Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Telekinezie I

Creat de ryn, 01 Iulie 2005, 13:21:25

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Arcchangel

in cer scuze pentru ca am raspuns asa tarziu dar am avut ceva probleme,deci misc lucruri:pahare,carti,televizorul cel mai geru obiect care lam miscat vreo 3 metri a fost o banca deci nustiu ce sa zic :?

lylyt_ice

 Daca nu te superi am si eu cateva intrebari... Au fost si alte persoane de fata cand ai miscat din loc aceste obiecte? Cat de mult le-ai miscat? Poti face asta oricand si oriunde? Ai vre-o filmare video cu cele ce poti face? Ai putea demonstra aceste capacitati pe care le posezi si in fata unor experti in domeniu? Cam ce varsta ai acum si de cand ai atins aceste performante?
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

CHIP

Citat din: Arcchangel din  09 Octombrie 2009, 19:34:22
in cer scuze pentru ca am raspuns asa tarziu dar am avut ceva probleme,deci misc lucruri:pahare,carti,televizorul cel mai geru obiect care lam miscat vreo 3 metri a fost o banca deci nustiu ce sa zic :?

Cred ca esti un unicat in Romania si nu numai daca reusesti sa misti televizorul,ceea ce eu unul personal  ma cam indoiesc.Fa o demonstratie in direct 

MVP2009

Adevarul este ca desi vedem cu diverse ocazii acest fenomen pe care pana si stiinta a inceput a-l accepta...nu avem totusi motive sa credem in asa ceva, ceea ce este cat se poate de firesc este tot vorba de credinta...in puterea gandului sau in Dumnezeu sau intr-o superstitie...``de ce sa crezi in ceva ce nu vezi?`` ceva gen Toma Necredinciosul
INSA daca suntem destul de open-minded si doritori (nu plini de iluzii ci doar consecventi in dorintele noastre firesti de supranatural..) atunci cand lumea la care visam...dimensiunea pe care incercam sa o accesam se intruchipeaza fie si putin...putem deveni mai intelepti si mai puternici caci puterea este in noi si trebuie doar sa o descoperim!

aSTA a fost ca un fel de intro caci am avut si eu perioadele mele de credinta ``normala`` nu neaparat profunda ci din contra uneori cu alternante catre deznadajduire

Stiam de episodul si teoria cu puterea gandului cu legea atractiei universale..am 2 parinti profi de fizica...au aparut si filme p aceasta tema...INSA voiam ceva concret si extraordinar in acelasi timp caci despre asta era vorba despre o viata ca in filme ...insa cum am zis de ce sa cred ceea c nu vad...

S-a intamplat totusi intr-o zi ca un preten sa ma frece la cap cu puterea gandului ..i-am dat acel film (The secret se numeste) ala l-a vazut d vreo 10x :)) si imi tot dadea exemple insa pentru mine nu erau decat vorbe ..

Peste vreo 2 luni m-a invitat la el acasa ...noapte fiind asa pe la 2/3 dimineatza si...a inceput sa miste obiecte...ca in filme...ca in serialul Heroes...deci am vazut cu ochii mei si cred ca peste juma d ora am verificat daca este sau nu un truc...si se simtea campul de fortza ..de energie intre mana lui si obiect (cel mult o telecomanda putea sa mute insa putea sa faca adevarate acrobatii cu cartile de joc)

Era un pic ciudat ; atmosfera era linistita si ma simteam foarte bine pana si yo

Este adevarat insa nu am avut inca taria si determinarea sa ma antrenez 2 saptamani caci cica atata dureaza...insa cica oricine poate..

Voi ce ziceti?

Tayka

MVP2009-Dã-ne ºi nouã adresa dacã se poate(link)de unde a învãþat prietenul tãu telekinezie.Eu cred cã e posibil ºi nu ne torni gogoºi-Am cunoscut o fatã care plãmãdea ceva invizibil între mâini dupã care le þinea întinse de parcã avea o minge intre ele ºi ne invita sã i le închidem ºi deºii împingeam ºi câte doi nu reuºeam sãi împreunãm mâinile.
Tot ceea ce este fundamental diferit deranjeaza ordinea stabilita (Jean Piere Petite).

lylyt_ice

MVP2009, bine ai venit pe la noi! Tu spui ca ai fost de fata cand prietenul tau a facut acele demonstratii...pare credibil, numai ca tu spui ca in doua saptamani poti si tu atinge aceleasi performante, daca te antrenezi. Dupa parerea mea ai toate sansele ca in doua saptamani sa stapanesti foarte bine cateva trucuri de prestidigitatie, sau poti stapinii ceva experimente interesante gasite pe bloguri sau cartulii de amuzamente stiintifice :lol: DAR in nici un caz nu poti dobandii puteri telekinetice...!!! "Parerea mea"(Alx).
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

Nox

Citat din: Arcchangel din  09 Octombrie 2009, 19:34:22
in cer scuze pentru ca am raspuns asa tarziu dar am avut ceva probleme,deci misc lucruri:pahare,carti,televizorul cel mai geru obiect care lam miscat vreo 3 metri a fost o banca deci nustiu ce sa zic :?

