Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Propagandã reptilianã pe strãzile Bucureºtiului

Creat de maya, 29 Octombrie 2006, 15:16:17

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

maya

Citat din: udar din  30 Octombrie 2006, 11:55:03
... Pentru ca nu tot ceea ce e hidos este si rau, malitios. Ce s-ar intampla daca am incepe ca in evul mediu sa consideram orice om desfigurat ca fiind trimis al Satanei?
... pentru ca exteriorul este expresia interiorului...si pentru ca daca esti urit ca dku nu esti un inger?! :mrgreen:

udar

@dedeiu: din aceleasi motive pe care le-am amintit mai sus. Nu prea stiu insa la care dintre alieni te referi.

@maya: sa inteleg ca un om cu nasul carn, orb si cocosat trebuie neaparat sa fie un demon pe interior?
Magic is any sufficiently advanced technology. (Arthur C. Clarke)
  

maya

Reptilienii nu sunt oameni...sunt, asa cum si arata, niste fiinte subumane, demoniace care populeaza zone infernale din planurile paralele lumii umane. Reptilienii se afla in acele lumi pentru ca ei rezoneaza din plin cu acele energii specifice infernurilor in care subzista.
Asa cum ingerii nu stau in iad , ingerii (si alte fiinte de lumina, ET) sunt permanent in lumile Angelice , paradisiace , in rezonanta cu energiile armonioase divine.

Shadowman

Citat din: maya din  31 Octombrie 2006, 01:21:11
Reptilienii nu sunt oameni...sunt, asa cum si arata, niste fiinte subumane, demoniace care populeaza zone infernale din planurile paralele lumii umane. Reptilienii se afla in acele lumi pentru ca ei rezoneaza din plin cu acele energii specifice infernurilor in care subzista.

  Despre cum ar decurge un posibil contact cu extraterestrii ce au coarne si seamana cu dracu',in imaginatia lui Arthur C.Clarke,cititi in romanul "Sfirsitul copilariei"...
   O carte-de referinta !- scrisa de un "titan" al genului SF...
   Udar ,cred ca stii mai bine,observ ca-l citezi pe Arthur C.Clarke : "Magic is any sufficiently advanced technology. "
   S-ar mai schimba niste pareri aici pe topic... :-D
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

Elvin

    Shadowman, e geniala "Sfarsitul Copilariei"

    Oameni buni, eu stiam de "reptilieni" inca de acum 7-8 mii de ani si chiar de mai inainte...in timp ce golanul de Icke si gashca de profitori nerusinati care il flancheaza, afla de-abia acum....

maya

Today there is a lot of talk about shape-shifting Reptilians but it is certainly nothing new. They have a long rich history going back thousands of years. A good background of information on the history of Reptilians is at: http://www.nationmaster.com/encyclopedia/Reptilian-humanoid

According to the book of Enoch the pre-flood world of earth was inhabited by Nephilim giants. These were the offspring of women who were impregnated by the fallen angels. These giants were so evil and so destructive to mankind that God brought a flood to to destroy them. Once dead the spirits of the Nephilim now roamed the earth as demons seeking to inhabit flesh once again. Without a fleshly host to posses they suffer discomfort.

"When an unclean spirit goes out of a man, he goes through dry places, seeking rest, and finds none." Matt 12:43 43
http://www.stargods.org/ReptilianAngels.htm
http://www.stargods.org/ReptilianDemons.htm

Nox

salut tuturor.... primul meu post pe acest forum, sper sa fie intr-un ceas bun.

Cred ca discutia se abate de la subiect incet, incet... O sa incerc sa-mi spun si eu parerea:

Cred ca saptamana asta sau cealalta, nu mai stiu exact cand, ma duceam la facultate si eram la Eroilor, asteptam metroul. Era dimineatza in jur de 8-9 AM. Am obseravat afisul respectiv si m-am apropiat cu un zambet pe fata de el si mi-am spus in gand: "se pare ca fenomenul cu extraterestri ia amploare, totusi e bine ca se incearca o pregatire a populatiei in acest sens". Impresia pe moment a fost pozitiva, totusi am avut o mica retinere. Acum acea mica retinere devine din ce in ce mai mare si incep sa analizez logic lucrurile:

1) De ce tocmai reptilieni?!? cand toate filmele de la Hollywood (cel putin cele mai cunoscute) prezinta alieni dupa modelul X-Files sau ET (mici si gri). Exista o discrepanta foarte mare...oare se incearca un transfer de simpatie al publicului dinspre alieni mici si gri/verzi catre repilieni?

