Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Analiza mostre

Creat de ryn, 12 Mai 2007, 22:31:29

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Anna

Pe la inceputul topicului s-a oferit bluemoon ca merge el la laborator in bucuresti cu mostrele, asta daca nimeni nu are ceva impotriva.
@ Alx: am zis pe topicul asta.  :-)

Urban

Ok...

www.labcorp.com  (pentru probe in afara tarii)

www.wessling.ro  (calitate germana pentru probe in tara)
CONTACT WESSLING
Str. Pavel Chinezu nr.10 , etaj 1
540326 Tîrgu Mures-ROMÂNIA
Telefon: 0265 212 953
Fax: 0265 206 419
Mobil: 0742 076 424
E-mail: office@wessling.ro  

link direct catre pagina pentru analize de sol:
http://www.wessling.ro/index.php?page=sol&lang=ro

Asteptam rezultatele...

Doamne Ajuta ! :-D

Shadowman

#47
Prima analiza care ar trebui efectuata, ar fi cea care ar scoate (sau nu...) in evidenta
existenta sporilor (ciupercilor)...Analize mai complexe ar trebui efectuate in cazul unui raspuns negativ...Banuieleile se indreapta asupra existentei ciupercilor...Deci,cu asta ar trebui inceput...Ar fi o cheltuiala inutila  pentru analize mai sofisticate...
Daca sunt ciupercile responsabile de  crearea inelelor...?
Zic si eu...Nu dau cu bata..
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

calinahanna

@Shadowman...


:wink:
"Ce se vede nu se crede", era o vorba, cand eram eu mai mica...

Urban

Au trecut 17 zile de la prelevarea mostrelor....
Administratori...moderatori...vreo noutate ? :-D

spooky

#50
Urban, am o noutate pentru tine...
maine vor fi 18 zile... si peste o saptamana vor 25.

Iti recomand daca ai vreo sugestie, sau bani de analiza a mostrelor la laboratoarele mentionate, sau vreo relatie la un laborator specializat sa ma contactezi.

Cine e nascut pe 28 mai?

Daca nu, iti multumim frumos, stai jos.

PS: O analiza completa a unei mostre costa in jur de circa 1000 RON, ca sa aflam cam tot ce ne-ar interesa, inclusiv bacterii.
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

Urban

Sugestia am avut-o dar nu te ocupi de ea...
http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,1004.0.html

Si numarul 2, da...o sa contribui cu 2 milioane dar nu te astepta sa vin sa ti-i pun sub pres la usa....
Si nici in cont, ca nu stau la coada la banca....numai cash...
Ii vrei, vino si i-ai...

Apropo, nu s-au vestejit mostrele...?

darkness

s-au contaminat....vestejit..le-a mancat capra vecinului care nu mai putea de curiozitate....oare capra vecinului a murit de curiozitate, sau ca mostrele erau contaminate radioactiv?! :-D