Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Cercuri pe iarbã [Gogoiu, com. Rãcoasa, jud. Vrancea]

Creat de Arckadii, 11 Mai 2007, 13:12:45

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Arckadii

Aparitia a mai mult de 20 de cercuri pe sol a starnit atentia RUFOn si a presei.
Mai multe informatii despre cercuri, in zilele ce urmeaza!

Ark

Arckadii

Din pacate echipa de la PrimaTV nu a mai putut realiza un reportaj live cu cei de la RUFOn.
Totusi, au fost prezente mai multe televiziuni in zona. NationalTV, ProTV, Antena 1, Prima TV.
Probabil ca in buletinele de stiri de astazi vom putea vedea ceva imagini.


Ark

Anna

Am vazut pe Prima reportajul. A fost facut de cei de la TVR Galati, la care presupun ca le-a fost lene sa stea sa ia si un interviu in direct. Cercurile alea sunt diferite de cele de pana acum, in sensul ca sunt formate din iarba mai verde la culoare. Am vazut ca Spooky isi facuse si schite pe caiet :roll:...si l-au aratat numai pe el. Ryn cred ca nu a fost :roll:

Nox

#3
Reportajul a fost transmis din Focsani. Au gresit cei de la Prima TV...au scris gresit "Galati".
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

Anna

Alina Brandabur aia blonda care a transmis e reporter la Tv Galati, in fine..urat din partea lor ca n-au mai stat sa ia si un interviu live :ufo: Au aratat niste imagini cu Ozn-uri(lumini pe cer). Oare alea tot in Vrancea erau filmate sau l-au pus asa la reportaj de umplutura?

Arckadii

Umplutura sigur pentru ca cercurile sunt vechi cam de 1 an si ceva. Oricum, cazul pare interesant. De abia astept sa se intoarca cu informatii:)


Ark

Nox

Da e interesanta declaratia martorului cum ca "s-a intrerupt lumina". Iar in acesta privinta seamana cu cazul de la Certesti si cu cel de la Nanesti (Nanesti Vrancea).
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

Arckadii

Iata si stirea de pe PRIMA TV aici pentru cei care nu au reusit sa o vada.


http://www.youtube.com/v/4mdGCjxsT0g


Ark

spooky

multumesc de promptitudine... mai devreme ne-am intors noi... si va promit ca in cateva ore veti avea mai multe informatii... un caz interesant.
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

lylyt_ice

Intradevar,cazul da de gandit;din cate au fost relatate ,am inteles ca sant 19 cercuri vizibile,interesant este insa faptul ca;au fost vazute de localnici,de acum 1 an si ceva...intrebarea este,daca toate 19 au o provenienta mai veche ,sau cu timpul s-a inmultit nr.lor?Ipoteza...ca ar putea  fii produse de arme energetice o exclud total,pentru ca acestete efecte, au o arie de propagare mult mai mare si nu se manifesta numai pe pajisti (platouri netede).Dar...cel mai rational ar fii sa asteptam rezultatele investigatiilor efectuate de Paul.
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

Anna

Pe mine iar m-a deranjat tonul ala de mishtocareala, care mai nou e nelipsit de la toate stirile legate de cazuri UFO. Se pune muzica din Xfiles pe fundal si se incepe rasul pe sub mustata. :-(

spooky

Citat din: lylyt_ice din  11 Mai 2007, 22:22:15
Intradevar,cazul da de gandit;din cate au fost relatate ,am inteles ca sant 19 cercuri vizibile,interesant este insa faptul ca;au fost vazute de localnici,de acum 1 an si ceva...intrebarea este,daca toate 19 au o provenienta mai veche ,sau cu timpul s-a inmultit nr.lor?Ipoteza...ca ar putea  fii produse de arme energetice o exclud total,pentru ca acestete efecte, au o arie de propagare mult mai mare si nu se manifesta numai pe pajisti (platouri netede).Dar...cel mai rational ar fii sa asteptam rezultatele investigatiilor efectuate de Paul.
arme energetice = manipularea si focalizarea energiei...
eu nu o exclud
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

Arckadii

Stirea aparuta pe National TV referitoare la acest eveniment remarcabil.


http://www.youtube.com/v/ADzDUkJoa_A


Ark

Rayden

interesant...super interesant..

probe am vazut ca s-au luat...

niste concluzii ceva referitoare la probele recoltate..cand vom afla ?  :-D


Anna

Imi place ca au filmat masina si se vede clar adresa de web a rufon :-D
Numai ca N24 nu prea se prinde in tara...spre exemplu eu nu am postul asta :martiansad: asa ca nu stiu cati au apucat sa vada stirea :|