Autor Subiect: Legaturi catre stiri interesante!  (Citit de 1843302 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline jean

• Consacrat
  • Mesaje postate: 1,773
  • Gen: Bărbat
    • Vezi Profilul
    • DFI Recreativ
  • Liked: 367
  • Likes Given: 209
Re: Legaturi catre stiri interesante!
« Răspuns #4260 : 29 Septembrie 2015, 21:33:08 »
Va agitati degeaba, se stia demult ca pe Marte se gaseste si apa, dar nu stiau care este volumul de apa existent acolo si nici acum nu stiu exact. Surpriza vine de la faptul ca este o umiditate mai mare de cat au crezut ei.
« Ultima Modificare: 29 Septembrie 2015, 21:38:20 de jean »
Adevarul este dincolo de noi

Offline prodcomb

• Senior
  • Mesaje postate: 803
    • Vezi Profilul
  • Liked: 360
  • Likes Given: 119
« Răspuns #4261 : 30 Septembrie 2015, 08:00:56 »
Curat murdar!
Apa curată, cristalină nu există în condițiile fizice date (presiune, temperatură).
Amestecurile eutectice se descurcă mai bine.
distanța dintre a observa și a descoperi este cuprinsă între zero și infinit

Offline prodcomb

• Senior
    • Vezi Profilul
« Răspuns #4262 : 04 Octombrie 2015, 16:45:41 »
1957, Sinton William.

Offline hanzo

• Cool
  • Mesaje postate: 147
  • as putea indrazni sa am curajul de-a cuteza...
    • Vezi Profilul
  • Liked: 211
  • Likes Given: 286
Re: Legaturi catre stiri interesante! - trupe rusesti in alte tari!
« Răspuns #4263 : 09 Octombrie 2015, 10:06:47 »
observ o situatie de copy paste usa-rusia.

pe modelul american, rusia incearca sa isi mute trupele si in alte tari. in felul acesta vor pune bete in roate ameriganilor.
o miscare stralucita de strategie. un posibil plan ar fi dupa o vreme, dezlipirea UE de SUA/nato, ca doar interesele economice UE presate cu AK47 pot fi schimbate catre rusia.

https://www.rt.com/politics/317667-russian-will-defend-its-interests/

cine mai are armata maaaare? china! cand o sa inceapa si chinezii sa isi "ocroteasca" interesele in alte tari..  o sa fie bambucha pe tocuri stiletto!

Offline Xanadron

• MARE MAESTRU
  • Mesaje postate: 4,727
  • Ozenaut precaut
    • Vezi Profilul
    • Povestoteca SF
  • Liked: 3800
  • Likes Given: 12312
Re: Legaturi catre stiri geopolitice
« Răspuns #4264 : 09 Octombrie 2015, 11:10:18 »
E totusi incomparabila situatia zic io, desi un mic trend ruso-expansiv exista (SUA au +800 baze-n strainezia, :lol: iar rusii - doar DOUA... hai trei in afara granitzelor, c-au parafat recent si-un acord cu vietnamezii.)

Analiza mega-mutarilor globale din ultima vreme ar cere insa pagini intregi - pe care n-am nici timp, nici chef sa le scriu. Nu fiindca as fi (re)etichetat drept "ciolovec" :-D - n-are insa vreun rost, versus tsunami-ul rusofob din MSM-ul "atlantic".

Chinejii isi vad oricum si ei de-ale lor interese, cu sau fara aprobarea cuiva - fiindca strutzo-camila capitalo-socealizmului corporatist trebuie experimentata si chiar extinsa global.
In fine, contiunui sa cred ca toate taberele astea aparent vrajmase sint inhamate de fapt la aceeasi carutza NWO. :evil:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Offline hanzo

• Cool
    • Vezi Profilul
« Răspuns #4265 : 09 Octombrie 2015, 12:38:49 »
E totusi incomparabila situatia zic io, desi un mic trend ruso-expansiv exista (SUA au +800 baze-n strainezia, :lol: iar rusii - doar DOUA... hai trei in afara granitzelor, c-au parafat recent si-un acord cu vietnamezii.)
Chinejii isi vad oricum si ei de-ale lor interese, cu sau fara aprobarea cuiva - fiindca strutzo-camila capitalo-socealizmului corporatist trebuie experimentata si chiar extinsa global.
In fine, contiunui sa cred ca toate taberele astea aparent vrajmase sint inhamate de fapt la aceeasi carutza NWO. :evil:

au 2, da puse unde trebuie  :crescentmoon:.
inca putin si conform anotimpurilor dupa primavara araba, a fost vara, toamna scurta, cand o sa vina "iarna" ruseasca, pardon iarna haraba in arabia saudita ...

toate la aceiasi caruta, pe principiul sua catre rus - mai trage si tu cu tunul ca eu am obosit, iar oamenilor nu trebuie sa le dam ragaz sa gandeasca!