Salut, eºti din Bucureºti?
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

Damian

O sa incerc de acum in colo sa urmez sfaturile voastre ,m-ati ajutat foarte mult,am aflat lucruri noi pe care nici nu le banuiam,am incercat sa imi canalizez concentrarea asupra unui obiect foarte usor 4-5 minute dar fara rezultate,poate reusesc sa imi mentin atentia mai mult sau sa patrund in interiorul masei sale ca sa il misc sau sa il clintesc macar.                                                                                                                             P.S- Va rog sa ma ajutati si pe mine cum pot vedea rezultatele sau cum pot sa ajung la rezultate mai bune. :?

mistic

arcchangel pune un filmulet sa vedem cum misti banca:))

CHIP

Citat din: mistic din  06 Noiembrie 2009, 06:50:04
arcchangel pune un filmulet sa vedem cum misti banca:))

Chiar crezi ca poate muta banca?Nu prea cred

SpiritAngel

#130
pentru ca sa vorbit aici de puterea apei am sa postez calitatile paranormale a apei si niste exercitii:


4. Magia apei

   Apa joaca unul din cele mai importante roluri, fiind absolut indispensabila pentru baut, prepararea hranei, spalat, producerea aburilor in fabrici etc., dar nu numai in viata de zi cu zi ci si in dezvoltarea noastra magica. Elementul Apa se poate dovedi de un mare ajutor. Asa cum am specificat in partea teoretica, elementul apa guverneaza magnetismul sau forta atractiva, si chiar aceasta proprietate o vom folosi in dezvoltarea facultatilor magice. Toate cartile ce trateaza despre magnetismul animal, emanatia Od-ului etc., sunt de acord cu faptul ca apa poate fi magnetizata sau Od-izata. Dar e mult mai putin cunoscut cum sa extindem aceasta calitate sau sa o folosim in diferite feluri. Nu numai apa ci orice lichid are aceasta calitate de atractie si in conformitate cu proprietatea de contractie, pastreaza repede atat influente rele cat si bune. De aceea putem considera elementul apa ca si orice lichid ca un acumulator. Cu cat apa e mai rece cu atat are mai mare capacitatea acumulatoare; dar indeosebi la 4 °C deasupra de zero e cel mai puternic receptiva. Acest lucru nu e asa decisiv pentru ca diferenta de receptivitate a apei (si a altor lichide) mai sus de 6 °C  e asa de nesemnificativa si asa slab vizibila ca numai magicienii complet antrenati pot sesiza aceste diferente. Daca prin cresterea temperaturii apa devine mai calduta receptivitatea se diminueaza. Intre 36 – 37 ° C devine neutra la magnetizare. Dar atentie! Aici am discutat despre proprietatea specifica de atractie si valoarea practica tinand cont de magnetism, care rezulta din interactiunea elementelor ca un fapt de netagaduit.
   Impregnarea (prin principiul Akasa prezent in orice substanta si in consecinta si in apa fizica) cu o dorinta poate fi operata in orice obiect sau la orice temperatura, oricand. O bucata de paine ca si o supa fierbinte, o ceasca de cafea sau ceai pot fi incarcate magic. Aceasta incarcare nu depinde de capacitatea acumulativa a apei ci are loc prin principiul cauzal al celei de-a 5-a puteri a elementelor, adusa de fluidul electromagnetic al elementelor de care e legata. E important sa acordam atentie acestei diferente  pentru evitarea erorilor. De exemplu este  aproape imposibil sa magnetizezi o farfurie cu supa fierbinte, datorita elementului Foc in expansiune care echilibreaza elementul Apa. Supa, desi fierbinte si astfel nepotrivita pentru magnetizare, poate fi impregnata insa cu o dorinta.
   Acum sa consideram magia apei din punct de vedere practic:
