Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Donatii pentru RUFOn

Creat de Urban, 15 Mai 2007, 09:07:45

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

alx

propun atunci sa deschidem un nou topic:''oportunitati de afaceri pe RUFOn,cu RUFOn!''
    poate ne mai viziteaza atunci si ceva economisti...sau poate devenim a doua camera de comert a Romaniei...asa mai creste si nr de membrii...deci din start e un castig!  pana la urma,poate aveti dreptate!

ps:  pt cum ar trebui sa arate atunci RUFOn-ul,va recomand sa aruncati o privire la www.piata-az.ro
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

adipop

Citat din: alx din  14 Martie 2008, 23:12:18
propun atunci sa deschidem un nou topic:''oportunitati de afaceri pe RUFOn,cu RUFOn!''
    poate ne mai viziteaza atunci si ceva economisti...sau poate devenim a doua camera de comert a Romaniei...asa mai creste si nr de membrii...deci din start e un castig!  pana la urma,poate aveti dreptate!

ps:  pt cum ar trebui sa arate atunci RUFOn-ul,va recomand sa aruncati o privire la www.piata-az.ro

M-am gandit azi la o astfel de posibilitate, referitor la oportunitati de afaceri. de obicei, cand iti iei un colaborator, preferi ca el sa fie cat mai pregatit...Pe forum, vezi cu cine pleci la drum nou.
Nu asa (www.piata-az.ro)...pentru ca ar degenera totul. Daca doua sau mai multe persoane din forum, vor sa faca afaceri de acest tip, sa le faca. Sunt liberi sa faca ce doresc, inafara de a face ceva care este impotriva Vietii Frumoase. Ma refer la a face armamant, comert cu droguri sau de persoane, etc..pe aceasta linie.
Trebuie pastrata o anumita moralitate in a face aceste afaceri. Daca moralitatea nu este respectata, descoperirile, cercetarile nu fac doi bani...
adi

Shadowman

Citat din: Urban din  15 Mai 2007, 09:07:45
Daca de maine pentru calitatea de a fi membru ar trebui sa platesti lunar echivalentul a 10 euro lunar....ai mai fi membru Rufon ?....

Sunt 531 de membrii pe forum....asteptam 531 de raspunsuri.

Urban,au raspuns doar 10 persoane. Din data de 15 mai 2007...In ritmul acesta,peste 75 de ani,o sa raspunda toti.  :-)
Rabdare si tutun ! Iti urez sa prinzi anul 2100 ! Sa nu uiti sa-mi transmiti, pe lumea cealalta ,rezultatele sondajului !  :lol:
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

OzN_HunteR

As vrea sa intreb ceva care are mai multe legaturi catre RUFon

1 As dori sa fiu membru al organizatiei RUFon ( Nu doar pe forum ), Cum as putea proceda

2 Donez si eu 1-2 milioane pe luna ( Cu conditia de a fi membru )

3 As avea de oferit spre donatie documente vechi privind fenomenul ozn ( Documente si carti originale )

Cam atat de spus deocamdata !

Astept un raspuns prompt de la un administrator !

Peace, Alex AKA Ozn_Hunter
A nation which has forgotten the quality of courage which in the past has been brought to public life is not as likely to insist upon or regard that quality in its chosen leaders today - and in fact we have forgotten.

John.F.Kennedy

jackie28t

Citat din: OzN_HunteR din  15 Iulie 2008, 23:10:40
As vrea sa intreb ceva care are mai multe legaturi catre RUFon

1 As dori sa fiu membru al organizatiei RUFon ( Nu doar pe forum ), Cum as putea proceda

2 Donez si eu 1-2 milioane pe luna ( Cu conditia de a fi membru )

3 As avea de oferit spre donatie documente vechi privind fenomenul ozn ( Documente si carti originale )

Cam atat de spus deocamdata !

Astept un raspuns prompt de la un administrator !

Peace, Alex AKA Ozn_Hunter

Ozn_Hunter,
donatia ta mie a-mi suna mai mult a spaga/mita decat a donatie dupa felul cum ai prezenat-o.  :-D
Daca intr-adevar te oferi sa faci o donatie eu cred ca este mai bine sa-i trimiti lui Spooky un e-mail si intreaba-l cand va fi pus la dispozitie ''butonul'' pentru donatii pentru ca respecti aceasta organizatie si te oferi sa ajuti.
Sunt sigur ca nu se va supara ca doar nu este nimic rau prin a da o mana de ajutor.

OzN_HunteR

da dar cum ramane cu prima obtiune ?

si nu e spaga e doar ajutor pentru ca va respect munca
A nation which has forgotten the quality of courage which in the past has been brought to public life is not as likely to insist upon or regard that quality in its chosen leaders today - and in fact we have forgotten.

John.F.Kennedy

LP

Imi pare rau ca raspund asa tarziu la propunerea de pe acest topic.. dar sunt de acord cu plata unei sume de bani pentru cercetare din partea fiecarui membru. Din pacate, membru inseamna mai mult decat inscrierea pe un forum si necesita o forma legala de plata si cotabilizare a banilor primiti. Deci.. cu cea mai mare placere!

Renovatio

Sunt perfect de acord cu voi in privinta unor donatii materiale,asta in limita posibilitatilor fiecaruia,dar  numai acelora care sunt membrii Rufon.Donati as zice se pot obtine si de la  acei care au  cunstiinte cu firme(cu bani multi) si nu numai  din partea membrilor.Ca orice roman bogat sarac  asa si   eu  pot sa contribui cu o suma modica .Dar cum zicea"LP
CitatCreat de: LP
Insereazã citat
Imi pare rau ca raspund asa tarziu la propunerea de pe acest topic.. dar sunt de acord cu plata unei sume de bani pentru cercetare din partea fiecarui membru. Din pacate, membru inseamna mai mult decat inscrierea pe un forum si necesita o forma legala de plata si cotabilizare a banilor primiti. Deci.. cu cea mai mare placere!"

asa si eu cu cea mai mare placere.

yo2ldk

#38
 observ ca este un subiect mai vechi, nu stiu finalul..
poate fiindca nu am timp sa intru asa des.
eu as avea doua propuneri :
- cel mai bine este titulatura de donatie,nefiind supusa impozitarii, mai ales acum
in baza acestor donatii,functie de generozitatea acestora,se pot imparti membrii in categorii de genul -bronz, silver, gold. si pe prima pagina a forumului sa fie publicat "clasamentul " celor mai mari donatii si,separat, ultima donatie, de cine este facuta
-a doua propunere (era de fapt prima, inainte de a citi acest post) este de a se concepe pentru fiecare membru un fel de certificat, gen diploma cu numele userului (eventual si numele complet ), un nr se ordine  (#12345), nr alocat de ordinea inregistrarii pe site.
apoi, membrii de tipul bronz/silver/gold, vor primi certificate speciale ptr contributia lor.
  In acest fel, devine mai "oficiala" si calitatea de membru
   propun ca fiecare membru (cei care doresc), sa vina cu o imagine de fundal ptr aceste certificate si, echipa manageriala sa aleaga ptr fiecare categorie, cate una .
aceste certificate, sa fie de tip jpg sau pdf, de mare rezolutie,astfel incat, fiecare dupa ce le obtine, sa  o poate scoate la imprimanta
e varianta simpla, cea complexa, fiind tiparirea si expedierea lor contra cost. acest lucru presupune oameni/timp/bani