Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Energie... libera!

Creat de spooky, 11 Mai 2007, 01:47:02

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

spooky

"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

jackie28t

#1
Merci de link Spooky.Interesante sunt modurile de energie libera.
Am citit si comentariile de pe acel link referitor la articol.TOTAL COOL  :-D

incubii Said...
On one of our news shows in Australia a farmer did a similar thing. He stuck large amount of copper under the power lines and ran his house using a similar effect.
that was until he was caught out

elena78

#2
Energia libera a fost  inventata de marele  om Nikola Tesla ,care este in realitate Nicolae Teslaru ,el este ,a fost si va  cel mai mare geniu din istorie, el a vrut sa dezvaluie umanitatii  descoperirea acestei energii ,chiar a insistat ,dar voi  vedeti oameni buni,acest geniu a fost gasit mort in apartamentul din New York sub pretext  absurd ,dar el a fost omorat ,ma intreb este doar o coincidentza? :? ?

@Elena78
Chiar nu intelegi ca aici nu e nici messenger,nici flux de stiri,nici zidul plangerii? Nu ti se pare ca ii jignesti pe membrii care muncesc din greu pentru a mentine un anume standard al acestui forum? Adica pe cei care posteaza nu doar de dragul de a avea un nr mare de posturi,ci pentru ca AU CEVA DE SPUS! Ti-am mai atras atentia si in trecut,acum vad ca reinvii,intentionat cred,topicuri in care nu s-a postat de 3-4 ani...si arunci cu informatii de parca ar fi adevaruri absolute...tare semeni cu altcineva...Considera ca acesta este ULTIMUL avertisment fara efecte directe asupra contului tau...urmatoarele vor fi cu penalizari!

PS   chiar daca copiezi si tastezi tu insati citate din carti pe care le detii,si le postezi aici,tot COPY/PASTE  se cheama...insa e fara Ctrl-C Ctrl-V... 

Cu speranta ca nu vei intelege gresit mesajul meu    alx

fiulploii

Energia libera nu a fost inventata ci descoperita  eventual. Iar N. Tesla nu a fost nici primul si nici ultimul care a cochetat cu ea . :wink:
Ar fi indicat sa dam o cautare cu gogu inainte de a posta .Sau poate ai dovezi care nu sunt prezente pe internet si te invit sa le prezinti , eu fiind un tip curios .
   Multumesc, si iti doresc sa faci 2543 de postari cat mai curand , scriind comentarii  scurte si pline de substanta la fiecare subiect .

dorel6

#4
Mai de mult am citit undeva ca exista ceva "harta" a energiei libere.
Se zice ca stonehenge ar fi un punct de intersectie a valurilor de energie libere.
Insa nu stiu unde am citit asta si as dori daca se poate sa imi puneti cel putin un link catre un astfel de text.

Si se zicea ca "Atlantis" avea acces la un cristal care "filtra" aceea energie, doar atunci se putea folosi energia.
Alti oameni zic ca acel cristal este prima forma a "pietrei filozofale".Oricum sunt multe care se bat cap in cap.
Pe scurt sunt multe de spus dar prea putin timp.

Dorel

P.S. Nu vreau sa o dau in S.F. cu Atlantis si piatra filozofala, dar daca aceasta energie libera ar exista, atunci ne-ar trebui un fel de "filtru". Nu ?
Există două metode de a cuceri și înrobi o națiune. Una este prin sabie. A doua este prin îndatorare.