Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Intalnire RUFOn - Bucuresti - 17 iunie 2007

Creat de spooky, 29 Mai 2007, 21:54:25

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Arckadii

#15
Astept cu mult interes sa vad cine vine:)


Ark

Anna

Cum a decurs intalnirea?  :martiansmile:
Cred ca cei ce nu au venit asteapta un rezumat cat de mic, 2, 3 impresii....nu mai fiti asa de secretosi...... :roll:
:ufo:

dedeiu

Din pacate nu am putut ajunge fiindca cu o seara inainte a trebuit sa merg la o nunta.

lylyt_ice

Bine; dedeiu a fost la nunta,dar ce s-a intimplat cu ceilalti...(?)au fost macar citiva(?)si daca da cine si despre ce ati discutat,nu vreau sa cred ca nu a fost chiar nimeni!!!Macar conducerea si moderatorii trebuie sa fii fost...de ce nici un comentar ???
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

Anna

Citat din: ryn din  19 Iunie 2007, 01:58:47
macar tu te-ai ales cu ceva
nu cred ca asta e un raspuns asteptat atat de cei ce au fost la intalnire(multi sau putini) si nici  de ceilalti useri de pe forum care au dreptul sa afle macar ca idee ce a fost acolo...avand in vedere ca intalnirea a fost intens "promovata".
eu sa fiu in locul celor ce au venit la intalnire....sincer m-as simti jignita de raspunsul pe care l-ai dat.
Presupun ca la o intalnire cu userii unui foum nu te astepti sa mananci 7 meniuri ca la nunta, sa bei sau sa dansezi toata noaptea.
Daca tu consideri ca nu te alegi cu nimic de pe urma unei "intrevederi" cu niste oameni care poate s-au deranjat sa vina sa discute cu tine si paul, atunci e...cam nasol :|
Ar trebui sa ai mai multa grija cand afirmi ceva....mai ales ca vrei nu vrei ce scrii tu se "cam" identifica cu rufon.
@cei care ati fost la intalnire si nu spuneti nimic: si tacerea e un raspuns  :-D

Arckadii

Voi face eu o sinteza in curand. mai aveti putina rabdare.
Peste toate, intalnirea a fost un succes, in ciuda numarului mic de participanti.
Repet, voi reveni cu informatiile pe care le solicitati.

Ark

Arckadii

#21
La intalnire au participat doar 6 oameni, lucru destul de deranjant deoarece ne asteptam sa fie cel putin 20 de persoane prezente.Totusi intalnirea a fost de bun augur.
Persoanele care au participat sunt urmatoarele:
-Spooky
-Ryn
-Arckadii
-Bluemoon
-Xennon
-Un domn pe care personal nu il cunosc insa ne-a spus ca urmareste forumul si situl si ca a dorit si el sa participe.
Intalnirea s-a tinut pe soseaua Oltenitei 38-40.
Spooky si ryn au tinut un discurs de inceput, urmat apoi de proiectarea unui documentar. Am discutat cateva cazuri ozn, ca mai apoi sa ne oprim asupra cazurilor in care cercuri de natura necunoscuta au aparut in iarba(Ribicioara, Trifesti etc). Am dezbatut aceasta problema. Concluzia finala nu a putut fi trasa deoarece, in lipsa de fonduri, nu am putut face o analiza de sol si astfel am ramas la teorii.
Apoi, Spooky a facut anuntul referitor la "promovarea" lui bluemoon.
Intalnirea a tinut 6 ore. Din ce v-am povestit, timpul pare exagerat, insa va asigur ca a fost absolut insuficient.
Vom mai organiza intalniri la care speram sa veniti in numar mult mai mare.

Ark

Anna

Cu silentio stampa asta pe care ati abordat-o referitor la intalnire....mai credea lumea ca cine stie ce kabala dubioasa ati facut p-acolo  :lol:
Multumim de rezumat Ark...nu conteaza ca ati fost putini...pana la urma e important ca v-ati simtit bine.  :wink:

Shadowman

Citat din: Arckadii din  19 Iunie 2007, 16:52:26
La intalnire au participat doar 6 oameni, lucru destul de deranjant deoarece ne asteptam sa fie cel putin 20 de persoane prezente.Totusi intalnirea a fost de bun augur.

Vom mai organiza intalniri la care speram sa veniti in numar mult mai mare.

  "Schimbi locul,schimbi norocul..."
  Sugerez ca viitoarea intilnire sa fie la Cluj,la mititei si bere in Padurea Baciu... :-)
  Fenomene stranii,arbori ciudati,poate apare si un OZN...!  :evil:
  Si postam fotografii pe forum cu "ciudateniile" din padure...   
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

spooky

Nu era important sa vina 20 sau 100 de oameni. Chiar nu conteaza cati au fost la intalnire. Important e ca au venit cei interesati. Si nu am de ce sa caut motive, chiar daca ele sunt multe si care fie sunt din cauze organizatorice sau personale. Ocazii de intalnire vor mai fi, si intalnirile vor fi din ce in ce mai dese. Vor exista sedinte ale unui grup de lucru chiar saptamanal.

Si pe aceasta cale le multumesc celor care au participat, in special Xenon care a facut efortul sa vina tocmai din Giurgiu.

Cred ca ceea ce s-a discutat la aceasta intalnire e mult peste ceea ce a prezentat Arckadii, iar pentru ca nu avem secretar nu avem o listare exacta a ceea ce s-a petrecut si discutat.

Urmatoare intalnire o planific pentru luna iulie...
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

jackie28t

#25
Citat din: spooky din  20 Iunie 2007, 20:45:37
Urmatoare intalnire o planific pentru luna iulie...

Spooky,
te rog spune-mi cap pe ce data in luna iulie planifici intalnirea.
Exista sanse sa vin si eu la intalnire si chiar mi-ar face placere sa va intalnesc personal chair daca sunt nevoit sa iau avionul pana in Bucuresti.

dedeiu

Super. Sper ca planifici intalnirea intr-o duminica  :-D