Offline mm

• Senior
  • Mesaje postate: 624
    • Vezi Profilul
  • Liked: 608
  • Likes Given: 294
« Răspuns #4266 : 09 Octombrie 2015, 13:38:56 »
  Subscriu si eu, Xanadron. Rusia este pe nicaieri in afara granitelor sale. Se comporta ca un sac de box fata de sua. La fel ca ca sacul de box PSDist fata de dusmanii "de facto".
Cand te afli la frontierele cunoasterii trebuie sa privesti dincolo de gard.

Offline Xanadron

• MARE MAESTRU
  • Ozenaut precaut
    • Vezi Profilul
    • Povestoteca SF
« Răspuns #4267 : 09 Octombrie 2015, 17:50:15 »
au 2, da puse unde trebuie  :crescentmoon:.
Pe linga alea 888 'merigane puse peste tot, 2-3 birloage ale ursului sint vax albina - si oricum infiltrarile pe teren (si... sub teren VASAL - cine stie cunoaste 8-)) isi pierd treptat importantza strategica odata cu avansarea operatiunii "Occupy Space" cu tot mai multe dihanii purtatoare de arme terifiante pe orbita.

De acord insa cu deraparea controlata a gandirii prin devieri psyops-eficace (doar pt. majoritatea bizonauta da-i destul, ca micro-minoritatea lucida e usor controlabila.)
In rest, si peisaju' saudit e mult mai dantelat decit deshertu' lor, fiindca dincolo de aburelile-pretexte wahhabist-Baa'as-allawit-sunito-shiito-persano-zoroastro- etc., miza niciodata auzita la tembelizoare ramine perspectiva raminerii gastii putrede a neonazi+harabaietilor doar cu cearsafurile de pe ei, dupa inevitabila conversie globala la ALTCEVA decit petrol. Si petrodolari, sa nu uit.

P.S. (@mm - cu care-s iar de acord in principiu, pe linga mici rezerve): Ma distreaza la culme cind vad cum isi dau cu stingu-n dreptu' pupatorii de licurici :star: - ca antenistii colonizati de CNN (doar aparent paradoxal fiindca ar fi non-dreptaci, da-i alta tema asta a dogmelor iluzorii) care au emis un interviu al lui Putin, cu scopul clar de bestelire. Iar efectul a fost unul diametral opus - evident ca doar pentru cei cu mintea la purtator.

Offline hanzo

• Cool
    • Vezi Profilul
« Răspuns #4268 : 10 Octombrie 2015, 11:08:56 »
Pe linga alea 888 'merigane puse peste tot, 2-3 birloage ale ursului sint vax albina - si oricum infiltrarile pe teren (si... sub teren VASAL - cine stie cunoaste 8-)) isi pierd treptat importantza strategica odata cu avansarea operatiunii "Occupy Space" cu tot mai multe dihanii purtatoare de arme terifiante pe orbita.

vax albina, vax albina dar in siria a fost suficienta una ca sa o foloseasca ca pivot in zona.

au mai multe baze rusii,
http://www.hotnews.ro/stiri-international-16802757-infografic-care-puterea-militara-rusiei-tari-sovietice-are-baze-militare.htm

europa va avea parte de razboaie, sua nu are lagaturi cu UE are cu romania, franta, dar nu cu UE. spua pe sleau.
https://www.youtube.com/watch?v=I4-hSBRs4Qw&feature=youtu.be

Offline hanzo

• Cool
    • Vezi Profilul
Re: Legaturi catre stiri interesante! fortele nationale de rezerva!
« Răspuns #4269 : 14 Octombrie 2015, 10:18:16 »
de 3 zile in baia mare suna sirenele pentru apararea antiaeriana, se fac teste...  in ce alte orase ati mai auzit sa sune?
si bulgarii au facut in toata tara. in bucuresti nu a sunat, ca oricum nu avem unde fugi.  :mrgreen:

din 2016 se infinteaza fortele nationale de rezerva
http://www.resboiu.ro/consideratii-privind-infiintarea-fortelor-nationale-de-rezerva/

cartile cu sven hassel se vor vinde bine zic..  :rocket:
o sa fie aplicatii android, pentru cum scoti cuiul la grenada.. si apoi fuga in beciurile din centrul vechi pentru.. aparare!  :fight:

Offline Xanadron

• MARE MAESTRU
  • Ozenaut precaut
    • Vezi Profilul
    • Povestoteca SF
Re: Legaturi catre "tipare"vegetale interesante!
« Răspuns #4270 : 19 Octombrie 2015, 14:21:42 »
http://ufoholic.com/enigmatic-pattern-discovered-over-the-chinese-mountains-is-believed-to-have-alien-origins/

...e o stire interesanta pt. Je cel putin (dar si pentru alti colegi poate :wink:) contzinind imagini ale unor "tipare" (patterns) formate din "simboluri" criptice vizibile-n panoramarile de f. sus ale vegetatiei - si prezente nu doar pe dealurile/muntii din China, ci si pe la noi.

Ce-i drept, exista si coincidentze stranii - dar cind sint repetate multiplu nu mai cred ca-s 100% naturale.

Offline prodcomb

• Senior
    • Vezi Profilul
« Răspuns #4271 : 19 Octombrie 2015, 15:11:12 »
La ei este mai ușor de potrivit semnele, că literele nostre ...

Ceva exemple de pe la noi?

Offline Ganditorul

• Consacrat
  • Mesaje postate: 1,685
    • Vezi Profilul
  • Liked: 1384
  • Likes Given: 4037
« Răspuns #4272 : 22 Octombrie 2015, 22:10:39 »
Misteriosul oraș plutitor de deasupra Chinei. O simplă iluzie optică sau ceva mai mult? (Video)

http://www.cunoastelumea.ro/misteriosul-oras-plutitor-de-deasupra-chinei-o-simpla-iluzie-optica-sau-ceva-mai-multvideo/

Offline prodcomb

• Senior
    • Vezi Profilul
« Răspuns #4273 : 23 Octombrie 2015, 10:04:58 »
Frumos, miraj superior fără răsturnarea imaginii. Ar fi interesant de aflat condițiile meteo la diferite altitudini.

Offline Cautatorul

• Senior
  • Mesaje postate: 596
    • Vezi Profilul
  • Liked: 11
  • Likes Given: 95
« Răspuns #4274 : 23 Octombrie 2015, 20:57:13 »
Nu cred ca s-a mai postat informatia:

Statul roman recunoaste oficial ca vremea poate fi modificata artificial

Posibilitatea ca vremea sa fie modificata artificial este recunoscuta oficial de autoritatile romane. Nu mai este o teorie a conspiratiei!!!

Ion Sandu directorul ANM: „ANM are capacitatea să monitorizeze dacă în România se acţionează activ pentru modificarea vremii”

Camera Deputaţilor: ANM va avea activităţi care ţin de securitatea naţională

„Directorul Agenţiei Naţionale de Meteorologie, Ion Sandu, a spus, în plen, că pentru perioada următoare sunt argumente foarte puternice pentru introducerea a trei activităţi de securitate naţională în cadrul Agenţiei.

„ANM are capacitatea tehnică şi profesională să furnizeze autorităţilor naţionale informaţii privind deplasarea unui nor poluat în cazul unui accident chimic sau nuclear în orice punct din zona Balcanilor. Consider că ţine de securitate naţională să ştii unde duci populaţia. Doi, ANM are capacitatea să monitorizeze dacă în România se acţionează activ pentru modificarea vremii. Are capacitatea să furnizeze autorităţilor şi agricultorilor informaţii privind ce va urma-deşertificare, fenomene meteo extreme, secetă extremă sau inundaţii”, a spus Sandu.”

http://www.mediafax.ro/politic/camera-deputatilor-anm-va-avea-activitati-care-tin-de-securitatea-nationala-14857283

Deci ANM are capacitatea sa monitorizeze daca in Romania se actioneaza activ pentru modificarea vremii? Pai atunci inseamna ca stie si cum se face asta... si de ce doar sa monitorizeze si sa nu si contracareze?

Si daca afla ca Romania este atacata meteo de HAARP sau SURA a rusilor ce poate face Romania?

Iata cum o teorie a conspiratiei se dovedeste reala. Cate or mai fi reale...