2) ce rost ar avea o reclama la o serie de emisiuni de pe Discovery Channel, fie ea si pt alieni (pt mine cel putin e ca si cum ai face reclama la... nu gasesc un exemplu acum, dar ideea e ca ar fi inutila reclama din punct de vede COMERCIAL pt ca nu exista concurenta. sper sa nu gresec).

3) din tot ce am citit eu, toate parerile despre reptilieni sunt negative. Este adevarat ca in orice specie/rasa/grup/etc. nu toti sunt rai, exista din fiecare categorie (matematic vorbind).

4) nimic nu gratis... "avem nevoie de ei"- asta e clar. dar ce vor in schimbul ajutorului lor?! (asta e o intrebare la care trebuie sa meditam).

5) propun sa analizam si ce spun vechile scrieri despre aceste fiinte.

Nu tot ce se da pe Discovery e neaparat 100% adevarat. Acum cateva zile ma uitam la un documentar despre Civilizatia Maya... si imi venea sa ma prapadesc de ras pentru ca ziceau ca au carat pietrele cu spatele (chiar aratau oameni ce carau bolovani...pt construcitia piramidelor). Era chiar penibil.

Teoria conspiratiei sau nu...adevarul e la mijloc.. tre' sa analizam si la rece si la cald. E bine sa nu te arunci ca capul inainte ci cu mintea.

http://www.humansneedhelp.com/Romanian/Main.aspx

acolo sus la linkuri este: ISTORIA si ADEVARUL. pt mine acesti termeni au asa o valoare relativa, mai ales in ultimul timp. Ce e Istoria? ce e Adevarul? Iar jos scrie sponsorizat de Discovery Channel. Deci nu e chiar al lor proiectul?!

va rog sa ma iertati daca am mancat litere sau cuvinte... iar daca gresesc cu ceva sa ma corectati. E 7 dimineatza...:)
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

dedeiu

Ce prostie, mai ales povestea adam eva, si asa copiata de la sumerieni si se face referire la reptilieni. Atat de falsa, copiata si modificata si inca se poate bate punctul pe ea...

Max C.

Mie mi se pare o totala caterinca...mai ales siteul respectiv,o noua poveste pentru a arunca mizerii in istoria omului...dar se pare ca 'baietii in negru' isi fac treaba cum trebuie  :x

sxn_b

CitatMie mi se pare o totala caterinca...mai ales siteul respectiv,o noua poveste pentru a arunca mizerii in istoria omului
Subscriu.Site-ul da apa la moara scepticilor.

udar

Citat din: bluemoon8520 din  19 Noiembrie 2006, 06:55:35
salut tuturor.... primul meu post pe acest forum, sper sa fie intr-un ceas bun.

bine ai venit

Citat din: bluemoon8520 din  19 Noiembrie 2006, 06:55:351) De ce tocmai reptilieni?!? cand toate filmele de la Hollywood (cel putin cele mai cunoscute) prezinta alieni dupa modelul X-Files sau ET (mici si gri). Exista o discrepanta foarte mare...oare se incearca un transfer de simpatie al publicului dinspre alieni mici si gri/verzi catre repilieni?

Care "toate"? In Atacul martienilor nu erau mici si gri. Nici in Independence day, nici in Signs... Plus ca toti extraterestrii de pe Discovery si de pe site sunt "umani"... Adica sunt oameni imbracati in costume si machiati, nu sunt papusi... Deci trebuiau sa aleaga cativa care aratau cat mai diferit de imaginea umana... S-a nimerit ca unul sa fie reptilian. Big deal...

