Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Explozii solare 2011-2012

Creat de Urban, 23 Mai 2007, 19:44:51

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Casiopeea

#30
Citat din: Siberia din  26 Septembrie 2011, 16:00:19
Magnetosfera e razna de vreo ora.

Acum am vazut. Cam totul a luat-o razna. Se pare ca au updatat pana la urma pagina. F bine d-le! Incepusem sa ma gandesc la tot felul de conspiratii.

Aliosa

Citat din: Casiopeea din  26 Septembrie 2011, 16:27:32
Acum am vazut. Cam totul a luat-o razna. Se pare ca au updatat pana la urma pagina. F bine d-le! Incepusem sa ma gandesc la tot felul de conspiratii.
Si si-a revenit :)))


darksid3

Varful a fost ieri. Bine ca n-a "lovit" Elenin-ul ca muream toti ca sobolanii, nestiind de ce, in baza mainstream-ului  :-D
11.11

fiulploii

#34
Citat din: darksid3 din  27 Septembrie 2011, 22:05:47
Varful a fost ieri. Bine ca n-a "lovit" Elenin-ul ca muream toti ca sobolanii, nestiind de ce, in baza mainstream-ului  :-D

Mainstream , hotnews , intr-un univers ipotetic  :-D :

Ieri , populatia de la suprafata planetei a fost eradicata in urma exploziilor solare si a gazelor otravitoare din coada cometei elenin .
Dumnezeu sa-i ierte ! Peste doua saptamani se vor putea face slujbele de pomenire la suprafata .Pana atunci , horoscopul zilei de azi ....
:-) :-)


P.S. Ce vreau sa zic eu , cu referire la topicul Impreuna pentru ... e ca obiceiurile vor ramane   :x

jean

O Explozie solară de o rară frumuseţe a fost vazuta în America. Explozia solară extrem de spectaculoasă a fost filmata in Ozark, statul american Arkansas. Filmul poate fi vazut la adresa de mai jos.
Citeste mai mult pe REALITATEA.NET: http://www.realitatea.net/explozie-solara-de-o-rara-frumusete-in-america-video_882478.html#ixzz1c9YHEi00

Adevarul este dincolo de noi

jean

  Auzim deseori ştiri despre explozii solare însoţite de eliberarea unor cantităţi impresionante de energie şi de expulzarea unor nori de electroni, ioni şi atomi prin corona solară în spaţiu. Din videoclipul următor vă veţi face o idee despre proporţiile unui asemenea fenomen.
How big are solar flares' eruptions? Eye opening perspective * IMG *

In primul film postat astazi se poate vedea un anumit fel de energie, val, care ajunge la camera de filmat inainte de marirea zonei de lumina rosie de pe cer. Aceasta enegie pur si simplu orbeste senzorul camerei de filmat. Acest efect este motivul pentru care am postat filmul si asteptam reactii pe aceasta tema. Ce fel de radiatie o fi?...Infrarosie nu poate sa fie, poate este UV sau X. Efectul este interesant. Nu cred ca ochiul uman poate sa vada asa ceva. Noi vedem de pe la 750nm (infrarosu), pana la 350nm (inceputul spectrului razelor UV). In rest suntem orbi. Culoarea verde are 400nm.
Adevarul este dincolo de noi