Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Telekinezie I

Creat de ryn, 01 Iulie 2005, 13:21:25

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

adipop

Citat din: tigre_01123 din  19 Martie 2008, 02:56:47
vreau sa fac asta adi deoarece am un flux prea mare de energie si scapa si am nevoie de exerciti de control sau exerciti pt psihokinezie ... fac multe lucrui fara sa imi dau seama . mistic ms mult pt exercitiu :).

Mia zis cineva ca persoanele psihokinetice pot deschide portale prin care emotile lor ajung la alcineva.E adevarat ? ... pt ca eu am visat o data ca un amic de al meu a avut accident cu masina si a doua zi mama tot gandit ca sa nu se intample si a 3 zi a facut accident-ul ... iar masina era lovita exact cum am visat.

Cu ce te ocupi ?
Invata sa folosesti aceasta energie in alte scopuri...
adi

tigre_01123

vreau ca sa fac niste exercitii pt psihokinezie si exerciti de control pt a o canaliza ... pt a avea un echilibru :) asta vreau . :)

Sper sa ma ajute cineva :|

APOLLO

Stai linistit tigrule ,  dinastea patesc si eu foarte des si nu mi-a dat nimeni vreo explicatie. Ideea e sa nu gandesti negativ sau cu frica la cineva/ceva ca atunci atragi acea energie negativa,dar timp e de bine , nu e problema. Cica era o cucoana Melfior Ra care mai indruga cate ceva de lucrurile astea ,dar eu cum nu aplec urechea la asa ceva ... incerc sa-mi gasesc singur calea.Totusi sper sa intalnesc pe cineva vreodata pe care sa-l ascult cu sfaturile sale...
Ar fi o irosire de spatiu sa fim doar noi in univers.

Shadowman

#78
  Cum te pacalesc scamatorii si indivizii care pretind ca indoaie linguritze cu puterea gindului   :-o :-o :-o
    http://www.youtube.com/watch?v=7neOXKLrgzk&feature=related
    http://www.youtube.com/watch?v=PSR5kinMX3Y&feature=related
  Ei se jura ca o indoaie,
  Dar i-am prins ca palmeaza linguritza !!!  :lol: :lol: :lol:
Cita energie psihica !  :-D
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

jackie28t

#79
Citat din: Shadowman din  09 Iulie 2008, 21:24:50
  Cum te pacalesc scamatorii si indivizii care pretind ca indoaie linguritze cu puterea gindului   :-o :-o :-o
    http://www.youtube.com/watch?v=7neOXKLrgzk&feature=related
    http://www.youtube.com/watch?v=PSR5kinMX3Y&feature=related
  Ei se jura ca o indoaie,
  Dar i-am prins ca palmeaza linguritza !!!  :lol: :lol: :lol:
Cita energie psihica !  :-D

Shadowman,
ce ai postat tu acolo sunt doar niste exemple ieftine de scamatorie.Macar daca ar fi fost intr-un mod profesionist dar asa ce sa vad ca cineva se chinuie juma de ora sa indoaie o lingura cu degetul mare?  :lol:

Indoitul lingurei nu mai este un secret.Fenomenul este adevarat si demonstrat iar pe langa asta exista si reproduceri.Adica 2 vor sa indoaie o lingura.Unul fooseste puterea mintala iar celalalt neputand folosi puterea mintala va folosi o alta metoda pentru a produce acelasi efect apeland la trucuri.Eu te inteleg ca vrei sa o dai in skepticism dar sa fii atent sa nu pici in teribilism.Vezi filmul de mai jos :wink:

http://www.youtube.com/v/1V-JrPqjgcc

noua

asta s-ar parea ca foloseste o furculita preparata (bimetal)  :wink:

Shadowman

Citat din: jackie28t din  09 Iulie 2008, 22:15:28
Unul fooseste puterea mintala iar celalalt neputand folosi puterea mintala va folosi o alta metoda pentru a produce acelasi efect apeland la trucuri.Eu te inteleg ca vrei sa o dai in skepticism dar sa fii atent sa nu pici in teribilism.Vezi filmul de mai jos :wink:

Te-ai intrebat vreodata de ce indoaie lingurite metalice si nu de plastic,lemn...?
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

jackie28t

Citat din: noua din  09 Iulie 2008, 22:24:33
asta s-ar parea ca foloseste o furculita preparata (bimetal)  :wink:

Da,s-ar parea.Suflata cu zahar ars. :lol:

Citat din: Shadowman din  09 Iulie 2008, 22:27:22
Te-ai intrebat vreodata de ce indoaie lingurite metalice si nu de plastic,lemn...?