Citat din: bluemoon8520 din  19 Noiembrie 2006, 06:55:352) ce rost ar avea o reclama la o serie de emisiuni de pe Discovery Channel, fie ea si pt alieni (pt mine cel putin e ca si cum ai face reclama la... nu gasesc un exemplu acum, dar ideea e ca ar fi inutila reclama din punct de vede COMERCIAL pt ca nu exista concurenta. sper sa nu gresec).

Nu exista concurenta?? Ma amuzi, sincer. Concurenta in domeniul TV? E cea mai mare. Adica vrei sa zici ca cineva care se uita la Discovery nu poate in orice moment sa schimbe programul pe Surprize Surprize? E concurenta foarte mare. Reclame la Discovery s-au facut dintotdeauna. Eu am amintit doar una dintre ele, si anume Shark Week, cand peste tot prin oras erau panouri cu reclame pe tema asta....

Citat din: bluemoon8520 din  19 Noiembrie 2006, 06:55:353) din tot ce am citit eu, toate parerile despre reptilieni sunt negative. Este adevarat ca in orice specie/rasa/grup/etc. nu toti sunt rai, exista din fiecare categorie (matematic vorbind).

Probabil ca sunt la fel de indreptatite ca si frica oamenilor de reptilele ce ne inconjoara aici pe Pamant. Frica idioata si nefondata, desigur...

Citat din: bluemoon8520 din  19 Noiembrie 2006, 06:55:354) nimic nu gratis... "avem nevoie de ei"- asta e clar. dar ce vor in schimbul ajutorului lor?! (asta e o intrebare la care trebuie sa meditam).

Nu stiu cat avem nevoie de ei. Si asa e, ai dreptate... nimic pe lumea asta nu e gratis.


Magic is any sufficiently advanced technology. (Arthur C. Clarke)
  

Skywalker

Pe de-o parte este o reclama, dar o reclama cu un substrat mult mai adanc decat pare a fi.

   Articolul lui Maya ofera foarte multe informatii. Excelent, Maya, insa mai am ceva completari, pentru a intelege substratul reclamei:

    Reptilienii sustin ca ei  au fost primii care au populat Terra cu mult inaintea aparitiei omului, iar acuma vor sa isi revendice planeta. Pentru aceasta si-au construit mai multe baze pe planeta noastra. Dar ce dovezi paleontologice s-au gasit in acest sens? Tot ce s-a gasit a fost o specie de dinozauri care era mult peste inteligenta celorlalti, chiar ami inteligent decat mamiferele primitive. Si s-a creat un model pe calculator al acelui dinozaur, daca ar mai fi fost lasat sa evolueze. Acel model semana foarte bine cu un reptilian. Dar dinozaurul acela nu a fost lasat sa evolueze, deci si acel model e doar unul teoretic. De alte dovezi paleontologice nu stiu.

Si in plus ei s-au inifiltrat in diverse organizatii oculte, nu e exclus ca ei sa si conduca marile organizatii oculte, sub forma de oameni, cam in genul cum scria in articolul lui Maya.
   
    Si daca sunt in organizatii oculte, atunci de ce ne obisnuiesc cu prezenta lor, in loc sa ne distruga din umbra?  Masoneria(unde nu e exclusa prezenta reptilienilor) pana in ultimul timp, a fost o organizatie de care nu se stia. Insa in ultimul timp din cauza ca nu se stia nimic de ei, incepeau sa aiba ceva probleme. Nu le mai mergea asa bine, asa ca au hotarat sa se dezvaluie lumii. Asa au aparut cartile despre NOM, insa acelea sunt scrise de membri masoneriei, si multe informatii sunt intentionat eronate. Ca doar nu sunt asa prosti sa se dezvaluie. 

  Si acuma revenind la reptilieni, in ultima perioada se poate ca nici lor nu le-au mers asa bine planurile din cauza ca erau doar in secret, asa ca au hotarat sa se dezvaluie, si nu oricum, ci sub forma unor extraterestri binevoitori, care vor sa ne ajute.
   
   Insa noi avem o arma impotriva lor: ei nu suporta atmosfera terestra si vor sa o  degradeze pentru a fi una propice lor. Deci sa pastram atmosfera terestra asa cum e ea normala!