Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Bilderberg 2007: Istanbul, Turcia

Creat de Arckadii, 01 Iunie 2007, 21:27:00

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Arckadii

Revin cu un mesaj.

Din pacate serverul se pare ca a fost atacat. In timp ce postam un mesaj prin care va rugam sa reveniti la topic, am fost redirectionat automat catre o pagina care mi-a blocat browserul.
Aseara, dupa ce am vorbit cu Paul Dorneanu, am avut "placuta" surpriza sa constat ca cineva a patruns in calculatorul meu. Dupa mai multe scanuri am descoperit ca eram "ascultat" pe porturi.
Mi-a fost deschis microfonul iar logurile de la mess au fost salvate, chiar daca eu de obicei nu le salvez. Totodata am fost deconectat de la forum automat.
Redeschid topicul momentan asa pana incercam sa il gasim pe server din nou.
Imi cer scuze pentru inconveniente.

Ark

spooky

sa vedem ce se poate face...

m-am speriat tare pentru ca la ora 7... spre 8 am fost in direct la www.infowars.com, la show-ul radio al lui Alex Jones, un show cu peste 5 milioane ascultatori.
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

lylyt_ice

 Acum vreo ora am incercat sa intru pe rufon,dar a fost imposibil...Nu stiu care sa fii fost motivul,in orice caz ;curios !!!
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

spooky

"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

alx

deci,fara a fi adeptul teoriei conspiratiilor,indraznesc sa spun ca sunt unii care se pare ca ACUM sunt interesati de ce se discuta pe aici,iar atacul de care pomeneste Ark,asupra unui moderator,nu face decat sa intareasca aceasta idee...s-ar putea sa avem ''surpriza'' sa constatam stergerea unor mesaje sau neregularitati in functionarea forumului mult mai des de acum inainte...cine s-a chinuit sa intre in sistem nu a facut-o degeaba...
   cat despre topicul Bilderberg 2007 nu sunt prea multe de spus...a disparut...si nu imi dau seama pe cine a suparat de l-a sters...
sperand in mai bine,va recomand antivirusi seriosi...

ps  e a treia oara cand postez asta,sper sa mearga acum...
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

Arckadii

of, speram sa fie vina mea... si nu sunt ironic. macar asa stiam o treaba, sunt eu prost si gata...
se pare ca e mai mult de atat. vedem ce iese.

Ark

alx

Citat din: Arckadii din  01 Iunie 2007, 21:50:06
of, speram sa fie vina mea... si nu sunt ironic. macar asa stiam o treaba, sunt eu prost si gata...
se pare ca e mai mult de atat. vedem ce iese.

Ark

singura ta vina,probabil,este ca nu ai un antivirus de caliate pe calculator,care sa blocheze atacurile...eu iti recomand bit defender...si nu fac reclama gratuita...
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

spooky

nu stiu, nu am access la administrarea serverului remote din cauza securitatii... doar de la el fizic. o sa vad luni...
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

Arckadii

alx, eu lucrez cu nod32 si inca un firewall in plus. nu am avut probleme niciodata pana acum...
nu stiu ce sa mai zic...


Ark

alx

Citat din: spooky din  01 Iunie 2007, 21:53:17
nu stiu, nu am access la administrarea serverului remote din cauza securitatii... doar de la el fizic. o sa vad luni...

se pare ca cineva a avut (sau inca are) acces la serverul tau...am incercat postarea unui mesaj de 3 ori pana am reusit...sper sa nu stearga tot ce prinde in cale...

"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

spooky

mai exista o explicatie
la ora 20 a avut loc floodul
posibil ca cateva de milioane de utilizari sa fi incercat sa acceseze site-ul web intru-cat l-am spus la radio...


si posibil si in continuare foarte multi sa acceseze infocon.ro
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

lylyt_ice

#11
Moment...Eu am postat Trei mesaje pe topicul Bilderberg.....Am avut187 mesaje scrise,acum am numai 184,iar de pe pagina mea de profil,cu toate mesg.scrise de mine au disparut cele trei mesaje deasemunea.Este normal asa !!!
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

xennon_2000

Pe cine oare supara acest site????
Si treaba e grava...daca se patrunde asa usor in sistem!
Sper sa nu se treaca la spart parole si modificat conturi......nici nu  vreau sa ma gandesc ce balamuc ar fi.....chiar s-ar alege praful! :martiansad: :martiansad:

xennon_2000

Bine ca s-a stabilit data intalnirii! :wink:
Sper sa ramanem amici si sa dezbatem in continuare fenomenul, cu toate ca unii vor sa pune bete-n roate! Asta o spun daca lucrurile se vor agrava si...chiar se va strica o buna parte din site! :cry: :cry: :martiansad:

pri3st3ss

haideti sa ne calmam si sa revenim la topic...
eu nu am avut probleme azi-noapte cu rufon,chiar am dat ceva mp-uri atat la 23 cat si la 00,deci totul a fost ok,probabil au fost ceva probleme cu netul...
sa nu facem din tantar armasar,nu de alta,dar nu vedem padurea de copac....

asteptam pana luni cand paul reuseste sa repare "defectiunea"

Citat din: xennon_2000 din  01 Iunie 2007, 22:45:24
Bine ca s-a stabilit data intalnirii! :wink:
Sper sa ramanem amici si sa dezbatem in continuare fenomenul, cu toate ca unii vor sa pune bete-n roate! Asta o spun daca lucrurile se vor agrava si...chiar se va strica o buna parte din site! :cry: :cry: :martiansad:


de acord :lol:
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.