind superstitiosi nu l-au montat ca au zis ca le baga cearta-n-casa. Si oricum era prea ocupata sa dea la pedale sa puna CSM-ul right on track pe drumul de intoarcere. Sa nu uit, la reintrare dupa separare, a ramas agatata de SM si a ars in atmostfera precum Laica.  :fullmoon:


Ai vreun motiv de iei la misto comentariul meu?
Cred ca nu ai.
Eu stiam ca aici sintem ptr discutii pe teme de acest gen, nu soacra-ta.

tractorbeam

Citat din: NASTASE MIHAIL din  15 Februarie 2013, 13:08:52
Ai vreun motiv de iei la misto comentariul meu?...

Ce crezi, am?
Colportarea de fantezii legate de fapte reale cred ca face rau la inteligenta.
Evident daca ne tinem de scenarii SF chiar nu ar trebui sa mistocarim chestia asta si ai partial dreptate.
Propun admin/moderatori sa mutam la un topic nou numit "Scenarii SF care ... ar fi putut sa se produca"
Altfel chiar nu am nimic cu tine ca postac.

NASTASE MIHAIL

Citat din: tractorbeam din  15 Februarie 2013, 14:34:11
Ce crezi, am?
Colportarea de fantezii legate de fapte reale cred ca face rau la inteligenta.
Evident daca ne tinem de scenarii SF chiar nu ar trebui sa mistocarim chestia asta si ai partial dreptate.
Propun admin/moderatori sa mutam la un topic nou numit "Scenarii SF care ... ar fi putut sa se produca"
Altfel chiar nu am nimic cu tine ca postac.
Pe siteul NASA se vad clar nava fusiforma, daca e nava. si o stersatura unde se spune ca ar fi fost ceva.
Poate vedea oricine, qaccesinr siteul si Apollo 15. De atunci sint datele. Nu8 Apollo 20 ce nu exista pe siteul 2.
Iar postac estu tu, fiindca nu te informezi cum trebuie inainte de a veni cu astfel de contre la ceva ce exista.
Propun moderatorilor sa ia aminte ce cuvinte foloseste acest user pe forum, pe un topic pe specific ce este acceptat aici.
Nu as fi intrat pe un astfel de topic daca nu as fi vazut pe siteul lor poza cu nava. Deci nu alt site.

alx

Racoriti-va baieti,si fiti on-topic...altfel,Alexis va paste... :D
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

NASTASE MIHAIL

Citat din: alx din  16 Februarie 2013, 23:46:03
Racoriti-va baieti,si fiti on-topic...altfel,Alexis va paste... :D
El m-a atacat.
Siteul NASA spune multe. Daca nu cumva e o formatiune stincoasa mai ciudata generata la o cadere meteoritica. Din filmul de pe acest topic nu se mai intelege nimic.