Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

OZN vs. OZE

Creat de DTJNBR, 22 Mai 2007, 04:34:36

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

DTJNBR

Dupa parerea mea exista o mare diferenta intre OZN si OZE in sensul ca OZN inseamna obiect zburator neidentificat ceea ce poate fi orice altceva decat o nava extraterestra pe cand un OZE inseamna obiect zburator extraterestru.

Intrebarea mea este cate din cazurile OZN pot fi considerate OZE ?


Plus ca intotdeauna vor aparea erori fotografice gen puncte linii umbre care pot fi considerate OZN insa nu si OZE.

Parerea mea este ca multa lume se imbata cu apa plata crezand ca multe din erorile fotografice sau trucuri sunt OZN, faza e ca majoritatea nu sunt nici macar OZN dar decum OZE.

Marius MMG

Citat din: DTJNBR din  22 Mai 2007, 04:34:36
Dupa parerea mea exista o mare diferenta intre OZN si OZE in sensul ca OZN inseamna obiect zburator neidentificat ceea ce poate fi orice altceva decat o nava extraterestra pe cand un OZE inseamna obiect zburator extraterestru.

Intrebarea mea este cate din cazurile OZN pot fi considerate OZE ?


Plus ca intotdeauna vor aparea erori fotografice gen puncte linii umbre care pot fi considerate OZN insa nu si OZE.

Parerea mea este ca multa lume se imbata cu apa plata crezand ca multe din erorile fotografice sau trucuri sunt OZN, faza e ca majoritatea nu sunt nici macar OZN dar decum OZE.
Avem senzatia ca vedem OZN peste tot...

Nox

Citat din: Marius MMG din  10 Iulie 2007, 05:17:14
Avem senzatia ca vedem OZN peste tot...

OZN = Obiect Zburator Neidentificat

OZE = Obiect Zburator Extraterestru

Am uitat ceva?

Nu stiu de ce, dar eu am "senzatia" ca tu nu citesti ce au scris altii inaintea ta.
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

Marius MMG

Citat din: bluemoon8520 din  10 Iulie 2007, 15:08:34
OZN = Obiect Zburator Neidentificat

OZE = Obiect Zburator Extraterestru

Am uitat ceva?

Nu stiu de ce, dar eu am "senzatia" ca tu nu citesti ce au scris altii inaintea ta.
Pai era si mult de citit...
Nici nu am vazut OZN (ca pana acum nu se poate spune ceva concret despre ele) si deja le si aranjam pe categorii... mai mult am citit un post in care cineva le facea si o analiza in timp... cum au evoluat