Da binenteles.Am sa postez mai mult despre subiect in celalalt topic cand prind mai mult timp ca aici deja s-au amestecat mere cu pere si a iesit terci din subiectul Telekinezie.

kaligula

salut lume !! am gasit in sfarsit oameni care nu iau in ras acest subiect
va recomand cartea(indrumator) scrisa de Albert Ignatenko,cercetator rus cu numeroase experimente la activ in fostul centru al urss -ului de cercetari paranormale,in acea carte iti explica tot de la a la z cum sa faci sa ajungi telepat,sa te dedublezi sau s influentezi materia cu gandurile1
in opinia mea telekinezia nu este altceva decat intrarea in rezonanta a gandurilor noastre cu energia din jurul nostru(mateira este in sine energie luat la un moment dat) astfel odata ce intram in rezonanta cu materia putem incepe schimbarea frecventei de rezonanta iar materia care deja vibreaza in rezonanta cu gandurile noastre tinde sa se pastreze in rezonanta cu noi si astfel putem misca ,indoi,si alte chestii totul se poate explica stiintific,dar nu cu stiinta de acum sau cu legile fizice de acum  care deja au inceput sa fie demontate si realizate altele mai viabile pt a fi intelese si fenomenele psi inexplicabile prin legile fizici clasice



scz pt explicarea nu ma exprim destul de bine in cuvinte

Shadowman

Citat din: kaligula din  20 Septembrie 2008, 14:27:14
salut lume !! am gasit in sfarsit oameni care nu iau in ras acest subiect
va recomand cartea(indrumator) scrisa de Albert Ignatenko,cercetator rus cu numeroase experimente la activ in fostul centru al urss -ului de cercetari paranormale,in acea carte iti explica tot de la a la z cum sa faci sa ajungi telepat,sa te dedublezi sau s influentezi materia cu gandurile

  De explicat,pareri,dat sfaturi s-au cam saturat unii din forum... :-D
  Tu ai citit cartea ? Ai  reusit ceva ? O telepatie,o dedublare,o influenta din vorbe sau din gind a materiei...?
De Albert Ignatenko imi aduc aminte...Stiu ca a venit si-n tara noastra in anii '90 si s-a facut de poveste cind a trebuit sa demonstreze calitatile lui. Am cunoscut persoane care-au asistat la demonstratiile sale.Nu i-au iesit scamatoriile...
  Era pe vremea cind veneau "bioenergoterapeutii", dadeau din miini,si le frecau de poale si adunau norii,cica...Erau si de-ai nostrii in acele vremuri,cind ,ziceau ei, chemau ploaia si norii precum paparudele... :lol: 
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

ayara

nu am citit cartea da reusesc cu telepatia cu controlul energiei... bine mai trebuie sa ma pefectionez dar.. imi iese destul de bine
si de asemenea am deseori vise(viziuni, premonitii) care se intampla intr-un timp foarte scurt.

ingeras

Am si eu o intrebare:
tot telekinezie se numeste si atunci cand ridici obiecte prin simpla atingere " se lipesc de maini" (obiecte de plastic, hartie, metal, etc.)?

maiami

eu nu cred ca as putea sa misc lucrurile cu puterea gandului
dar asta nu inseamna ca asa ceva nu e posibil
VOICA MARIAN tel. 0746075513
va invit la cunoasterea prin stiinta

anonim a.c

salut...nu stiu daca are vreo legatura cu subiectul vostru  dar nu stiu ce sa mai fac...cred ca reprezint un pericol pt toata lumea...am 19 ani si n-am avut niciodata parte de experiente paranormale dar de cateva saptamani a inceput sa mi se intample ceva foarte ciudat...intai am adormit intr-un somn de 16 ore in care nimeni si nimic nu m-a putut trezi parca eram mort sau deconectat de la viata reala iar de cand m-am trezit mi-am dat seama ca atunci cand sunt suparat sau speriat se intampla unele lucruri foarte ciudate care ma sperie...prima data a inceput acum 2 sapt cand intr-o noapte am iesit pe hol sa fumez si eram foarte nervos dupa o cearta cu cineva si parca m-am simtit altfel nu pot sa explic cum si toate becurile au inceput sa palpaie...m-am speriat putin dar necrezand in fenomene de genu am dat vina pe compania electrica dar dupa 2 zile s-a intamplat si mai rau de data asta stiind k sunt eu de vina...am oprit curentul in toata casa pe timp de 2 min iar toata lumea s-a speriat tare inclusiv eu...si cea mai grava si mai recenta s-a intamplat alaltaieri cand cuprins am explodat un bec de la veioza doar uitandu-ma la el ...am incercat si calm fiind sa fac la fel dar nu a mers...nimeni nu m-a luat in serios nici macar doctorul meu care s-a oferit sa-mi dea trimitere la psiholog razand si spunand k sunt nebun...dar aceste chestii se intampla din ce in ce mai des si mi-e frica sa nu fac ceva rau sau sa ranesc pe cineva fara sa vreau...totul se intampla cand sunt foarte nervos sau speriat...am citit totul de pe acest forum si sper ca cineva sa poate sa inteleaga sau sa ma ajute ...cineva de specialitate sau care a mai avut experiente de fel...simt k nu pot controla acest blestem si nu stiu ce sa mai fac...va rog daca stiti ceva ajutati-ma sa opresc toate astea ...va multumesc a.c

Urban

Incearca cu ceva mai mare...spre exemplu posteaza-te langa una din centralele electrice din Bucuresti si vezi daca o poti scoate din functiune....nu de alta dar daca tot ce spui e adevarat si poti sa pui la pamant centralele electrice poate intr-un final cei responsabili cu energia vor moderniza si centralele alea in asa fel incat vara sa nu mai cada curentul din 5 in 5 minute....in concluzie vei face o fapta buna si vei contribui la dezvoltarea armonioasa a societatii nestresate de caderile dese de curent din perioada verii....

Succes !