   De fiecare data cand va spalati pe maini sau pe corp, ganditi-va intens ca prin spalare nu numai ca indepartati murdaria, dar de asemenea si necurateniile din suflet. Ganditi-va ca greselile, necazurile, insatisfactiile, bolile sunt spalate si preluate de apa. Daca e posibil, spalati-va sub jetul unui dus/robinet cu scurgere, asa incat apa murdara sa se poata goli imediat si chiar in acest moment  ganditi-va ca slabiciunea voastra se scurge odata cu apa. Daca nu aveti la dispozitie decat un lighean/vas pentru spalat, sa nu uitati sa aruncati imediat apa folosita pentru ca nimeni sa nu o atinga. Puteti de asemenea sa va scufundati mainile in apa rece pentru o scurta perioada de timp si concentrati-va ca forta magnetico-astrala atrage toata slabiciunea din corp si din suflet. Fiti fermi convinsi ca toate greselile trec in apa. Veti fi surprinsi de eficacitatea exercitiului dupa un scurt timp. Aceasta apa de asemenea trebuie aruncata dupa prima folosire. Acest exercitiu e extraordinar de eficace daca puteti sa-l realizati vara in timp ce va imbaiati intr-un rau, cand intreg corpul este scufundat in apa.
*   Puteti face acest exercitiu si in alt fel, prin magnetizarea/impregnarea apei folosite, cu o dorinta si avand ferma convingere ca prin spalare dorinta din apa va trece in corpul vostru si se va realiza.
** Cel care are timp poate combina ambele exercitii "dezbracand" tot raul  intr-o singura apa si apoi spalandu-se in alt bazin sau cu alta apa impregnata cu dorinta. In acest caz, in primul exercitiu  trebuie sa folositi sapunul cand va spalati de tot raul.
*** Femeile adepte au o a treia oportunitate: concentrandu-si magnetismul asupra faptului ca apa le va face pielea fetei mai tanara, mai elastica deci mai atractiva. Prin urmare e indicat nu numai sa spalati ci chiar sa scufundati fata in apa pentru cateva secunde.Aceasta procedura trebuie repetata de cel putin 7 ori odata. Putin Borax poate fi adaugat in apa pentru acest scop.
   Mai este o procedura pe care magicianul nu trebuie sa o omita:
   Baia magnetica a ochilor : dimineata magicianul isi va baga fata in apa care a fost fiarta cu o zi inainte (folosind un vas umplut pe jumatate) si isi va deschide ochii in apa, clipind de mai multe ori si rotindu-i; se repeta de sapte ori. La inceput va avea senzatia unor usoare intepaturi in ochi, dar care vor disparea indata ce ochii se vor obisnui. Daca cineva sufera de vedere slaba se poate adauga un mic decoct de Herba Eufrasia (planta de Silur) in apa. Aceasta baie a ochilor ii face rezistenti la shimbarile de vreme si intaresc facultatea vizuala, imbunatatind vederea slaba iar ochii vor devenii clari si stralucitori. Nu uitati sa magnetizati apa destinata acestui scop si sa o impregnati cu o dorinta concentrata. Discipolii avansati care se antreneaza pentru obtinerea clarvederii, au ocazia acum sa-si dezvolte aceasta facultate.

Sursa:Initiere in hermenism.
FRANZ   BARDON

   


m@riusss

Salut. Mi-am facut cont pe site si vreau sa mi spuna si mie cineva mai multe despre telekinezie ,metode de antrenament, despre focalizarea gandurilor etc. cred in aceste lucruri ca se pot face si ma pasioneaza mult subiectu( ca prima data knd incepi e bine sa o iei k o pasiune,k dupa aia sa nu renunti la asta vazand ca nu iti iese nimik, pt k stiu k e mult d munk la asa ceva si nu doar 2 sapt cum zicea p aici cineva) SI CRED K CU LUCRURILE ASTEA DEMONSTREZI TUTUROR MANELISTILOR : )) K AU TRAIT DEGEABA PAN ACUM SI VOR TRAII IN CONTINUARE, CU TOTII AVAND IN NOI NATURA ASTA SPIRITUALA NUMAI K TRE SA NE O STERGEM PUTIN DE PRAF SI SA CREDEM IN EA :)) MERCI

abyss

#132
Bunã marius. Încearcã sã scrii normal fãrã p d kk. Sincer nu-ti pot urmari scrisul.
Baftã!

m@riusss

OK am sa vb pe intelesul tuturor atunci..... am citit formula telekineziei...dar asa e usor de spus ca formula, numai ca as avea nevoie de unele indrumari spre domeniul asta... :|

lylyt_ice

#134
Uuuuu... haaaa!!! :lol:care formula spuse-si (?); ai tu asa ceva? hai... fi mai clar ca o dai pe laturi ... :cry:
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?