Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Criss Angel... inger sau demon?

Creat de dani_14, 31 Mai 2007, 15:01:08

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Ce credeti despre Criss Angel

e inger
e demon
e un simplu om cu puteri paranormale
e un simplu iluzionist

romulus

----Nici macar el nu zice ca ar fi altceva decat un circar/iluzionist?/ Altfel , ar fi trebuit sa-i zicem al doilea Isus Hristos, care merge pe apa, trece prin zid si alte bazaconii d'astea..........
----Nici nu cred ca trebuie sa ne obosim sa gasim hibe la filmuletele/inregistrarile lui pentru ca un iluzionist ce-ar putea face decat sa apeleze la iluzie, manipulare, iuteala de mana si nebagarea de seama , cum se zice pe la noi.
----Deci raspunsul la intrebarea din titlu e logic: nici / nici. Doar circar si..... atat. Poate fi unul bun, cum era si un altul parca David Coperfield ii zice, care  mie-mi  placea.
----Hovgh !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

tigre_01123

.... criss angel asta e o persoana care face trucaje ... are un amic de al meu toate trucurile lu criss angel . nu e nici inger nici demon ... ci o persoana care face trucaje folosinduse de cinematografie(efectespeciale etc...) si de convingerea publicului de a asista la asemenea trucaje

askey

Eu cred ca Chris Angel e mai mult decat un farseur, care ajutat de televiziune prosteste milioane de oameni.

Urban

Propun adaugarea in sondaj a variantei:

Chris Angel e...ala care va ia banii !! 

AdiM

nu stiu, nu l-am cunoscut personal, si nici nu am asistat la demonstratiile lui. Orice e posibil, dar nu pot sa am nici o opinie justa despre cineva daca nu am date directe si clare despre el.

sevastase

Citat din: Marius MMG din  01 Iunie 2007, 01:59:17
Vorbiti de levitatie de parca ati vazut asta pe toate drumurile. Cati dintre voi ati reusit sa va ridicati de la nivelul solului macar 1 cm?
http://www.youtube.com/v/MSkvScKSi7Q

:-D

AdiM

#21
filmele pe YouTube sau oriunde pe net pot fi uimitoare, dar oricine stie azi ca si filmele pot fi trucate. Nu spun ca filmele cu Chriss Angel sunt trucate, ele par impresionante. De-asta mi-ar place daca ar veni in Romania Chriss Angel si ar face asemenea experiente LIVE, cu public. Sau daca cei care au asistat la demonstratiile lui ar spune sus si tare ca au vazut cu ochii lor. Altfel, e posibil sa fie adevarat ce face el, dar nu e neaparat si perfect credibil, cit timp tehnologia de azi permite trucari atit de usor in video.

Si mie mi-ar place ca astfel de fenomene sa fie adevarate si demonstrate. Eu cred ca sunt posibile. Dar asta nu ma convinge sa cred ca filmele respective sunt si adevarate. Industria show-business-ului a luat o asemenea amploare, in materie de trucaje si efecte speciale, incit nu mai stii ce adevarat si ce nu din ce vezi.